چگونه یک طوفان رده 5 می تواند نیویورک را برای همیشه نابود کند


طوفانی که نیویورک را ویران می کند یک شبه اتفاق می افتد.

رد هوک، «آسیب‌پذیرترین محله نیویورک، دیگر وجود ندارد»، استیون مارکه در کتاب جدید خود با عنوان «جنگ داخلی بعدی: اعزام‌هایی از آینده آمریکا» (سایمون و شوستر) که قرار است روز سه‌شنبه منتشر شود، نوشت. «چند شاهد می‌گویند که نوزادی را دیده‌اند که در کالسکه شناور بود.

حتی زمانی که آب شروع به عقب نشینی می کند، آسیب بی سابقه است.

مارکه ادامه داد: «پارک پروسپکت دیگر پارک پراسپکت نیست. “درخت ها افتاده اند. خانواده های کامل در محدوده شاخه های افقی کوچک می شوند. مردم زیر بوته ها خوابیده اند، سرگیجه از زندگی واژگون شده است.

پل های داخل و خارج منهتن و همچنین فرودگاه ها دچار سیل شده اند. به زودی بیشتر شهر نیویورک زیر آب رفت و برق در سراسر شهر قطع شد. فرماندار گارد ملی را فراخواند و 100000 سرباز راهی مرکز شهر منهتن شدند.

همه افراد سوار بر قایق – از قایق‌های ماهیگیری در نیوانگلند گرفته تا قایق‌های موتوری، که احتمالاً نباید در آب‌های آزاد باشند – سفری امن را ارائه می‌دهند که از 5000 دلار در محل شروع می‌شود.

طوفان رده 5 تنها یک شب طول می کشد تا خسارات جبران ناپذیری به منهتن وارد کند.
گتی ایماژ

“یک آقای 50 ساله از یکی از سکایی‌های بزرگ‌تر بالا می‌رود و گوشی او را لمس می‌کند که انگار در حال پرداخت پول لاته در استارباکس است.”

این به طرز وحشتناکی فرضی است، مانند چیزی از قسمتی از منطقه گرگ و میش. مارکه که ویرانی ناشی از یک طوفان خیالی رده 5 به نام موریل را برای توضیح نظریه خود توصیف کرد، گفت: اما واقعاً ممکن است اتفاق بیفتد.

او نوشت: در 40 سال گذشته، طوفان های رده 5 در سراسر جهان 300 درصد افزایش یافته است. و ابرطوفان های ساحل شرقی دیگر غیر معمول نیستند.

پیتر سوسونیس، مدیر تحقیقات تغییرات آب و هوا در AIR Worldwide، گفت: «تنها چیزی که حداقل در مورد فعالیت طوفان در ایالات متحده بر سر آن اتفاق نظر منطقی وجود دارد، به طور کلی افزایش فراوانی و شدت طوفان های رده 4 یا رده 5 است. در کتاب می گوید

طوفان سندی در سال 2012 جان 285 نفر را گرفت و 32.5 میلیارد دلار خسارت وارد کرد.
طوفان سندی در سال 2012 جان 285 نفر را گرفت و 32.5 میلیارد دلار خسارت وارد کرد.
گتی ایماژ

و بزرگترین هدف برای نشستن، نیویورک است، زیرا Susunis می گوید: “این تخت است.”

ویوک شانداس، مدیر موسسه راه حل های پایدار در دانشگاه ایالتی پورتلند در پورتلند، اورئولا، نیویورک را به عنوان “فوق العاده بالا در لیست شهرهای آسیب پذیر” توصیف کرد. او خاطرنشان می کند که این فاجعه ای است که از قرن هجدهم به دلیل زیرساخت های مشکوک آن که مدت ها قبل از تبدیل شدن طوفان ها به یک مشکل واقعی ایجاد شده بود، در انتظار وقوع بود.

طوفان سندی در سال 2012 یک شات هشدار دهنده بود. و حتی از نظر فنی زمانی که به نیویورک رسید یک طوفان نبود. سندی که ابرطوفان نامیده می شود، ترکیبی از یک طوفان استوایی و شمال عید پاک بود. پس از تخریب هشت تونل و مسدود کردن میلیون‌ها مسافر بین بروکلین و منهتن پایین، تلاش برای بازیابی 32.8 میلیارد دلار هزینه داشت.

