“من از یک فرقه یهودی که می خواست با پسر عمویم ازدواج کنم فرار کردم”

[ad_1]

زمانی که مندی لوی 15 ساله بود، هرگز توپ بیسبال را پرتاب نکرد، حیوانات عروسکی را ندید، تلویزیون تماشا نکرد و تلفن همراه را در دست نداشت.

او که در فرقه یهودی بسیار بنیادگرای Lev Tahor متولد شده است، به The Post گفت که تربیت شده است تا به بیگانگان اعتماد نکند و معتقد باشد که خدمات حمایت از کودکان می خواهند کودکان یهودی را از خانواده هایشان بگیرند و آنها را به عنوان بت پرست بزرگ کنند.

اما این نوجوان در سپتامبر 2018 سقوط کرد. رهبر لو تهور، نهمان هلبرانس (که پدر فقید او شلومو هلبرانس گروه را تأسیس کرد)، ادعا می کند که به لوی دستور داده است که با پسر عموی 12 ساله خود ازدواج کند.

“می دانستم که اشتباه است. پس از خدمت در شب جمعه، Nachman [gathered us] برای نامزدی، “لوی که اکنون 18 سال دارد، به The Post گفت. صورت پسر عموی جوان او پوشیده بود – همانطور که رسم لئو طهور برای زنانی است که لباس های سیاه بلند می پوشند. “او با صدای بلند گریه می کرد و من نمی خواستم این کار را انجام دهم. بالاخره ساعت 7 صبح به توافق رسیدیم – شفاهی، اما نه احساسی. خاخام یک لقمه نان را در بورش فرو کرد و به من داد و گفت: مازل طوف نامزد کردی.

مندی لوی در سن 15 سالگی از لو طاهور، یک فرقه یهودی افراطی گریخت. او اکنون 18 سال دارد.
ارائه شده توسط مندی لوی

لوی احساس نمی کرد می تواند نه بگوید. “می ترسیدم باشم طلسم [Yiddish for ostracized]او گفت: «می‌ترسیدم مرا زندانی کنند و کتک بزنند.

بر اساس منابع، Lev Tahor در دهه 1980 در اسرائیل با هدف تمرین یهودیت مانند 5000 سال پیش تأسیس شد.

لوی تنها عضوی بود که ادعا کرد در سنین پایین مجبور شده یا تهدید به ازدواج شده است.

نوامبر گذشته، یک هیئت منصفه فدرال در نیویورک، ناچمن هلبرانس و رهبر همکارش مایر روسنر را به اتهاماتی، از جمله توطئه برای انتقال یک نوجوان به قصد مشارکت در فعالیت جنسی مجرمانه، محکوم کرد. آنها در انتظار صدور حکم هستند. وزارت دادگستری می‌گوید هلبرانس ترتیبی داد که خواهرزاده 13 ساله‌اش از وودریج، نیویورک، با مردی 19 ساله ازدواج کند و برای تولید مثل با او رابطه جنسی برقرار کند. به گفته وزارت دادگستری، مادران جوان در لو طاهور برای پنهان کردن سن خود مجبور به زایمان در خانه های شخصی شدند..

وکیل نهمان هلبرانس از اظهار نظر درباره این ماجرا خودداری کرد. رهبران لو طاهور قبلاً اتهامات مربوط به تخلف یا بدرفتاری را رد کرده بودند.

خانواده لوی، همراه با دیگر اعضای لو طاهور، از اسرائیل به ایالات متحده به کانادا و گواتمالا نقل مکان کردند، گاهی اوقات در تلاشی ادعایی برای فرار از خدمات حمایت از کودکان.
خانواده لوی، همراه با دیگر اعضای لو طاهور، از اسرائیل به ایالات متحده به کانادا و گواتمالا نقل مکان کردند، گاهی اوقات در تلاشی ادعایی برای فرار از خدمات حمایت از کودکان.
ارائه شده توسط مندی لوی

یک منبع بروکلین که برای آزادی پیروان لئو طاهور کار می کرد به The Post گفت که این گروه “تفسیری درهم از یهودیت دارند که معتقدند وقتی پسر یا دختری در سن 12 یا 13 سالگی به بلوغ می رسد، موظف به ازدواج است.”

«هیچ چیز در این فرقه منحصر به فرد یا خلاقانه نیست. اما زمانی که ناچمن زمام امور را به دست گرفت، باستانی‌تر و مشکل‌سازتر شد. او یک جامعه‌پزشک کامل است. “یکی از کارهای بزرگ آنها سیاه نمایی است: مثلاً به مردم می گویند که اگر می خواهند قبل از یوم کیپور با فرزندان خود صحبت کنند، باید پول اهدا کنند.

همه چیز با شش عضو شروع شد – از جمله پدربزرگ و مادربزرگ لوی، که از پیروان شلومو هلبرانس بودند – که در حدود سال 1990 از اسرائیل به ایالات متحده نقل مکان کردند. یک پسر 13 ساله شلومو بعداً به کانادا گریخت و لو تاهور را در کوه‌های شمال مونترال، جایی که لوی در سال 2003 به دنیا آمد، دوباره جمع کرد.

رهبر Lev Tahor Nahman Helbrans (سمت چپ) سعی کرد به زور بین لوی و پسر عموی کوچکتر نوجوان ازدواج کند.
گفته می‌شود که رهبر طهور، نهمان هلبرانس (سمت چپ) سعی کرده است بین لوی و پسر عموی کوچک‌تر این نوجوان ازدواج کند.

«صبح بیدار می شوید و تا ساعت 8 شب به شما درس دین می دهند. مادرت فرمی را پر می کرد که هر روز به مدرسه می آوردیم و به خاخام می دادیم، “لوی به خاطر می آورد. «اگر دعا می کردی و رفتار می کردی، او بررسی می کرد. اگر شما کار اشتباهی انجام می‌دادید، او X را انجام می‌داد. اگر X در فرم شما وجود داشت، معلمان به شما ضربه می‌زدند… آنها از این کار لذت می‌بردند. اگر سر کلاس می خندیدم به صورتم ضربه می خورد. سپس ممکن است مجبور شوید با پستانک در دهان جلوی کلاس بایستید. آنها شما را تحقیر کردند.

«می‌گفتند اگر کارهای نادرست انجام دهی به جهنم می‌روی. و گناهان چون زدند زدوده شد».

لوی گفت، در سال 2014، سؤالات مقامات کبک در مورد کمبود آموزش سکولار این گروه، 300 عضو را بر آن داشت تا یک حرکت شبانه به انتاریو ترتیب دهند.

لوی که در یکی از سه اتوبوس پر از برادر در حال حرکت بود، گفت: “من خیلی هیجان زده بودم.” “برای اولین بار بزرگراه ها و حیوانات مزرعه را دیدم. دو طبقه از هتلی در تورنتو رزرو کردیم. تلویزیون ها خاموش شد و کابل ها برداشتند. من می دانستم که تلویزیون ها یهودی نیستند – چیزهایی را نشان می دهند که من نباید ببینم.

یک سال بعد، گروه به گواتمالا نقل مکان کرد، جایی که به گفته لوی، آنها معتقدند که می توانند آزادانه تر تمرین کنند.

آنها با هواپیما سفر کردند، بچه ها برای اولین بار در تلاش برای ادغام لباس مدرن به تن کردند. لوی که به یاد می آورد به او دستور داده بودند که پرداخت های خود را به صورت فرفری جمع کند، گفت: «به ما گفته شد که در مورد ضرب و شتم به کسی نگوییم. “من داشتم دنیای بیرون را درک می کردم.”

در گواتمالا، آنها چادرهایی را در یک منطقه بدون درخت که توسط Lev Tahor خریداری شده بود، اشغال کردند. لوی گفت: افتضاح بود. «جوانان 14 ساله باردار و نگهبانان مسلح در حال قدم زدن بودند. چندین مار را با سنگ سنگ زدم.”

مانند Nachman Helbrans، Tahor Meyer Rosner (در بالا) یکی از رهبران Leo، سال گذشته به اتهام توطئه برای انتقال یک نوجوان به قصد شرکت در فعالیت جنسی مجرمانه محکوم شد.  آنها در انتظار صدور حکم هستند.
مانند Nachman Helbrans، Tahor Meyer Rosner (در بالا) یکی از رهبران Leo، سال گذشته به اتهام توطئه برای انتقال یک نوجوان به قصد شرکت در فعالیت جنسی مجرمانه محکوم شد. آنها در انتظار صدور حکم هستند.

زندگی در آنجا برای لوی سخت بود، به خصوص پس از مرگ پدرش در سال 2016 به دلیل بیماری – آنقدر مخفی بود که لوی علت دقیق آن را نمی دانست، اما مرگ پدرش را به بیزاری گروه از بیمارستان ها نسبت داد. او گفت که در آن زمان، او و 9 نفر از 10 خواهر و برادرش، به جز یک نوزاد، مجبور شدند با خانواده های دیگر در کمپ زندگی کنند. او به یاد می آورد: «آنها گفتند مادرم نمی تواند ما را از لحاظ مذهبی تأدیب کند.

سپس برای ملاقات با رهبران گروه و پسر عمویش احضار شد.

لوی گفت که به او گفته شد: «لازم نیست اینجا با او ازدواج کنی. ابتدا شما را به کانادا می فرستیم. سپس او را می فرستیم. شما در آنجا زندگی شگفت انگیزی خواهید داشت.»

پس از دریافت یک سند مسافرتی که ظاهراً توسط مادرش امضا شده بود و به او اجازه می داد به تنهایی سفر کند – “این کار آنقدر سریع انجام شد که من دستگیر شدم. [listed] به عنوان یک دختر “- لوی یک شب را در یک خانه خالی” بدون پنجره و امنیت بیرون گذراند، بنابراین من نمی توانستم آنجا را ترک کنم.”

لوی (سمت راست) از زمان ترک گروه، نه خواهر و برادر یا مادرش را ندیده است.
لوی (سمت راست) از زمان ترک گروه، نه خواهر و برادر یا مادرش را ندیده است.
ارائه شده توسط مندی لوی

مادرش را برای آخرین بار دید. “او گریه می کرد و نمی دانست با من چه کند. اما من و او در آغوش نگرفتیم. تو اجازه نداری مادرت را در آغوش بگیری.»

سپس لوی را به هتلی بردند و شماره تلفنی به او دادند تا به او نشان دهد چگونه پاسخ دهد، “تا در مواقع اضطراری با من تماس بگیرند.”

راهنما او را به داخل اتاقی هدایت کرد. لوی گفت: قبل از اینکه مرا ترک کند، به من گفت که نمی توانم اتاق را ترک کنم. و من مطمئن هستم که او فکر می کرد که من هرگز این کار را نمی کنم. این نوجوان می ترسید اگر بخواهد فرار کند، کتک بخورد، زندانی شود یا بدتر از آن: «می ترسیدم مرا بکشند».

بدون کمک جامعه حسیدی، لوی می گوید که نمی تواند فرار کند.
بدون کمک جامعه حسیدی، لوی می گوید که نمی تواند فرار کند.
ارائه شده توسط مندی لوی

اما، این نوجوان 15 ساله برای اولین بار تنها با یک گوشی، سرانجام دستگاه را باز کرد. «برخی تماس‌ها وجود داشت [programmed] داخل “گفت” یکی را فشار دادم جوابی نیومد شماره دوم یک نفر جواب داد به من گفت که به لو طهور پول اهدا کرده است او در کشور دیگری است به او گفتم من کی هستم و چیست؟ وضعیت من این بود و باید فرار کنم.

مرد از لوی پرسید که کجاست. اما لوی، که اکنون معتقد است تلفن حاوی مخاطبین قدیمی است که هنوز حذف نشده اند، هیچ ایده ای نداشت. مرد قول داد کسی را پیدا کند که بتواند کمک کند.

لوی یک سال پس از فرار از لو طاهور دستمزد خود را کاهش داد.
لوی یک سال پس از فرار از لو طاهور دستمزد خود را کاهش داد.
ارائه شده توسط مندی لوی

چند دقیقه بعد یکی از هواداران سابق لو طاهور تماس گرفت. او می‌خواست مرا ببرد، اما به آدرس من نیاز داشت. من آن را نداشتم؛ به من گفت برم جلو میز. خیلی ترسیده بودم. لوی به یاد می آورد که قلبم تند می زد. “به آرامی در را باز کردم تا ببینم کسی در راهرو است یا نه. می ترسیدم کسی از لو طهور آنجا باشد.

