روش های تهیه کتاب الکترونیکی لاتین

معاون سابق وزیر فرهنگ و جهت گیری اسلامی ادامه داد: در روزی که یارانه کتاب های کاغذی معرفی شد ، سهم کاغذ در تولید کتاب بیش از 60 درصد هزینه ها بود ، روزی که یارانه را به مصرف کننده منتقل کردیم 10 درصد بود. بخشی از این فعالیتها یارانه دادن به اساتید ، دانشجویان و خرید کتاب بود. در دوره ای که من مسئولیت آن را داشتم ، افزایش قیمت کتاب دو درصد بیشتر از متوسط ​​نرخ تورم در کشور بود. وقتی هر کالایی گران می شود ، کتاب نیز گران می شود. علی رغم کمبود منابع مالی و بودجه معاون وزیر فرهنگ ، ما موفق شدیم از افزایش قیمت کتاب جلوگیری کنیم و یارانه ای را به مردم ارائه دهیم ، در واقع مجلس مصوب را به درستی اجرا کردیم.

وی با اشاره به اینکه بخشی از یارانه در نمایشگاه کتاب به مردم اعطا شد خاطرنشان کرد: ما علاوه بر برگزاری نمایشگاه در تهران ، آن دانلود کتاب را در برخی از استان ها نیز برگزار کردیم اما برخی ادعا کردند که اجرای آن باعث تخریب کتابفروشی های استان می شود. به این دلیل که مردم کتابهایشان را با تخفیف از نمایشگاه خریداری می کنند و سپس کتابفروشی ها غیرفعال می شوند.

پرویز ادامه داد: این نگرش تا حدودی صحیح بود ، زیرا مردم فقط یک یا دو ماه پس از نمایشگاه می توانند به کتابفروشی بروند. اما وقتی میانگین فروش سالانه کتابفروشی ها را بررسی کردیم ، دریافتیم نمایشگاه کتاب نیز تأثیر مثبتی بر عملکرد کتابفروشی ها دارد و فروش آنها را افزایش می دهد. در واقع این نمایشگاه به نوعی باعث تبلیغ کتاب می شود ، بنابراین تأثیر منفی در فروش کتابفروشی ندارد.

مصلی بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه است
محسن پورویس در مورد مکان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: من در پنج دوره نمایشگاه کتاب تهران معاون وزیر وزارت فرهنگ و جهت گیری اسلامی بودم. وی با اشاره به مشکلات این محیط به این جابجایی اشاره کرد ، اما کسی تلاش نکرد.

وی افزود: به هر حال نمایشگاه رویدادی بزرگ است و روزانه حدود 300 هزار نفر از آن بازدید می كنند و اگر در یك رویداد غیرمنتظره کتاب سبز به نمایش گذاشته شود ، از وجهه خوبی برای كشور برخوردار نیست ؛ «پنج روز قبل از نوزدهمین نمایشگاه یكی از سالن های بین المللی نمایشگاه های تهران سوخته و به زمین سوخته شد. برای تحویل نمایشگاه ، آنها فرم تهیه کردند که این سالن ها ایمن نیستند.

پورویس افزود: در آن زمان ما گروهی را فرستادیم و آنها از اماكنی كه می توانند نمایشگاه را برگزار كنند بازدید كردند كه یكی از آنها مجموعه ورزشی “آزادی” بود. اما در پایان ، ارزیابی ما این بود که این مجموعه ممکن است حاوی تمام عناصر مورد نیاز نمایشگاه نباشد. رفت و آمد مردم از نکات قابل توجه در نمایشگاه ها بود که خیلی راحت نبود. مکان هر چقدر شیک باشد ، چون شهر خورشید است اما امکانات و کارکردهای لازم برای حضور مردم را ندارد ، مکان مناسبی برای نمایشگاه نخواهد بود. نمازخانه امام خمینی (ره) در مرکز شهر است ، همچنین ایران پیپر دارای ایستگاه مترو است و همچنین برای جمعیت زیادی در نظر گرفته شده است ، بنابراین بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه است.

ما باید کمبود کتابفروشی در کشور را جبران کنیم
رئیس هیئت مدیره انجمن قلم های ایران درباره دستیابی به اهداف نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: در گذشته دریافت کتاب از کشورهای دیگر روندی پیچیده داشت و یکی از دلایل برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ساخت کتابهای خارجی به راحتی برای محققان و دانشجویان قابل دسترسی است. ”

وی با بیان اینکه تبلیغ کتابخوانی با ایجاد موج آشنایی با کتاب در حال رخ دادن است ، تأکید کرد: در دوره ای که مسئولیت آن را بر عهده داشتیم ، علاوه بر جبران کمبود کتابفروشی در کشور ، ناشران مکانی برای فروش کتاب های خود نیز داشتند. ، ما باید فضایی را فراهم کنیم تا مخاطبان از فعالیت های حوزه نشر آگاه شوند. به همین دلیل ، ما مجبور شدیم بخش نمایشگاهی آن را تقویت کنیم که نمونه آن اخبار کتاب ، بخشهای جانبی و برنامه های خانه نویسندگان است. آنها در واقع مخاطبان خاص خود را پیدا و منعکس کردند.

پرویز با اشاره به اینکه کرونا به فعالیت های اقتصادی و علمی در کشورهای مختلف آسیب رسانده است ، گفت: “اما در برخی مناطق این فرصت را به ما داده است که نقاط ضعف خود را بشناسیم و به سمت سازماندهی اقدامات جدید برویم.” به عنوان مثال ، در آموزش و پرورش ، دانشگاه ها توانسته اند به خوبی با این شرایط سازگار شوند. من فکر می کنم با ارزیابی های اولیه می توان گفت که این در بسیاری از زمینه ها باعث افت کیفیت آموزش نشده است و حتی اگر سازگاری دانشگاه ها درست باشد ، می تواند کیفیت را افزایش دهد. ما می توانیم در مناطق دیگر نیز استفاده بهینه کنیم.

وی می افزاید: “در زمینه کتاب ، یکی از مشکلات کتاب فیزیکی است ، یعنی. قیمت کاغذ ، قیمت کتاب ، مشتری و سایر موارد ؛ اما تاج می تواند شرایط را برای یافتن راهی برای جایگزینی آن فراهم کند. ما نمی توانیم تولید ایده ها را متوقف کنیم و اگر ایده های آنها باشد

Tags:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>