طوفان آیدا در سال 2021، 18 نفر را کشت و حرکت در سراسر شهر را مسدود کرد.
طوفان آیدا در سال 2021، 18 نفر را کشت و حرکت در سراسر شهر را مسدود کرد.
AP

از آن زمان، اقداماتی برای محافظت از شهر در برابر چنین رویداد اقلیمی انجام شده است. هنگامی که مترو پس از سندی آب گرفت، سازمان حمل و نقل شهری 4.5 میلیارد دلار برای فناوری های جدید مانند Flex-Gates، درب پلکان جمع شونده و سایر اقدامات محافظتی در برابر سیل هزینه کرد.

اما با در نظر گرفتن طوفانی مانند طوفان سندی طراحی شده بود. اگرچه قوی‌ترین طوفان نیوانگلند در سال 1938، که به لانگ آیلند به عنوان رده 3 حمله کرد، مرگبارترین بود و بیش از 60 نفر را کشت، سندی از آنچه ممکن است در پی آن بیفتد می‌ترسید.

مارکه می پرسد: «یک طوفان رده 5 با نیم فوت هیجان اضافی در دریا چه می کند؟»

علیرغم تهدیدهای شناخته شده، برخی از نیویورکی ها با طرح های سیل برای حفاظت از سواحل شهر مخالف هستند.
علیرغم تهدیدهای شناخته شده، برخی از نیویورکی ها با طرح های سیل برای حفاظت از سواحل شهر مخالف هستند.
AP

تلاش هایی برای آماده شدن برای غیرقابل تصور انجام شده است. مارکه نوشت، دیوار دریای منهتن بزرگ با ارزش 119 میلیارد دلار، که شهر را «مانند دستان یک پدر محافظ» می‌پوشاند، برای اولین بار پس از سندی طراحی شد تا دروازه‌های سد شرقی راکاوی، دیوار ورودی جونز را به طور قابل توجهی ببندد. و اما دولت ترامپ این طرح را در فوریه 2020 نابود کرد. طرح دیگری از سوی دولت دی بلازیو برای تخریب کامل پارک شهر ایست ریور و افزایش کل منطقه به هشت فوت (و بیش از یک میلیون تن) پر شدن توسط فعالان و ساکنان متوقف شد. که مدعی هستند شهر به آنها در مورد این طرح ها مشاوره نداده است.

«مردم نمی دانند این تجربه چیست. من انجامش میدم. و من فکر می کنم دوباره تکرار خواهد شد.

جان توتو متولد SI، که همه چیزش را به طوفان سندی از دست داد

فرانک آویلا-گلدمن، یکی از اعضای شورای محلی که در حال مشورت با شهر درباره این طرح است، به NY1 گفت: «این بدان معنا نیست که این طرح، طرح خوبی نیست. اما “همانطور که اتفاق افتاد، اعتماد را رد کرد.”

در همین حال، شهر همچنان در برابر ابرطوفان های بزرگ آسیب پذیر است. تنها در سال جاری، طوفان آیدا که مانند یک طوفان گرمسیری نیویورک و نیوجرسی را درنوردید، باعث سیل ناگهانی شد که منجر به کشته شدن 18 نفر و تعطیلی اکثر وسایل حمل و نقل عمومی شد.

جان توتو، که خانواده‌اش رستوران خانوادگی ایتالیایی جو و جان توتو در استاتن آیلند را در اوایل دهه 1980 اداره می‌کردند، هنوز از ویرانی ناشی از سندی رنج می‌برد. او به مارکه گفت: وقتی طوفان شروع شد، آب “به زانوهایش رسید” و رستورانش “از پایه هایش شل شد”. این آغاز پایان کار خانوادگی او بود.

جان توتو در جایی می ایستد که زمانی خانه اش در استاتن آیلند پس از طوفان سندی که رستورانش را ویران کرد.
جان توتو در جایی می ایستد که زمانی خانه اش در استاتن آیلند پس از آنکه طوفان سندی آن را ویران کرد.
چاد رحمان / NY Post

او به نویسنده گفت: «مثل جادوگر شهر اوز بود. تمام وجودم زیر و رو شده است.

توتو مکان جدیدی را در استاتن آیلند بازگشایی کرد، اما یک نقاشی روی دیوار نصب کرد، نقاشی دیواری از امواجی که در حین سندی به هم می کوبیدند.

توتو می‌گوید: «می‌خواستم این را به عنوان یادآوری در آنجا قرار دهم. «مردم نمی دانند این تجربه چیست. من انجامش میدم. و فکر می‌کنم دوباره این اتفاق بیفتد.”

وقتی طوفان بزرگ بعدی اتفاق افتاد، شانداس گفت بزرگترین خطر عدم آمادگی ما بود.

