معرفی بهترین سیستم های گرمایشی

معرفی بهترین سیستم های گرمایشی

امروز در خدمت شما هستیم با معرفی بهترین و برترین سیستم های گرمایشی که تولید و به بازار ارائه شده است با وجود این سیستم های گرمایشی می توانید فضای خانه را به بهترین نحو ممکن گرم کنید و از گرمای آن لذت ببرید. وجود گرمایی این چنینی باعث صمیمیت و احساس بیش تر میان افراد می شود. در زمستان که هوا سرد می شود فضای خانه به یک سیستم گرمایش نیاز دارد حتی در ماه هایی از پائیز هم هوا سرد است و بارش های باران ممکن است هوایی را ایجاد کند که برای اهل خانه سرد طلقی شود پس در این صورت باید سیستم گرمایشی برای گرم کردن فضا وجود داشته باشد اکنون می خواهیم در مورد بهترین سیستم های گرمایشی صحبت کنیم پس لطفا با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

چند نوع سیستم گرمایشی وجود دارد؟

همان طور که شما عزیزان هم می دانید سیستم های گرمایشی زیادی وجود دارند که به وسیله آن ها می توان خانه را گرم نمود اما شاید شما با همه آن ها آشنایی نداشته باشید. ما این جا هستیم تا شما را با تمام این سیستم ها آشنا کنیم تا در صورت لزوم یکی از آن ها را برای گرم کردن منزل و یا محل کار خود انتخاب کنید و تصمیم به نصب آن بگیرید برای اطلاع از این سیستم های گرمایش موارد زیر را مطالعه نمایید:

  • بخاری
  • پکیج
  • موتورخانه
  • گرمایش از سقف
  • شومینه
  • گرمایش از کف
  • گرماتاب
  • گرمایش قرنیزی
  • و غیره…

سیستم های گرمایشی که در بالا نام برده ایم هر کدام را به صورت کامل شرح خواهیم داد زیرا هر کدام از این سیستم ها جز بهترین سیستم های گرمایشی است. بخاری یکی سیستم های گرمایشی قدیمی اما محبوب است که با گذشت سال های زیاد و روی کار آمدن سیستم های گرمایشی دیگر باز هم مورد قبول است از این رو اکثر افراد از بخاری های گازی برای گرم کردن خانه های خود استفاده می کنند. بخاری ها از هدر رفتن گرمایش جلوگیری به عمل می آورند و هم چنین مصرف انرژی مناسبی دارند. هزینه آن کم تر از سیستم های دیگر است و نگهداری و تعمیر آن از وسیله دیگری به صرفه تر است. راه اندازی و نصب بخاری هم بسیار راحت است.

گرماتاب

گرماتاب یکی دیگر از سیستم های گرمایشی است که در وسعت و ظرفیت بیش تری استفاده می شوند و قابلیت گرم کردن محیط بزرگ تری را دارند برای مثال از گرماتاب ها در سالن های صنعتی و مرغداری ها و سوله های وسیعی مثل کار خانه ها استفاده می شود. به وسیله گرماتاب تمام فضا را هم دما می کنند و مانع از این می شوند که سقف گرم شود و کف یخ کند بلکه از بالا تا پایین حتی نزدیک کف هم گرما به طور یکسان پراکنده می شود و می توان به راحتی چنین مکان هایی را گرم نمود.

پکیج یکی از بهترین سیستم های گرمایشی

پکیج یکی دیگر از سیستم های گرمایش است که برای ایجاد گرما تنها به یک مخزن کوچک در هر واحد نیاز دارد تا گرمای تمام آن را تامین کند. البته از پکیج به عنوان امن ترین سیستم گرمایش هم یاد می کنند زیرا با وجود سنسور های هشدار دهنده به چنین دستگاهی تبدیل شده است. این نوع سیستم گرمایش به وسیله شوفاژ گرما را به طور یکسان تنظیم می کند از مزایای این سیستم می توان سیاه نکردن دیوار ها را نام برد. پس اگر بخواهید می توانید از این نوع سیستم گرمایش در منزل خود استفاده کنید و گرما را به عزیزان تان هدیه دهید.

موتورخانه یکی از بهترین سیستم های گرمایشی

اگر بخواهیم درباره موتور خانه بگوییم باید آن را از نظر مخزن با پکیج مقایسه کنیم زیرا به مخزن بزرگ تری نسبت به پکیج نیاز دارد که بتواند واحد های بیش تری را گرم کند. یعنی در موتور خانه آب در لوله های مخصوصی گرم می شود و به گردش در می آید و تمام واحد ها را گرم می کند. مصرف انرژی موتورخانه هم مانند بخاری بسیار به صرفه است و گرمایش آن نیز قابل قبول و عالی است و می توان با خیال راحت آن را نصب و از گرمای آن لذت برد و ساعتی را عمیق خوابید.

گرمایش از کف و سقف از بهترین سیستم های گرمایشی

اکنون به شما سیستم های گرمایشی از سقف و کف را معرفی خواهیم نمود سیستم گرمایش از کف در واقع عبود آب گرم از لوله های به کار برده شده در کف زمین است که به وسیله آن فضای خانه گرم می شود. از مزایای این نوع سیستم می توان اشغال نشدن فضا توسط آن و پخش شدن گرما به طور یکسان را نام برد. و اما سیستم گرمایش از سقف که به آن گرمای تابشی هم می گویند به طوری است که آب گرم از لوله های به کار برده شده در سقف عبور می کند و آن را گرم می کند که از چنین سیستم می توان به عنوان مصرف کم در انرژی و گرمای یکسان یاد کرد. البته در ادامه به سیستم های گرمایشی دیگر اشاره کرده ایم پس با دقت مطالعه نمایید.

شومینه از بهترین سیستم های گرمایشی

سیستم گرمایشی شومینه قبل از گرم کردن باید بگوییم که بسیار شیک و لوکس است و وجود آن تاثیر به سزایی در طراحی و زیبا سازی منزل دارد پس از آن گرمای بسیار عالی آن است که هر کسی می خواهد اندکی در کنار آن بنشیند و از گرمای آن لذت ببرد. پس اگر قصد زدن سیستم گرمایشی شومینه را دارید بهتر است آن را مطابق با دکوراسیون خانه ست کنید زیرا باید به نحوی باشد ه حس و حال و شور و گرما را به مخاطب القا کند در ادامه از سیستم گرمایش قرنیزی خواهیم گفتم مقاله مقابل را مطالعه کنید لطفا.

سیستم گرمایشی قرنیزی یکی از بهترین ها

گرمایش قرنیزی یکی از جدید ترین و بهترین سیستم های گرمایشی است که به صورت فوق العاده گرما می دهند و در مقابل دیگر سیستم ها خیلی محبوب تر و گرما دهنده تر است که به وسیله چنین سیستمی می توان از انرژی آبگرمکن خورشیدی استفاده کند. یکی از فواید آن این است که ابعاد کوچک دارد که در مصرف انرژی هم بسیار صرفه جویی می کنند. لوله کشی آن از کف اجرا می شود و سرعت انتقال گرمای آن بسیار بالا است از این نظر بسیار محبوب است. هم چنین می توان آن را در رنگ های مختلف تولیط و عرضه نمود. پس اگر شما هم قصد نصب سیستم های گرمایشی را دارید اکنون بهترین فرصت است زیرا شما دیگر با انواع سیستم های گرمایشی و بهترین آن ها آشنایی دارید پس می توانید انتخاب کنید و به افراد متخصص جهت نصب آن مراجعه نمایید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>