از روی شانه اش نگاه کرد، از پله ها پایین رفت و تلفن را به مسئول پذیرش داد و او آدرس مرد آن طرف خط را داد. کمی بعد، لوی گفت: «یک تاکسی ایستاد و من پریدم داخل.

ماشین لوی را به خانه مرد برد، جایی که نوجوان چندین ماه در آنجا ماند. با این حال، مدتی طول کشید تا تنظیم شود. «از خوردن می ترسیدم [the rescuer’s] غذا. این یک کندوی عسل بود، اما من فکر می کردم که به اندازه کافی کندو نیست. او گفت: «آنها مرا شستشوی مغزی دادند. لوی یک بار در خانه اضافه کرد: “از اینکه بیرون باشم می ترسیدم.”

سرانجام سفارت کانادا ترتیبی داد که او به کبک اعزام شود. لوی درباره امدادگران خود گفت: «اگر جامعه ارتدوکس نبود، هرگز برای حرکت به جلو کمک دریافت نمی کردم. «جامعه حسیدی هیچ ارتباطی با لو طاهور ندارد.

لوی اکنون از دبیرستان در کبک فارغ التحصیل می شود و با خانواده ای سرپرست زندگی می کند که از اصول یهودیت مدرن پیروی می کند. او دی جی می کند، عکس می گیرد و کیبورد می نوازد. او عاشق پیتزا شده است، با دختران یهودی سکولار جلساتی داشته است و مرتباً ویدیوهای انگیزشی که مثبت اندیشی را در اینستاگرام ترویج می کند، منتشر می کند. حقوقش را هم کاهش داد.

این روزها، لوی داوطلبانه از کنیسه بازدید می کند: «من می روم خوش بگذرانم. من دوستانی در آنجا دارم و زندگی سکولار و باز دارم.»

لوی گفت که او اکنون یک زندگی یهودی سکولار دارد.
لوی گفت که او اکنون یک زندگی یهودی سکولار دارد.
ارائه شده توسط مندی لوی

لوی نمی داند چه اتفاقی برای پسر عموی اولش افتاده است. او درباره خانواده‌اش از جمله مادرش گفت: «هیچ تماسی وجود نداشت. لو طاهور یک بار به من گفت که اگر 200 دلار بفرستم می توانم با او صحبت کنم. این تمام پولی بود که داشتم و فرستادم. بعد به من گفتند نه من نمی توانم با مادرم صحبت کنم.

نه تن از برادران و خواهران او با لئو طاهور در گواتمالا می مانند، در حالی که برادر بزرگترش موفق می شود به اسرائیل فرار کند. لوی گفت: «این دو اخیراً در گواتمالا ملاقات کردند تا در برابر مقامات قانونی درباره آنچه در آنجا با لو طاهور اتفاق می افتد شهادت دهند.

لوی در خانه در کبک قصد دارد در کالج تحصیل کند و شاید در روانشناسی تخصص داشته باشد. او گفت: من خیلی چیزها را پشت سر گذاشته ام. “فکر می کنم می توانم به مردم کمک کنم.”[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer Yabancı Dizi İzlebuy verified stripe accountmarmaris escorthtml nullednulled themesCialistugboat 4500BahisnowCasinoslotBahisnowCasinoslotCasinoperHipercasinoSweet Bonanza OynaBig Bass Bonanza OynaWild Wild Riches OynaPragmatic SlotlarıSpaceman OynaAviator OynaJupwin GirişŞimdibahisEnobahisAlbibet GirişGates Of Olympus OynaRedwin Girişbetizm girişbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynaaviator oynatombala oynageciktirici hapgeciktirici haphaberpass.comgüvenilir medyumEvlilik Büyüsüdizipal güncelazdırıcı hapbuca günlükbeylikdüzü escortantalya escortgates of olympus oynaEvde Paketleme İşi İstanbul