رستوران خانوادگی ایتالیایی جان توتو در استاتن آیلند در طول سندی
رستوران خانوادگی ایتالیایی جان توتو در استاتن آیلند در طول سندی “آرام” شد.
چاد رحمان / NY Post

شانداس گفت: «معنای این شکست، شکست آبشاری سیستم‌ها است. همانطور که سیستم‌های فاضلاب دیگر نمی‌توانند با آب ورودی کنار بیایند، سرمایه‌گذاری در سیستم فاضلاب نیز دیگر آن چیزی نیست که شهر از عهده آن برآید.

درست مانند هر فاجعه ای که نیویورک در گذشته با آن مواجه شده است، مانند 11 سپتامبر، ما می خواهیم تصور کنیم که شهر بهبود خواهد یافت. همانطور که مارکه اشاره می کند، «بعد از جنگ جهانی دوم، آلمان و ژاپن برلین و توکیو را بازسازی کردند. پس از زلزله 1755، پرتغالی ها لیسبون را بازسازی کردند.

اما تفاوت این است که هر دو شهر می‌توانستند باور کنند که بزرگترین چالش‌هایشان پشت سرشان است. مارکه نوشت: «اگر نیویورک برای همیشه در برابر طوفان‌ها آسیب‌پذیرتر است، چرا آن را بازسازی کنیم؟» “چگونه برای بازیابی آن؟ شهر، ایالت و دولت فدرال با چالشی غیرقابل حل روبرو هستند که هزینه تقریبا غیرقابل محاسبه بازسازی بسیاری از زیرساخت های نیویورک برای آینده غیرقابل پیش بینی را بر عهده دارد.

جزیره کانی پس از سندی در سال 2012 ویران شد - و حتی از نظر فنی زمانی که به نیویورک رسید یک طوفان نبود، بلکه ترکیبی از یک طوفان استوایی و شمال عید پاک بود.
جزیره کانی پس از سندی در سال 2012 ویران شد – و حتی از نظر فنی زمانی که به نیویورک رسید یک طوفان نبود، بلکه ترکیبی از یک طوفان استوایی و شمال عید پاک بود.
گتی ایماژ

مارکه نوشت: محتمل ترین سناریو این است که کسانی که منابع کافی دارند فرار کنند و فقیر و آسیب پذیر را پشت سر بگذارند.

و چگونه می توان شهری را بازسازی کرد، در حالی که همه قبلاً رفته اند و از سیل فرار می کنند تا زندگی امن تر داشته باشند؟ به نظر می‌رسد که نیویورک می‌تواند از همه چیز جان سالم به در ببرد، اما آیا زمانی که اکثر جمعیت آن برای انتقال آن‌ها به امن قایق هزینه کرده‌اند، می‌تواند زنده بماند؟

بازسازی یک شهر به پول نیاز دارد. مارکه می پرسد: «و چگونه می توانستند پول جمع کنند وقتی مردم فرار کردند؟ “چه کسی مالیات را خواهد پرداخت؟”

جنگ داخلی بعدی
جنگ داخلی بعدی

با این حال، امیدی به آینده وجود دارد. در یک کنفرانس خبری در اکتبر گذشته، جین باویشی، رئیس دفتر شهردار برای پایداری آب و هوا، اعلام کرد که شهر 1.45 میلیارد دلار در یک دریچه 2.5 مایلی و 16.5 فوتی در امتداد منهتن پایین سرمایه گذاری خواهد کرد که “برای ساختن ساخته شده است. سازگار “

باویشی گفت: «اگر پیش‌بینی‌ها و طوفان‌ها از سطح دریا بدتر از آنچه ما اکنون فکر می‌کنیم بدتر شوند، در واقع می‌توانیم برای محافظت بیشتر، ارتفاعی در دیوار اضافه کنیم.»

به عبارت دیگر، با وجود اینکه برنامه‌های گذشته مسدود شده‌اند، شهر همچنان به آینده نگاه می‌کند و تلاش می‌کند تا دریابد که چگونه خود را در برابر بیگ یکی تقویت کند – نه تنها تهدید طوفانی که می‌دانیم، بلکه تهدیدی که می‌شناسیم. انجام ندهید من هنوز می دانم.

اگرچه این پروژه تا سال 2026 تکمیل نخواهد شد، اما گامی در مسیر درست است. و مدرکی که نشان می دهد، همانطور که مارکه می نویسد، حتی بدترین سناریو “فراتر از توانایی تصمیم گیری آمریکایی ها” نیست.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید