از چت کردن با دوستان از طریق قهوه تا کمک به کودکان در کارهای خانه بعد از صرف شام ، آشپزخانه ها فضاهای چند منظوره هستند. در حالی که تهیه وعده های غذایی خوشمزه عملکرد اصلی فضای شماست ، به احتمال زیاد شما می توانید زمان زیادی را در آشپزخانه خود بگذرانید و فعالیت های مختلفی را انجام دهید. به راحتی می توان فهمید که چرا به این دلیل اغلب به قلب خانه گفته می شود.

با چند منظوره پیچیدگی اضافی به وجود می آید. هنگامی که فضا برای اهداف مختلفی استفاده می شود ، می تواند مواقعی رخ دهد که نتایج به خوبی ادغام نشوند. به عنوان مثال ، بوهای یک ناهار با دقت آماده می تواند با یک جلسه پخت بعد از ظهر به هم بخورد. به همان اندازه ، ممکن است شما طعم معطر یا مانده های طولانی مدت بعد از غروب را ندهید.

اینجاست که هودهای اجاق گاز به خودشان وارد می شوند. آنها برای از بین بردن بو ، رطوبت و بخار حاصل از پخت و پز طراحی شده اند و این موارد ضروری را به عنوان همراهی مناسب برای هر سیستم پخت و پز تبدیل می کنند.

انواع مختلفی از فن های استخراج کننده و کاپوت های مخصوص اجاق گاز وجود دارد که برخی از آنها مناسب تر سیستم های خاص یا طرح های آشپزخانه هستند . این راهنما برای کمک به الهام بخشیدن به انتخاب طراحی شما و کمک به انتخاب مسابقه مناسب شما ایجاد شده است.

مشاهده همه هودها
با تمام لوازم
انتخاب نوع سرمایه گذاری خود
دو نوع فن استخراج کننده اصلی وجود دارد و هر عملکرد کمی متفاوت است. کدام یک را انتخاب کنید ، بستگی به چیدمان فضای آشپزخانه شما و همچنین نیازهای آشپزی شما دارد.

استخراج
هنگام انتخاب هودهای اجاق گاز ، طرفداران استخراج همچنان محبوب هستند. این در درجه اول به دلیل کارآیی است. آنها با از بین بردن بو ، بخار و دود از فضای شما کار می کنند ، هوا را قبل از خارج کردن هوا از آن فیلتر می کنید.

مهم است که به یاد داشته باشید که این نوع تهویه به طور معمول باید به یک دیوار خارجی سوار شود (یا جایی که یک شلنگ تهویه به خارج وصل می شود).

گردشمجدد
اگر انتخاب هود اجاق گاز بخار امکان پذیر نباشد ، یک فن استخراج کننده چرخشی گزینه خوب دیگری است. این وسایل نوآورانه از فناوری تصفیه برای تمیز کردن هوا قبل از توزیع مجدد آن در فضای آشپزخانه شما استفاده می کنند. آنها این کار را با استفاده از خواص پاک کننده زغال چوب انجام می دهند ، به همین دلیل اغلب به عنوان هودهای کربن شناخته می شوند.

فایده اصلی این نوع فن استخراج این است که بدون نیاز به اتصال خارجی می توان آن را در هر جای آشپزخانه شما جا داد.

تاتون گری
با توجه به نرخ استخراج
میزان استخراج یکی دیگر از موارد مهم در هنگام انتخاب هود اجاق گاز است. برای از بین بردن بوی ، بخار یا دود از فضای خود ، دستگاه شما باید قادر باشد هوا را با سرعت 12 بار در ساعت استخراج یا تمیز کند.

میزان استخراج مورد نیاز آشپزخانه شما به اندازه آن بستگی دارد.

برای تعیین میزان استخراج مورد نیاز ، لازم است قد ، عرض و عمق فضای خود را اندازه گیری کنید. هر سه عدد را با هم ضرب کنید تا حجم آشپزخانه شما به دست آید. پس از شکل حجم ، آن عدد را 10 بار ضرب کنید. نتیجه میزان استخراج مورد نیاز فضای شما خواهد بود.

قبل از خرید حتما میزان استخراج را در مدل انتخاب شده خود بررسی کنید. این به اطمینان از عملکرد مؤثر در مورد نیازهای شما کمک می کند.

اینترا دونام
اینترا دونام وایت
نوع هود خود را انتخاب کنید
و همچنین میزان استخراج و نوع دریچه ، انواع مختلفی از سبک های هود موجود است. چه آشپزخانه سنتی داشته باشید و چه فضای معاصر ، انتخاب های زیادی برای طراحی مناسب برای هر انتخاب زیبایی شناسی وجود دارد.

شایان ذکر است که نوع هود شما انتخاب می تواند روی عملکردی نیز تأثیر بگذارد ، اما هنگام انتخاب خود به سبک و همچنین ماده فکر کنید.

دیگر نیازی به هود آشپزخانه شما نیست تا از دکوراسیون آشپزخانه کلی شما خدشه دار شود. هر دو آشپزخانه مدرن و فضاهای کلاسیک را می توان با یک فن استخراج کننده به خوبی طراحی کرد. در حقیقت ، هود اجاق گاز شما می تواند به یک ویژگی قابل توجه تبدیل شود.

هودهای دیواری
همانطور که از نام آن پیداست ، کاپوت های دیواری روی دیواره بالای کابینت آشپزخانه شما ثابت شده است. آنها به طیف گسترده ای از سبک ها ، اتمام ها و شکل های مختلف می آیند ، بنابراین می توانید مسابقه زیبایی را برای زیبایی شناسی آشپزخانه خود انتخاب کنید.

آنها به صورت قابل رویت ساخته شده اند و به شما امکان می دهند با طراحی هود آشپزخانه خود خلاقیت پیدا کنید.

هودهای دیواری عمودی
هودهای عمودی شبیه به هودهای دیواری ، دارای عملکردی با طراحی نفیس هستند. با ایجاد یک ویژگی طراحی زیبا ، این انتخاب برتر برای کسانی است که به دنبال یک ظاهر متمایز و فناوری استخراج قدرتمند هستند.

هودهای مخصوص اجاق های جزیره ای
اگر اجاق گاز و اجاق گاز شما در جزیره آشپزخانه شما قرار دارد ، می توانید با هود اجاق گاز خود چیزی ویژه ایجاد کنید. حلق آویز رایگان از فضای آشپزخانه خود ، ممکن است بخواهید ویژگی های طراحی غیر معمول یا طراحی های نهایی را انتخاب کنید تا جلوه ای برجسته ایجاد کنید.

باهوش
اگر سبک براق مینیمالیسم را ترجیح می دهید ، ترجیح می دهید هدیه ای با احتیاط را در فضای خود بگنجانید. این غالباً به خوبی فن های استخراج كننده قابل مشاهده و كارایی دارند و از مزایای طراحی بدون درز بهره می برند.

استخراج کننده های کلاسیک
هودهای آشپزخانه کلاسیک یک طراحی اساسی ارائه می دهند که می تواند در زیر کمد آشپزخانه شما مخفی شود یا به سادگی روی یک دیوار نصب شود. شایان ذکر است که این فن های استخراج کننده نمی توانند از قدرت برخوردار شوند و به طور معمول نسبت به سایر گزینه ها کم نظیر هستند.

کاپوت های بیرون بکشید
هودهای آشپزخانه بیرون و یا تلسکوپی گزینه ای شیک است. آنها می توانند در کمد یا واحدهای موجود شما نیمه یکپارچه باشند و در صورت عدم استفاده تقریبا نامرئی هستند.

هودهای اجاق گاز
معمولاً در واحدهای کمد شما ساخته شده است ، کاپوت های سایبان یک راه بدون درز برای وارد کردن فن استخراج کننده به آشپزخانه شما ارائه می دهند. در صورت عدم استفاده ، هودهای اجاق گاز سایبان انتخاب برتر برای کسانی است که به دنبال سبک احتیاطی هستند.

استخراج کنندگان DOWNDRAFT
یک انتخاب هود محبوب جزیره ، استخراج کننده های downstraft یکی دیگر از گزینه های احتیاط است. هنگامی که در واحد جزیره شما یکپارچه می شوید ، این استخراج کننده ها هنگام استفاده کاملاً پنهان می شوند.

با توجه به نظافت و نگهداری
همه فن های استخراج کننده هر از گاهی نیاز به نظافت و نگهداری دارند ، اگرچه برخی از آنها راحت تر از سایرین در این بخش هستند. قبل از سرمایه گذاری در هود جدید اجاق گاز خود ، ارزش افزودن در مورد موارد زیر را دارید:

مواد
مواد فن استخراج کننده شما تاثیری بر چگونگی تمیز کردن آن خواهد داشت. به عنوان مثال هودهای اجاق گاز سیاه می توانند نفیس به نظر برسند. با این حال ، آنها می توانند بیش از دیگران لکه های روغنی یا مانده را نشان دهند. به طور یکسان ، هودهای شیشه ای براق و شیک به نظر می رسند ، اما ممکن است برای از بین بردن اثر انگشت یا مانده های پخت و پز ، به نظم منظم تری نیاز داشته باشند.

طرح
طراحی هود اجاق گاز شما علاوه بر تکمیل زیبایی شناسی ، می تواند بر چگونگی تمیز کردن آن تأثیر بگذارد. معمولاً بهترین انتخاب برای داشتن یک مدل براق و بدون گوشه ها و شکاف های زیاد است. در این مناطق چربی و مواد باقیمانده جمع آوری می شوند و تمیز کردن آنها دشوارتر است.

دسترسی به فیلتر
برای اطمینان از کارایی مطلوب ، بهترین هود خارجی کوره کربنی نیاز به فیلترهای ذغال سنگی دارند که به طور مرتب تغییر می کنند. با این حال ، سیستم های استخراج کننده نیز برای حفظ استخراج مؤثر به فیلترهایی که مرتباً تمیز می شوند ، نیاز دارند. با توجه به این نکته ، دسترسی فیلترهای مدل انتخابی خود را قبل از خرید در نظر بگیرید تا از بروز هرگونه مشکل تمیز کردن در آینده کمک بگیرید.

زیتون سبز Integra Soho
اندازه هود اجاق گاز خود را انتخاب کنید
در هنگام انتخاب به اندازه هود اجاق گاز خود را، آن را معمولا بهترین برای مطابقت با مدل انتخاب شده خود را به اندازه خود درپوش مناسب آشپزخانه . این باعث ایجاد تعادل در طراحی کلی آشپزخانه شما می شود ، همچنین اطمینان حاصل می کند که استخراج کننده شما تا حد امکان کارآمد باشد. به عنوان مثال ، در صورت داشتن توپی 70 سانتی متری ، هود اجاق گاز 70 سانتی متری را انتخاب کنید.

طرفداران استخراج کننده زیادی در بازار وجود دارند ، بنابراین باید اندازه و طراحی مورد نظر خود انتخاب کافی را پیدا کنید. خواه به دنبال هودهای اجاق گاز 60 سانتی متر ، هودهای اجاق گاز 90 سانتی متر یا هودهای اجاق گاز 100 سانتیمتری برای سیستم های بزرگ آشپزی باشید ، حتماً هم از نظر اندازه اجاق گاز و هم به سبک آشپزخانه تان یک ترکیب مناسب را پیدا خواهید کرد.

با یک هود اجاق گاز ظریف ، هوای تازه ای به فضای آشپزخانه خود اضافه کنید. این که آیا شما دوست دارید در آشپزخانه خلاقیت داشته باشید یا به سادگی می خواهید از حمله بو به فضای شما جلوگیری کنید ، انواع هودهای اجاق گاز را انتخاب کنید. بهترین سیستم های استخراج کننده برای عملکرد مؤثر و تقویت طراحی آشپزخانه شما طراحی شده اند و عبارتی به سبک ارائه می دهند که از آشپزخانه و الزامات سبک زندگی شما تعریف می کند.

از طرح های قابل توجه یا مدل های مینیمالیستی برای یافتن تطابق کامل خود استفاده کنید. احساس الهام؟ دامنه خیره کننده ای از هودهای استخراج کننده را در مگنت کشف کنید.