چگونه مصونیت دیپلماتیک به فرستادگان اجازه می دهد تا از جنایات دیوانه وار فرار کنند

[ad_1]

شما به دنبال یک فضای پارکینگ در کوئینز می‌گردید و عابر پیاده‌ای را می‌بینید که از فضای موجود در انتظار ماشینی که هنوز نرسیده است محافظت می‌کند. چه کار می کنی؟

اگر مثل اکثر مردم هستید، به رانندگی ادامه دهید. اما در سال 1987، نماينده افغانستان شاه محمد دوست توقف كرد و از عابر پياده خواست كه فوراً جاي پاركينگ را تحويل دهد و اصرار داشت كه به عنوان يك ديپلمات به او حق گرفتن آن را بدهد.

و هنگامی که او نپذیرفت، او به شدت به او کوبید و همچنان جای او را گرفت.

مارگارت کری، 42 ساله، پس از ضربه زدن توسط لینکلن در Dost 78 به بیمارستان فلاشینگ، کوئینز فرستاده شد. کری بعداً از جراحات خود بهبود یافت و دوست حتی در مورد حمله – به لطف مصونیت دیپلماتیک او – مورد بازجویی قرار نگرفت.

حدود 100000 دیپلمات خارجی، از جمله وابستگان آنها، در حال حاضر در ایالات متحده زندگی می کنند – و برخی مانند دوست، قوانین محلی را نقض کرده اند و با عواقب صفر مواجه هستند.

در سال 1987، نماینده افغانستان، شاه محمد دوست، از یک عابر پیاده که جای پارک در دست داشت، خواست فوراً او را تحویل دهد. وقتی او نپذیرفت، با او تصادف کرد.
afghanistan-un.org

با توجه به کتاب جدید «فساد: چه کسی قدرت می‌گیرد و چگونه ما را تغییر می‌دهد» (اسکریبنر)، نوشته برایان کلاس، که از مثال ساده تخلفات پارکینگ برای نشان دادن نحوه سوء استفاده از قدرت خود استفاده می‌کند، درب بسیاری از دیپلمات‌ها را به تقلب در سیستم سوق می‌دهد. .

کلاس نوشت: “در پنج سال از 1997 تا 2002، دیپلمات های سازمان ملل برای 150000 بلیط پارکینگ بدون پرداخت – بیش از هشتاد در روز – مورد استناد قرار گرفتند.”

رودی جولیانی شهردار سابق سعی کرد آنها را مجبور به پرداخت هزینه کند و در سال 1997 سازمان ملل را متهم کرد که “مانند بدترین نوع مرده رفتار می کند.” اما سخنان تند جولیانی تأثیر چندانی نداشت.

نمایندگان سازمان ملل در منهتن بین سال‌های 1997 تا 2002، 150000 بلیط پارکینگ بدون پرداخت را جمع‌آوری کردند - با تأثیر کمی.
نمایندگان سازمان ملل در منهتن بین سال‌های 1997 تا 2002، 150000 بلیط پارکینگ بدون پرداخت را جمع‌آوری کردند – با تأثیر کمی.
گتی ایماژ

مشکل این نبود که برای دیپلمات ها بلیت پارکینگ صادر نمی شد. دور از آن. از سال 1997 تا 2002، آنها بیش از 18 میلیون دلار حساب جمع آوری کردند. اما در حالی که قوانین پارکینگ ممکن است در مورد مقامات خارجی اعمال شود، شان مورفی، استاد حقوق بین الملل در دانشگاه جورج واشنگتن، به روزنامه پست گفت که “ممنوعی برای اجرا وجود دارد.”

هزاران دیپلمات از بیش از 100 کشور مختلف در نیویورک مستقر هستند، اما بر اساس یک مطالعه در سال 2006، کسانی که بلیت دریافت کرده‌اند وجه اشتراک دارند. بین سال‌های 1997 تا 2002، دیپلمات‌های کشورهایی مانند سوئد، نروژ و ژاپن تخلفات پارکینگ نداشتند. . اما دیپلمات های کویتی به طور متوسط ​​249 تخلف در پارکینگ دیپلمات ها داشتند که یکی از آنها حتی دو بلیط در روز در طول سال دریافت می کرد.

ده نفر از بدترین مجرمان دیگر از کشورهایی مانند کویت، مصر، چاد، سودان و بلغارستان آمده اند، کشورهایی که در رتبه بندی سالانه بانک جهانی در زمینه فساد عمومی در پایین ترین سطح قرار دارند.

