زنان اویغور وحشت اردوگاه های کار چینی را به یاد می آورند

[ad_1]

در سال 2017، تورسونای ضیاوودون در خیابانی در شمال منطقه سین کیانگ چین دستگیر شد و توسط پلیس مجبور شد گذرنامه خود را تحویل دهد و به اردوگاه زندانی در حدود 30 دقیقه از روستای خود منتقل شود. در آنجا او را وادار کردند که سرودهای کمونیستی میهن پرستی بخواند و بارها گفته بود که دین مسلمانی او وجود ندارد. یک ماه بعد دچار ناراحتی معده شد و غش کرد و مرخص شد.

ضیاودون که در سال 2020 به عنوان پناهنده سیاسی به ایالات متحده آمده است، به The Post گفت: “من را به بیمارستان فرستادند. اگر آنها نبودند، ممکن بود می مردم.”

یک سال پس از دستگیری او در خیابان، هنوز در چین، او را به ایستگاه پلیس فراخواندند و به او گفتند که باید آموزش خود را تمام کند. او را به اردوگاه بازآموزی بازگرداندند، جایی که موهایش را کوتاه کردند – احتمالاً به عنوان کلاه گیس فروخته خواهد شد – و گوشواره هایش را پاره کردند. ضیاءدون به یاد می آورد: «آنها او را محکم کشیدند که از گوش هایم خون می آمد. “من مثل یک حیوان رفتار کردم.”

او شکسته و گریان گفت: «به من تجاوز گروهی شد و اندام‌های بدنم برق گرفت. زخم هایی روی بدنت باقی می ماند که باعث می شود نخواهی به خودت نگاه کنی.»

تورسونای ضیادون به بی بی سی گفت که این تصویر هوایی 2019 شبیه محل اردوگاهی است که او در آن نگهداری می شد.
گوگل ارث

ضیاءدون گفت: «آنها به من قرص های عقیم سازی دادند. “مطمئنم به همین دلیل است که نمی توانم بچه دار شوم.

تاریخ آن، به طرز غم انگیزی، برای اعضای اقلیت اویغور مذهب رئیس جمهور XI جین پینگ با ریشه های ترک در چین غیرمعمول نیست. از حدود سال 2016، آنها از خیابان ها بیرون کشیده شده و به اردوگاه های بازآموزی فرستاده شده اند – جایی که گزارش هایی از شکنجه، تجاوز جنسی و حتی قتل منتشر شده است. آنها را برای فراگیری حرفه و تقویت میهن پرستی به آنجا فرستادند.

روز پنجشنبه، سنای ایالات متحده از مجلس نمایندگان در تصویب قانون پیشگیری از کار اجباری اویغورها پیروی کرد، که وعده می دهد واردات از منطقه سین کیانگ – محل زندگی حدود 12 میلیون اویغور – ممنوع شود، مگر اینکه شواهدی وجود داشته باشد که این کالاها تولید نشده باشند. از طریق کار اجباری اکنون در انتظار امضای رئیس جمهور بایدن است.

گلزیرا اوئلهان که به مدت دو سال دفن شده بود به The Post گفت "احساس می کردم برده ام."
گلزیرا اوئلهان که به مدت دو سال دفن شده بود، به The Post گفت که “احساس یک برده دارد.”
ران ساکس / CNP برای NY Post

آملیا پانگ، نویسنده کتاب «ساخت چین: یک زندانی، یک نامه SOS و قیمت پنهان کالاهای ارزان آمریکا»، اذعان کرد که این اقدام معامله بزرگی بود که به نقشه چین لطمه زد. چین پول زیادی را برای ایجاد یک مسیر تجاری مهم سرمایه گذاری می کند [that goes through Xinjiang] بخش مهمی از طرح موسوم به یک کمربند، یک جاده است. این پروژه تریلیون دلاری برای اتصال چین به آسیای مرکزی و اروپا و خاورمیانه است. تقریباً خیلی بزرگ است که شکست بخورد.

«آنها از قیام در منطقه می ترسند. آنها بسیار می ترسند سرمایه گذاری خود را از دست بدهند.”

اما او خاطرنشان کرد که برای مؤثر بودن، این عمل به دندان‌های مدیران شرکت‌ها نیاز دارد: بر اساس مطالعه‌ای که توسط مؤسسه سیاست استراتژیک استرالیا منتشر شده است، شرکت‌هایی مانند نایک، بی‌ام‌و و اپل از قطعات و موادی استفاده می‌کنند که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق کار اجباری تولید می‌شوند. .

پانگ به The Post گفت: “زنجیره تامین مبهم است و مسئولیت زیادی وجود ندارد.” وی افزود که شرکت های بزرگ اغلب به سمت دیگری نگاه می کنند و از پرسیدن سوالات درست اجتناب می کنند. «آنها باید به این فکر کنند که آیا پول پرداخت می شود یا خیر [for manufacturing] می تواند در واقع حقوق این منطقه را پوشش دهد. کارخانه‌ها نتیجه نهایی را دنبال می‌کنند و اردوگاه‌های زندان را برون‌سپاری می‌کنند، جایی که کارگران اکثراً برده‌ها هستند.»

سخنگوی اپل به The Post گفت: “ما بیش از 1100 ممیزی از جمله ممیزی های غافلگیرانه انجام دادیم و با بیش از 57000 کارگر مصاحبه کردیم تا از رعایت استانداردهایمان اطمینان حاصل کنیم. ما هیچ مدرکی دال بر کار اجباری در هیچ کجای زنجیره خود نیافتیم. نمایندگان نایک و BMW به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

گلزیرا اوئلهان می‌گوید شوهرش او را در حال کار در کارخانه دستکش در یک ویدیوی رسانه دولتی چین در یوتیوب مشاهده کرده است.
Auelhan می گوید که شوهرش او را در حال کار در کارخانه دستکش در یک ویدیوی رسانه دولتی چین در YouTube مشاهده کرد.
رسانه دولتی چین

دفعه بعد که وسوسه شدید یک جفت دستکش چرمی ساخت چین بخرید، به Gulzira Auelkhan فکر کنید. او دو ماه و نیم را در یک اردوگاه کار اجباری در نزدیکی مرز شمالی کشور گذراند و ساعتی پول کار کرد و دستکش دوخت.

او به The Post گفت: «دوربین‌ها و پلیس بودند و نمی‌توانستید آرام بنشینید. من به طور مداوم، 14 ساعت در روز کار می کردم و آنقدر فریاد می زدم که احساس می کردم عادی شدم.

با کمال تعجب، چیزی که باعث شد Auelhan، که در اوایل سال جاری در ایالات متحده پناهندگی سیاسی دریافت کرده بود، از کاهش سرعت خط مونتاژ جلوگیری کند، ترس از اخراج او بود.

“اگر می گویید نمی خواهید کار کنید، به آن بازگردید [prison] اردوگاهی که در آن شکنجه خواهید شد، “او گفت. احساس می کردم برده ام، اما بهتر از این بود که در اردوگاه دیگر باشم.

کوزات آلتای، مدیر عامل ثروتمند Cydeo، اکنون به یک اردوگاه بازآموزی برده شده است.
کوزات آلتای، مدیر عامل Cydeo، گفت که پدرش دو سال را در یک اردوگاه بازآموزی گذراند.
ارائه شده توسط Kuzzat Altay

در واقع، ضیاءدون تهدید قریب الوقوع احضار شدن به فضایی را که زنان در اردوگاه زندان او «اتاق تاریک» می نامیدند، یادآوری کرد.

«به همین دلیل است. ضیاءدون گفت: وقتی پلیس می خواست ما را تهدید کند، گفت که ما را به این اتاق می برد. “هر چیزی که فکرش را بکنید، از جمله تجاوز جنسی، در این اتاق اتفاق می افتد.”

پانگ تعجب نمی کند: “تجاوز جنسی در اردوگاه های کار اجباری بسیار رایج است.” “هدف شستشوی مغزی زندانیان است تا آنها میهن پرست و به شدت با دولت چین مرتبط باشند.

باب فو، بنیانگذار و رئیس China Aid، سازمانی با مأموریت ترویج آزادی مذهبی در چین، از یک زندانی سابق گفت که خشونت جنسی دارای یک جزء تجاری است.

فو به The Post گفت: “ما زنی را نجات دادیم که شاهد برنامه ای بود که توسط دولت برای تن فروشی سازماندهی شده بود.” او را به تخت بسته بودند، مرد کارش را کرد و گریه کرد. او گفت که صدای جیغ و شکایت مرد را شنید که پول خوبی برای آن پرداخت کرده است و او گریه می کرد.

