از کجا کتاب pdf بگیریم؟

چند سال پیش ، در ماه های اول انتشار این ضمیمه ، دوستی که دوست دیگری را به ضمیمه معرفی کرده بود ، ایمیلی برای خرید کتاب زبان اصلی ما ارسال کرد و از ما خواست چیزی برای خواندن ارسال کنیم.

البته ما در مورد خواندن کتاب به روش های مختلف و به بهانه های مختلف صحبت کردیم.

وقتی اولین کتاب 450 صفحه ای مورتیمر آدلر ، “چگونه تغییرات جدول را بخوانیم” ، در سکوت لبخند می زد ، مشخص بود که کتاب زبان اصلی من فکر می کنم قدمت آن چند ساله است و افراد جالبی مانند آدلر باید به آن پاسخ دهند. .

مهم نیست که کلمه کلاسیک در ذهن شما چیست ، شما هنوز هم می توانید در مورد چگونگی خواندن یک کتاب مانند یک کلاسیک خرید کتاب های زبان اصلی فکر کنید.

چگونه کتاب بخوانیم؟ راهنمای تحقیق موثر

دوره صوتی را برای خرید کتاب و کتابخوانی ارائه دهید
محمدرضا شعبانعلی یک سری آموزش صوتی 120 دقیقه ای با عنوان “راهنمای خواندن و خرید کتاب” را تهیه و ارائه داده است. اگر س questionsالاتی مانند “چه کتاب هایی باید بخوانیم؟” “چه کتابی بخوانیم؟” “آیا کتاب های زبان اصلی باید سریع بخوانیم یا نه؟” “چگونه کتاب های بیشتری بخوانیم” “چگونه برای یادگیری بیشتر مطالعه کنیم” برای شما مهم است ، توصیه می کنیم به این آموزش صوتی گوش فرا دهید.

برای دیدن موضوعات و جزئیات بیشتر می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید:

راهنمای خرید و مطالعه کتاب
این کتاب از یک طرف مشهورترین مرجع مطالعه است و اگر به کسی بگویید که خرید کتاب زبان اصلی دانشگاهی فقط یک کتاب روش مطالعه را به شما معرفی می کند ، به احتمال زیاد مورتیمر آدلر را معرفی می کند.

اما از نظر قدمت ، کتاب چگونه کتاب بخوانیم در گروه کتاب های کلاسیک قرار دارد.

اولین نسخه در دهه 1940 منتشر شد و عبارت “اصلاح شده و به روز شده” روی جلد نسخه جدید مربوط به نسخه 1972 است.

به عبارت دیگر ، تقریباً برای نیم قرن نحوه مطالعه کتاب بهبود نیافته و البته هنوز هم مورد استقبال و نقل قرار گرفته است.

راهنمای تحقیق موثر
گفتن نحوه خواندن (چگونه کتاب بخوانیم) برای تحقیق موثر است.

نویسندگان (مورتیمر آدلر و چارلز ون در درن) مخاطبان خود را افرادی نمی دانند که خرید کتاب دانشگاهی زبان اصلی علاقه ای به کتاب و کتابخوانی ندارند.

بلکه آنها فرض کرده اند که خواننده آنها شخصی است که اهل کتاب و کتابخوانی است و در خواندن و خواندن بیش از حد مشکلی ندارد. اما او می خواهد در هنگام مطالعه چمدان های بیشتر و بهتری بدست آورد و به دستاوردهای عمیق تری نسبت به خواندن کتاب دست یابد.

آنها در مورد اهداف متفاوتی که خواننده می تواند از مطالعه کتاب داشته باشد ، فکر کردند و برای هر یک از آنها پیشنهادها و راهکارهایی ارائه دادند.

خواندن بی دقت و سطحی کتاب از ابتدا تا انتها ، مرور سریع کتاب برای تصمیم گیری در مورد خرید و مطالعه و ترکیبی از اطلاعات کتاب های مختلف برای داشتن دید کلی تر – و احتمالاً متفاوت که در هر کتاب گفته می شود – از جمله مواردی است که در این کتاب توسط نویسندگان بحث شده است.

اما بسیاری از تجزیه و تحلیل کتابخوانی (تحلیلی خوانی) اختصاص یافته است. خواندن که به منظور فروش کتاب زبان اصلی توسعه نگرش ما و افزایش عمق درک ما انجام می شود.

نترسید و چند کتاب دشوار را انتخاب کنید
البته نمی توان انتظار داشت چنین کتابی در یک یا چند نکته با طیف گسترده ای از توصیه های متنوع خلاصه شود.