هزاران دیپلمات از بیش از 100 کشور مختلف در نیویورک مستقر هستند.
هزاران دیپلمات از بیش از 100 کشور مختلف در نیویورک مستقر هستند.
گتی ایماژ / تترا ایمیج RF

این مطالعه نتیجه گرفت که تمایل یک دیپلمات برای مشارکت در فساد “شاخصی از هنجارها یا فرهنگ کشور خود است، نه ارزش های شخصی خود”. کلاس نوشت: به عبارت دیگر، «پارکینگ غیرقانونی از جامعه‌ای نشأت می‌گیرد که در آن به کارکنان آموزش داده می‌شود که قوانین در مورد آنها اعمال نمی‌شود».

در سال 2002، شهردار بلومبرگ قانون “سه اعتصاب، شما بیرون هستید” را آغاز کرد، اتومبیل های دیپلماتیک را به دلیل تخلفات پارکینگ یدک می کشید و پلاک های قرمز، سفید و آبی متمایز آنها را که نمادی از رفتار بد است، مصادره می کرد. سه سال بعد، تخلفات پارکینگ توسط دیپلمات ها 90 درصد کاهش یافت. و از معدود بلیت هایی که برای دیپلمات ها صادر شد، 87 درصد به طور کامل پرداخت شد.

کلااس نوشت: «فرهنگ مهم است، اما عواقب آن نیز مهم است.

یک نظرسنجی نشان داد که دیپلمات‌های کشورهایی مانند کویت، مصر و سودان که تحمل بیشتری در برابر فساد دارند، بیشترین بلیط پارکینگ را در نیویورک جمع‌آوری کردند.
یک نظرسنجی نشان داد که دیپلمات‌های کشورهایی مانند کویت، مصر و سودان که تحمل بیشتری در برابر فساد دارند، بیشترین بلیط پارکینگ را در نیویورک جمع‌آوری کردند.
کامپوزیت عکس NY Post

با این حال، رسیدگی به جرایم دیپلماتیک معمولاً چندان آسان نیست.

بر اساس کنوانسیون وین که در سال 1961 توسط 187 کشور تصویب شد، دیپلمات‌ها «معرض هیچ گونه بازداشت یا بازداشت نیستند». در اصل، این یک کارت “آزادی رایگان از زندان” است که آنها را از پیگرد قانونی برای هر چیزی از خشونت خانگی گرفته تا پولشویی و حتی دفع زباله محافظت می کند.

“وقتی می گوییم “هیچ کس بالاتر از قانون نیست” این درست نیست. برخی از مردم هستند.”

برایان کلاس، نویسنده

کت های بارانی دزدیده شده از یک فروشگاه بزرگ در نیویورک؟ یک نماینده ایران در سال 1984 این کار را انجام داد. شما ادعا می کنید که ژرمن شپرد شما که چندین همسایه را در پلهام نیویورک گاز گرفت، از مصونیت محافظت شده است و هرگونه اقدام علیه سگ “عواقب احتمالی بین المللی” خواهد داشت؟ یک نماینده از باربادوس در سال 1975 این استدلال را مطرح کرد (و پیروز شد). 40 کیلوگرم کوکائین از مکزیک به نیویورک در یک کیسه دیپلماتیک قاچاق می شود؟ دیپلمات های اکوادوری آن را امتحان کردند (و از دست دادند) در سال 2012.

سال 1984 بود که شش دیپلمات ایرانی گوسفندی را در یکی از خیابان های لندن ذبح کردند و مقامات انگلیسی نتوانستند آنها را به حیوان آزاری متهم کنند.

محمد المددی، دیپلمات قطری، که در سال 2010 از واشنگتن به دنور پرواز می کرد، لوله ای را در توالت روشن کرد و پس از یک برخورد، درباره تروریسم شوخی کرد.
محمد المددی، دیپلمات قطری، که در سال 2010 از واشنگتن به دنور پرواز می کرد، لوله ای را در توالت روشن کرد و پس از یک برخورد، درباره تروریسم شوخی کرد.
EPA

یا زمانی که محمد المددی، دیپلمات قطری در سال 2010 در حین پرواز یونایتد از واشنگتن به دنور، لوله ای را در توالت روشن کرد و پس از ایستادن، به شوخی گفت که “کفش هایش را روشن می کند” (کنایه از بمب افکن کفش، ریچارد رید). اگرچه هنگام فرود هواپیما از سگ های بمب گذار و کارشناسان مواد منفجره فراخوانده شد، اما المددی بلافاصله آزاد شد.

دیپلمات های اکوادوری 40 کیلوگرم کوکائین را در یک کیسه دیپلماتیک در سال 2012 از مکزیک به نیویورک قاچاق کردند.
دیپلمات های اکوادوری 40 کیلوگرم کوکائین را در یک کیسه دیپلماتیک در سال 2012 از مکزیک به نیویورک قاچاق کردند.
گتی ایماژ / iStockphoto

یا زمانی که دیپلمات‌های زئیر (جمهوری کنگو کنونی) از پرداخت اجاره بهای ساختمان بلند منهتن که از سال 1982 اشغال کرده بودند، امتناع کردند و با وجود اینکه یک دهه بعد بیش از 400000 دلار به صاحب خود بدهکار بودند، با ادعای دیپلماتیک از پرداخت یا ترک آن خودداری کردند. مصونیت (آنها سرانجام در سال 2005 بدون پرداخت یک سکه آن را ترک کردند.)

از هر کارشناس دیپلماسی بپرسید، او داستان مورد علاقه ای خواهد داشت. کریگ بارکر، رئیس و استاد حقوق بین‌الملل دانشگاه ساوت بانک لندن، به یک «مورد عجیب کلاسیک» مربوط به سال 1984 اشاره می‌کند که در آن دیپلمات‌های نیجریه، همراه با برخی از همکارهای اسرائیلی، سعی کردند وزیر سابق نیجریه‌ای تبعید شده در لندن را با پنهان کردن آن در لندن ربودند. یک جعبه تحویل

بارکر گفت: “صفحه ها به طور کامل به عنوان چمدان دیپلماتیک علامت گذاری نشده بودند.” «مقامات بریتانیا انتخاب کرده اند که آنها را باز کنند و یک مخالف و یک متخصص بیهوشی اسرائیلی را در داخل پیدا کرده اند.

در سال 1984، دیپلمات‌های نیجریه‌ای به همراه برخی از توطئه‌گران اسرائیلی، سعی کردند اومارو دیکو، وزیر سابق نیجریه (بالا) را با پنهان کردن او در یک جعبه، ربودند.
در سال 1984، دیپلمات‌های نیجریه‌ای به همراه برخی از توطئه‌گران اسرائیلی، سعی کردند اومارو دیکو، وزیر سابق نیجریه (بالا) را با پنهان کردن او در یک جعبه، ربودند.
AP

اخیراً، جنایات از قتل غیرعمد – در آگوست 2019، آن ساکولاس، همسر یک دیپلمات آمریکایی، یک موتورسوار 19 ساله را با ماشینش در نورث همپتون شایر مورد ضرب و شتم قرار داد و کشت – تا خشونت مطلوب تر – شیانگ 63 ساله. Xuechi، همسر سفیر بلژیک در کره جنوبی، آوریل گذشته پس از متهم شدن به دزدی از مغازه، چندین کارمند را در یک بوتیک در سئول سیلی زد.

هر دو زن مدعی مصونیت دیپلماتیک شده‌اند، و اگرچه ساکولاس در اواخر این ماه در بریتانیا با شکایتی روبه‌رو است، هر دو (تاکنون) بدون ترحم فرار کرده‌اند.

Xiang Xueqi، همسر سفیر بلژیک در کره جنوبی، آوریل گذشته به چندین کارمند در یک بوتیک در سئول سیلی زد، زیرا آنها او را به دزدی از یک فروشگاه متهم کردند.
Xiang Xueqi، همسر سفیر بلژیک در کره جنوبی، آوریل گذشته به چندین کارمند در یک بوتیک در سئول سیلی زد، زیرا آنها او را به دزدی از یک فروشگاه متهم کردند.
thestandard.com.hk

بارکر گفت که تیترها ممکن است تکان دهنده باشند، اما از نظر آماری موارد سوء استفاده از دیپلمات ها نادر است.

او گفت: «در سال 2018، آخرین سالی که داده‌های مربوط به آن در دسترس است، تنها سه مورد جرایم «جدی» توسط افرادی که از مصونیت دیپلماتیک برخوردار بودند، وجود داشت. “هر پرونده ای که به طور بالقوه می تواند منجر به محکومیت 12 ماه یا بیشتر شود، جدی است.”