به گفته کوزات آلتای، مدیر عامل Cydeo، یک اردوگاه برنامه‌نویسی نرم‌افزار بین‌المللی، برای چینی‌ها بسیار راحت است، استفاده از کار اجباری در صدها اردوگاه و کارخانه پراکنده در سراسر کشور به دولت چین این امکان را می‌دهد که هزینه‌های تولید را در سراسر جهان کاهش دهد.

آلتای، ساکن سابق سین کیانگ که در سال 2008 به ایالات متحده نقل مکان کرد و از مخالفان سرسخت نقض حقوق بشر در این کشور است، گفت: چین قیمت ها را پایین نگه می دارد و آمریکایی ها همچنان به خرید ارزان محصولات چینی ادامه می دهند.

“کل زنجیره تامین چین شامل کار اجباری است. او به The Post گفت: «آنها کفش، شلوار، پنل های خورشیدی را در این کارخانه ها برای کار اجباری می سازند. «اقتصاد چین ابزار سرکوب و منبع نفوذ در سیلیکون ولی، هالیوود و وال استریت است. این پول از برده داری می آید.”

یک حصار محیطی در اطراف محلی که به طور رسمی به عنوان مرکز آموزش مهارت های حرفه ای دابانچنگ در منطقه خودمختار اویغور سین کیانگ، چین شناخته می شود، ساخته شده است.
یک حصار محیطی در اطراف محلی که به طور رسمی به عنوان مرکز آموزش مهارت های حرفه ای دابانچنگ در منطقه خودمختار اویغور سین کیانگ، چین شناخته می شود، ساخته شده است.
توماس پیتر / رویترز

پدر 67 ساله آلتای به مدت دو سال در یک اردوگاه زندانی نگهداری می شود، احتمالاً به این دلیل که دولت بتواند به او حرفه ای بیاموزد که می تواند به حزب کمونیست کمک کند.

دو سال بعد، آلتای گفت: «نمی‌دانستم زنده است یا نه. هر روز گریه می کردم. این شکنجه روحی بود.»

خوشبختانه پدر آلتای با اندام های سالم ظاهر شد. آلتای گفت: «برداشت اعضای بدن در حزب کمونیست چین عادی است. «به همین دلیل است. برخی از مشتریان ثروتمند در خاورمیانه وجود دارند که کلیه های مسلمان را می خواهند که حاوی الکل یا گوشت خوک نباشد. بنابراین اویغورها کلیه هایشان را گرفتند.

در سال 2019، گروهی به نام دادگاه چین در برابر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شهادت داد و مدعی شد که «برداشتن اجباری اعضای بدن زندانیان عقیدتی سال‌ها در مقیاس وسیع در سراسر چین انجام شده است».

آلتای این را چیزی فراتر از ظلم محض می‌داند – می‌گوید این نیز نوعی نسل‌کشی با سرعت کم است. او گفت: «زنان عقیم می‌شوند زیرا دولت چین می‌خواهد جمعیت اویغور را به حداقل برساند. «در حال حاضر رشد جمعیت تقریباً صفر درصد است. 10 سال دیگر به صفر خواهد رسید.»

سخنگویان دولت چین این موضوع را رد کردند.

تصویری که بنا بر گزارش ها زندانیان را در یک اردوگاه بازآموزی سیاسی چین در شهرستان لوپ، استان هوتان، سین کیانگ نشان می دهد.
بنا بر گزارش ها، این تصویر زندانیان را در یک اردوگاه بازآموزی سیاسی چین در شهرستان لوپ، استان هوتان، سین کیانگ نشان می دهد.
دفتر دادگستری سین کیانگ / وی چت

پانگ معتقد است که راه کمک به پایان دادن به همه اینها این است که مصرف کنندگان غربی از خرید کالاهای ساخته شده با کار اجباری دست بکشند – جنبشی که او آن را “مصرف گرایی اخلاقی” می نامد – و نایک در سراسر جهان واکنش مناسبی نشان دهد.

او گفت: «اگر استفاده از کار اجباری برای کارخانه‌های چینی سودآور نباشد، اگر بتوانند قراردادهای بزرگ را از دست بدهند، بر این اردوگاه‌ها تأثیر خواهد گذاشت.»

و این به تولیدکنندگان آمریکایی این امکان را می دهد که در شرایط برابر تری رقابت کنند. همانطور که آلتای گفت: “شما چیزی ساخت چین می خرید، به چین گلوله می دهید تا به آمریکا شلیک کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید