چیکار کنم امتحان ایین نامه رانندگی قبول بشم

معمولا یکی از دغدغه های افراد قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی می باشد. با وجود اینکه به نظر آزمون ساده ای می باشد اما قبولی در آن برای بسیاری مشکل بوده و به سختی طی می شود.

چیکار کنم امتحان ایین نامه قبول بشم

چیکار کنم امتحان ایین نامه قبول بشم

این آزمون که برای اخذ گواهینامه پایه سوم برگزار می باشد به طور کلی در دو مرحله انجام می گیرد. اولین مرحله این آزمون توسط آموزشگاه های مجاز برگزار شده و پس از قبولی در این آزمون نوبت به مرحله دوم و آزمون اصلی می رسد.

بسیاری از متقاضیان دریافت گواهینامه پایه سوم در مرحله اول از این آزمون مردود می شوند. اما شما می توانید با خواندن سوالات آیین نامه که در سایت درایوینگ می توانید تهیه کنید به راحتی قبول شوید .

مدت زمان محدودی که برای برگزاری این آزمون با توجه به میزان سوالات در نظر گرفته می شود، می تواند یکی از دلایل عدم موفقیت در این آزمون باشد.
به دلیل کمبود زمان و همچنین بالا بودن نمره قبولی در این آزمون، سوال مهمی برای بسیاری مطرح می شود که چیکار کنم امتحان آیین نامه قبول بشم؟

برای زدن آزمون و محک زدن خودتان می توانید از لینک زیر کلیک کنید

شروع آزمون

آزمون آیین نامه رانندگی

آزمون آیین نامه چیست؟

این آزمون که برای اخذ گواهینامه پایه سوم برگزار می شود، آزمونی می باشد که در مدت زمان محدود 20 دقیقه و با 30 سوال متقاضیان را به چالش می کشد.
جهت قبولی در این آزمون باید نمره بیست و شش را کسب کرد و به حداقل بیست و شش سوال پاسخ صحیح داده شود. این آزمون در دو مرحله برگزار می شود و مرحله دوم به جز سوالاتی که از کتاب آیین نامه رانندگی مطرح می شود سوالات فنی را نیز شامل می شود.
سوالات فنی معمولا سوالات عمومی می باشد که هر راننده ای باید بداند.

پیشنهاد : جدید ترین  سوالات ایین نامه را در لینک زیر مطالعه کنید.

https://www.driveing.ir/shop/regulations/

چیکار کنم امتحان ایین نامه قبول بشم؟

برای قبولی در آزمون آیین نامه اولین راه حل این می باشد که کتاب را کاملا مطالعه نموده و بر آن تسلط داشته باشید. توجه نمایید تک تک علائم و تابلوها را با دقت بررسی نمایید چون بسیاری از تابلوها تنها با وجود تغییرات جزئی معنای متفاوتی را به نمایش می گذارند. لذا تسلط کامل به کتاب یکی از اصلی ترین راه حل های قبولی در آزمون می باشد.

دومین راه حل برای قبولی در آزمون آیین نامه توجه به نمونه سوالات می باشد.

نمونه سوالات سالهای قبل این آزمون در اینترنت و همچنین از طریق آموزشگاه در دسترس عموم قرار می گیرد. بررسی نمونه سوالات سال های اخیر و همچنین توجه به نحوه طراحی سوال ها می تواند در قبولی این آزمون کمک بسزایی باشد.

سومین راه حل قبولی در آزمون رانندگی و امتحان آیین نامه شرکت در آزمون های آنلاین می باشد. امروز می توان سایت ها و اپلیکیشن های مختلفی را یافت که آزمون آنلاینی از امتحانات پیشین را برگزار می نمایند. در هنگام شرکت در این آزمون ها باید توجه نمود که آزمون ها به روز باشند تا بتوان با سوالات سالهای اخیر آشنایی بیشتری داشت.

قبولی ایین نامه ماشین

چگونه در آزمون شرکت نمایم؟

در پاسخ به سوالات آزمون باید دقت شود زیرا معمولا سوالات با دقت بسیار طراحی می شوند تا افرادی که به کتاب تسلط کافی داشته باشند پاسخگو باشند.
همچنین باید دقت نمود همچون سایر آزمون ها و امتحانات تا جای ممکن از استرس دوری کرد.
سپس باید دقت نمود که قبل از آزمون قطعا هم به کتاب تسلط داشت و هم نمونه سوالات آزمونهای سالهای اخیر را حل نمود. این کار سبب می شود تا با سبک طراحی سوالات آشنا شده و بتوان صحیح ترین پاسخ را یافت.
شرکت در آزمون های آنلاین نیز می تواند درصد قبولی را افزایش دهد.

توجه نمایید تکرار آزمون ها قبل از آزمون اصلی و شرکت در ازمون های آنلاین می تواند به شما کمک کند تا در مدت زمان معین شده بیشترین بازدهی را داشته و به سوالات در زمان مناسب پاسخ دهید. همیشه تمرین می تواند بهترین نتیجه را به ارمغان آورد.

به علاوه اینکار می تواند کمک کند تا خود را در محیطی شبیه به محیط آزمون محک بزنید تا با سبک سوالات آشناتر باشید.
سوالات ازمون به صورت تستی و چهار گزینه ای می باشد و یک پاسخ نادرست از بین چهار پاسخ صحیح است.
جهت ثبت نام در آزمون باید به یکی از آموزشگاه های معتبر مراجعه نموده و پس از ثبت نام و شرکت در هشت جلسه کلاسی که آموزشگاه برگزار می کند باید در آزمون مرحله اول شرکت کرد. آزمونی که آموزشگاه و مربی آن برگذار می کند. سپس می توان در آزمون اصلی شرکت کرد و ثبت نام از سوی آموزشگاه انجام می گیرد

بعد از قبولی در ایین نامه رانندگی

پس از قبولی در آزمون متقاضی می تواند گواهینامه پایه سوم را با اعتبار یک ساله دریافت نماید. این مدت زمان مشخص تعیین می کند دارنده گواهینامه باید از خطا و انجام تخلف جلوگیری نماید. در صورت عدم تخلف این گواهینامه اعتبار ده ساله می یابد و در صورت ارتکاب تخلف گواهینامه باطل می شود.

تخلفات دارندگان گواهینامه یک ساله پایه سوم

– عدم رعایت شرایط درج شده در گواهینامه
– مقصر شناخته شدن در تصادفاتی که خسارات جانی داشته باشد.
– ممنوعیت رانندگی در خیابان ها و معابر برون شهری
– ممنوعیت رانندگی در شب از ساعت 12 شب تا 5 صبح

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>