در سال 2019، آن ساکولاس، همسر یک دیپلمات آمریکایی، هری دان موتورسوار 19 ساله را در خودرویی در نورث همپتونشایر ضربه زد و کشت.
در سال 2019، آن ساکولاس، همسر یک دیپلمات آمریکایی، هری دان موتورسوار 19 ساله را در خودرویی در نورث همپتونشایر ضربه زد و کشت.

عموم مردم مصونیت دیپلماتیک را تایید نمی کنند. در اوایل سال 2013، بر اساس نظرسنجی YouGov، 41 درصد از آمریکایی ها معتقدند که دیپلمات ها باید به دلیل جنایات خود تحت تعقیب قرار گیرند. در سال 2019، در پاسخ به پرونده ساکولاس، نظرسنجی جدید YouGov نشان داد که 63 درصد از آمریکایی ها و 84 درصد از بریتانیایی ها معتقدند مصونیت باید برداشته شود.

اما کارشناسان می گویند که این به این سادگی نیست.

“فاسد: چه کسی قدرت را بدست می آورد و چگونه ما را تغییر می دهد”

جاشوا موراوچیک، کارشناس سیاست خارجی و دستیار برجسته موسسه امور جهانی مستقر در دی سی، گفت: «قداست دیپلمات ها و مأموریت های دیپلماتیک در قلب روابط صلح آمیز بین دولت ها قرار دارد. “این به طرف های متخاصم اجازه می دهد تا با هم ارتباط برقرار کنند، کاری که آنها اغلب می خواهند بدون ترس از آزار و اذیت نمایندگانشان انجام دهند.

به عبارت دیگر، کنوانسیون وین هرگز هدفش حمایت از مجرمان نبود. برای 15000 دیپلمات آمریکایی که در بیش از 150 کشور خدمت می کنند، او در صورتی که یک کشور میزبان به طور ناگهانی تصمیم به مجازات ایالات متحده به دلایل سیاسی بگیرد، از زندان محافظت می کند.

کلاس می نویسد: “خوشبختانه، این دفاع معمولاً سفرا را به جستجوی قاتلان زنجیره ای نمی کشاند.” اما وی افزود: وقتی می گوییم «هیچ کس بالاتر از قانون نیست» این درست نیست. برخی از مردم هستند.”

و وقتی مردم فراتر از قانون باشند، می توانند کارهای بسیار بدی انجام دهند.

سائو بونوات، سفیر برمه در سریلانکا، مشکوک بود که همسرش در یک رابطه عاشقانه است، بنابراین او را کشت و جسد او را در حیاط خانه اش سوزاند.
سائو بونوات، سفیر برمه در سریلانکا، مشکوک بود که همسرش در یک رابطه عاشقانه است، بنابراین او را کشت و جسد او را در حیاط خانه اش سوزاند.

در سال 1967، تنها پنج سال پس از تبدیل شدن کنوانسیون وین به قانون بین المللی، سائو بونات، سفیر برمه در سریلانکا، مشکوک شد که همسرش در یک رابطه عاشقانه است. بنابراین او به او شلیک کرد و جسد او را در آتش سوزی در حیاط خانه اش سوزاند.

وقتی پلیس سریلانکا وارد شد، بونوت به آنها اطلاع داد که خانه اش در برمه است. او به زودی به کشور خود بازگشت، اما به گفته یکی از معاونان ارشد بازرسی، “به نظر می رسد هیچ کس نمی داند که آیا او به زندان رفته است.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer buy verified stripe accountmarmaris escorthtml nullednulled themeskronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotCialistugboat 4500BahisnowCasinoslotBahisnowCasinoslotCasinoperHipercasinoSweet Bonanza OynaBig Bass Bonanza OynaWild Wild Riches OynaPragmatic SlotlarıSpaceman OynaAviator OynaJupwin GirişŞimdibahisEnobahisAlbibet GirişGates Of Olympus OynaRedwin Girişbetizm girişbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynaaviator oynatombala oynageciktirici hapgeciktirici haphaberpass.combeylikdüzü korsan taksigüvenilir medyumEvlilik Büyüsüdizipalazdırıcı hapbuca günlükbeylikdüzü escortantalya escort