بهترین اسپرسو ساز ، وسایلی لوکس که صبحان ما را بسیار لذت بخش می کند. اگر خیلی شبیه من قهوه باشید ، بدون شک خودتان را در بالای توده های قهوه فوری می بینید و حداقل برای دانه های قهوه با کیفیت مناسب حل و فصل می کنید. بدون شک یک دستگاه اسپرسو یک سرمایه گذاری قابل ملاحظه است ، اما با چند نکته و بینش مفید ، شما مطمئناً هر پنی صرف شده را به حساب می آورید ، حتی در صرفه جویی در چند مورد نیز صرفه جویی نمی شود.

قبل از خرید دستگاه اسپرسو باید انواع ماشینهای موجود در آن را بفهمید. دستگاه های اسپرسو به صورت دستی ، نیمه اتوماتیک ، کاملاً اتوماتیک و فوق اتوماتیک در دسترس هستند. بیایید نگاهی به هریک از آنها بیاندازیم:

ماشین های دستی / اهرم اسپرسو
ماشین های دستی / اهرم اسپرسواینها یادآور دوره گذشته است. آنها زیبا به نظر می رسند اما استفاده از آنها نیز بسیار سخت است. دستگاههای اسپرسو دستی اولین دستگاههایی بودند که به فشار 8 + 8 اتمسفر رسیدند و در ساخت بعضی از بهترین تولیدکننده ها هنگام کار توسط باریستاهای ماهر مشهور بودند. در انتهای دیگر این طیف ، آنها همچنین بخاطر ناامید کردن کاربران بار اول برای کار با مکانیک دشوارشان بدنام بودند. با استفاده از این دستگاه ها ، شما باید دسته ای از فیلتر پورتا را با قهوه ی زمین زده شده پر کنید و قهوه را در گروه قفل کنید. سرانجام شما را ملزم به پایین کشیدن دسته می کنید. این قسمت کمی پیچیده است زیرا باید آن را به روش صحیح پایین بیاورید زیرا اگر خیلی سریع یا خیلی آهسته آن را پایین بیاورید ، اسپرسو شما به همان اندازه مزه خوبی نخواهد داشت.

دستگاههای اسپرسو مستقر در اهرم این روزها بسیار نادر هستند و به نظر می رسد فقط پاکیزه ها آنها را انتخاب می کنند.

دستگاه های نیمه اتوماتیک اسپرسو
دستگاه های اسپرسو نیمه اتوماتیک محصول شانه پمپ برقی با دستگاه اسپرسو اهرمی سنتی بودند . این نتایج حاصل از کار آشیل گاگیا بود که این سیستم را در سال 1938 توسعه داد. این پمپ فشار بهینه را ایجاد می کرد که تا همین اواخر فقط باریست های ماهر قادر به اجرای آن بودند و به همه امکان می داد قهوه را با مزه عالی بدون منحنی یادگیری خسته کننده تهیه کنند. نیمه اتوماتیک مانند ماشین های دستی ، فیلتر پورتا دارند که باید با قهوه پر شود اما پس از آن قفل شده است. از پمپ استفاده می کند تا فشار لازم را به جای قدرت بازوی شما ایجاد کند. از آنجایی که پمپ در اجرای فشار مناسب بسیار سازگار است ، کارخانه تولیدکننده همیشه به کم و بیش طرز تهیه آن کم می کند.

انواع زیادی از دستگاههای اسپرسو نیمه اتوماتیک موجود در بازار وجود دارد که قیمت آنها از 60 تا 1500 دلار در هر قطعه است. تفاوت قیمت به دلیل ویژگی های مختلفی است که دستگاه ها ارائه می دهند ، به عنوان مثال Asacado Steel Duo Espresso با گرمایش دوتایی در دسترس است به گونه ای که شما می توانید هنگام تهیه عکس اسپرسو شیر را شیرین کنید ، این واقعاً می تواند باعث افزایش سرعت کارها شود زیرا در این صورت هیچ انتظاری وجود ندارد.

ماشین های اسپرسو کاملاً اتوماتیک
کاملاً می تواند به شما در ساختن برخی از بهترین اسپرسوها و حتی برخی دیگر کمک کند. علاوه بر پمپ الکتریکی ، این سیستم همچنین
دارای سیستم الکترونیکی است که به دستگاه اجازه می دهد مقدار دقیقاً اندازه گیری شده آب را از طریق قهوه و همچنین یک کنترل خودکار دما برای دیگ بخار تحویل دهد. همه اینها می توانند به صورت از پیش تنظیم شده برنامه ریزی شوند ، جایی که اتوماسیون آنها وارد می شود.

دستگاه های اسپرسو کاملاً اتوماتیک از 100 تا 1000 دلار در هر قطعه در دسترس هستند.

ماشین های اسپرسو فوق اتوماتیک
اینها کرم دیسمری ماشینهای اسپرسو هستند که به دستگاههای لوبیا نیز شناخته می شوند ، می توانند قهوه را درست کرده ، آن را لکه دار کنند و در آخر زمینها را استخراج و تخلیه کنند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که قیف لوبیا را پر کنید و آب آن را داخل ظرف اضافه کنید. همچنین برخی از دستگاه ها به شما امکان می دهند تا به طور خودکار شیر را نیز سرخ کنید و می تواند برنامه ای برای تهیه قهوه صبح خود با استفاده از تایمر باشد.

مطمئناً چنین ویژگی های چشمگیر با قیمت بالایی همراه هستند – بیشتر هزینه های اتوماتیک فوق العاده در هر جایی از 500 دلار تا 3000 دلار است.

بنابراین شما باید مراقب چه مواردی باشید؟
با انتخاب های زیادی که در دست دارید و سپس تعداد زیادی مارک تجاری ، انتخاب کردن سخت است. با این حال همه واقعاً تا چه اندازه شما مایل به صرف هزینه هستید و چقدر به رفع کافئین علاقه مند هستید.

برخی از ملاحظات مهمتر و جهانی تر شامل فشارهایی است که در آن آب به داخل قهوه فشار می یابد که باید بین 8 تا 15 بار باشد. کیفیت این اجزای فشار قوی است که تا حد زیادی قیمت ماشین را تعیین می کند. بدانید که کیفیت پمپ طراحی شده برای 2 تا 3 فنجان در هفته بسیار متفاوت خواهد بود با آنچه که ساخته می شود برای تحمل 1000 فنجان در روز. در حقیقت ماشینهای داخلی کاملاً مشخص هستند و نباید از آنها برای یک مجموعه حرفه ای استفاده شود.

نکته مهم دیگر کنترل دما برای دیگ است. این امر به این دلیل است که اسپرسو در دمای معینی تولید می شود ، با این وجود شیرها در دمای بسیار بالایی تولید می شوند. حفظ تعادل خوب بین این دو برای ایجاد یک تولید خوب بسیار مهم است. حتی یک جبران 1 درجه می تواند کاملاً طعم اسپرسو را تغییر دهد.

برخی موارد دیگر که می توانید از آن مراقبت کنید – ظرفیت ذخیره آب به عنوان مثال. بیشتر دستگاههای اسپرسو امکان ذخیره کافی آب در داخل آنها را برای وعده 8 فنجان فراهم می کنند. برخی از دستگاه های اسپرسو بزرگتر نیز می توانند در کنار یخچال آب در یخچال قرار گیرند. مجدداً باید تعیین کنید که چگونه آب وارد دستگاه می شود زیرا ممکن است تمایل به استفاده مجدد از منابع آب به دستگاه قهوه خود را ندارید. سرانجام ممکن است شما به یک برادری نیز علاقه مند باشید که می تواند نوشیدنی های اسپرسو مانند Cappuccinos ، Americanos و Macchiatos را با هم مخلوط کند. برای اینکه شیر را به طور صحیح سرخ کنیم ، اسپرسو باید اسپوت داشته باشد که از آن شیر فشرده شده می تواند جریان یابد.

نتیجه
این که آیا شما در حال خرید یک اسپرسو فوق العاده اتوماتیک هنری هستید که از مس ساخته شده است یا فقط یک دستگاه پلاستیکی 50 دلار ساده است ، قبل از برقراری تماس خود باید بررسی کنید که در زیر کاپوت قرار دارد. معمولاً توصیه می شود دستگاه را قبل از خرید به صورت حضوری مشاهده کرده و لمس کنید ، اما هنگام خرید آنلاین این امکان پذیر نخواهد بود ، در این صورت لازم است که برخی تحقیقات را انجام دهید. سایت های مرور آنلاین و تابلوهای وب منابع بسیار خوبی برای کمک به شما در به دست آوردن برخی از بینش ها است و بسیار توصیه می شود که بخشی از یک انجمن خوب تولید قهوه آنلاین شوید.