اما یکی از نکات کتاب چنان ارزشمند است که ذکر آن در اینجا مناسب است:

نویسندگان تأکید می کنند وقتی برای مطالعه تجزیه و تحلیل به کتاب مراجعه می کنید ، کتابهایی را انتخاب کنید که کمی بالاتر از سطح درک و آگاهی باشند.

آنها تأكید می كنند كه اگر مجبور شویم كتابی را انتخاب كنیم كه همه نكات و توضیحات سفارش کتاب زبان اصلی آن به راحتی قابل فهم باشد ، در ازای زمانی كه برای خواندن می گذرانیم ، احتمالاً دستاورد زیادی نخواهیم داشت.

مطمئناً مطالعه کتابی که قدری بلندتر از ما باشد می تواند وقت گیر و کمی کندتر باشد و فشار بیشتری به ما وارد کند.

اما اگر هدف ما از خواندن ، توسعه نگرش و تعمیق دانش است ، این روش انتخاب کتاب م moreثرتر خواهد بود.

چالش های خواندن یک کتاب قدیمی در دوره جدید
با نزدیک شدن به این کتاب ، ابتدا باید انتظارات خود را تنظیم کنید.

به یاد داشته باشید که از زمان آخرین چاپ این کتاب حداقل دو انقلاب عمده رخ داده است: انقلاب شناختی خرید کتاب به زبان اصلی و انقلاب دیجیتال.

آنچه ما به عنوان روانشناسی شناختی یاد گرفته ایم و می دانیم مربوط به دهه های گذشته است و در زمان نوشتن این مقاله اطلاعات کمتری در مورد عملکرد مغز وجود داشت.

به همین دلیل ، ما در مقایسه با کتاب های امروزی ، مراجعه زیادی به مقالات و تحقیقات نمی بینیم – و احتمالاً شما انتظار دارید کتابی به نام راهنمای خواندن کتابها باشد.

به عبارت دیگر ، شما باید بیشتر به عنوان نسخه تجربی کتاب به کتاب نگاه کنید. البته خرید کتابهای زبان اصلی نویسندگان افرادی هستند که با علم و تحقیقات آشنایی دارند و اگر دانش زمان آنها را بسنجید ، عمق دید علمی و تعهد آنها را احساس خواهید کرد.

انقلاب دیجیتال همچنین منجر به تغییرات زیادی در ابزار خواندن و روش هایی شده است که همه ما با آن آشنا هستیم و به عنوان نمونه ما در مورد مقایسه یادداشت های دیجیتال و کاغذ در ضمیمه بحث کرده ایم.

طبیعتاً نویسندگان کتابی که تقریباً نیم قرن است منتشر شده است ، حتی قادر به تصور ابزارهای مدرن ما نبوده اند و این مشکلی است که در بخشهایی از کتاب (خصوصاً در مورد بحث کتاب های مرجع) بخوبی مورد بررسی قرار گرفته است. تو احساس خواهی کرد.

اما این واقعیت که این کتاب در مورد آمازون – که البته همه کاربران دنیای دیجیتال آن را به خوبی تجربه کرده اند – 4.3 از 5 را دریافت کرده است ، ممکن است ارزش تلاش نویسندگان را نشان دهد.

ترجمه کتاب مورتیمر آدلر به فارسی
کتاب چگونه بخوانیم توسط محمد صراف تهرانی به فارسی ترجمه و توسط به نشر (مرتبط با آستان قدس رضوی) منتشر شد.

و متن ترجمه شده بسیار روان است و ناشر تمام تلاش خود را کرده است تا آن را به روشی زیبا و با کیفیت چاپ کند.

شاید تنها انتقادی که می توان وارد کرد این است که در انتهای نسخه انگلیسی پیوست وجود دارد که 137 کتاب انتخاب شده توسط نویسندگان را ارائه می دهد.

کتابهایی که از نظر نویسندگان فراتر از کتابهای روزمره هستند و خواندن آنها می تواند به تعمیق روابط ما کمک کند.

اگرچه بسیاری از این کتابها به فارسی ترجمه شده اند و ارائه این لیست می تواند بسیار مفید باشد ، این پیوست خرید کتاب های زبان اصلی کامپیوتر در ترجمه فارسی – حداقل در نسخه موجود در پیوست – منتشر نشده است.

برخی از کتابهای کافکا (دادگاه و کاخ) ، برخی از کتابهای ژان پل سارتر (از جمله تهوع) ، عناوین تولستوی (از جمله جنگ و صلح و آنا کارنینا) و کتابهایی از نیوتن ، ولتر ، ماکیاولی ، فرانسیس بیکن ، ارسطو ، دانته ، داروین ، داستایوسکی ، مایکل فارادی و هنری فیلدینگ برخی از کتابهای این لیست هستند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>