Alcoa را با سنگ داغ پیتزا دلچسب کرایه برای رفتن | گراب طلایه دار

مانند بسیاری از شما با من در ادامه به تغییر راه من کار می کنند. برای نامشخص آینده من قصد دارم برای ادامه بررسی ناکسویل-منطقه رستوران من هرگز قبل از محاکمه اما در حالی که برای من عامل دیگری موضوع. در اینجا چگونه آنها را به ثمر رساند:

مواد غذایی: همان است که همیشه. اما گراب همسر من خواهد شد و بازدید از رستوران محل گرفتن سفارشات ما را به رفتن و سپس مزه آنها را به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است در حالی که غذاهای گرم هنوز هم داغ است. ما کل یک پروتکل برای دست زدن به بسته بندی و مواد ضد عفونی کننده محیط زیست ما قبل و بعد از غذا خوردن.

خدمات: به جای ارزیابی مبتنی بر سرور تعامل (بدیهی است) من رعایت چیزهایی مانند سفارش روش های کارمند فاصله و حفاظت, روش های پرداخت و انتقال از وعده غذایی بسته بندی.

جو: نه. نه در حال حاضر. اما من فکر کردم در این نقطه است که به عقب برگردید و به همه آینده رستوران رفتن کامل در اطراف یک بار همه محدودیت ها برداشته شده است. که تنها عادلانه است.

من تا به حال همه این عوامل در ذهن داشته باشیم هنگامی که همسر و من به سنگ داغ پیتزا در الکوا امتحان کنید. یک زن و شوهر از سال پیش در این محل قبلا مختلف پیتزا فروشی به نام بیل های اتحاد جماهیر شوروی & Slices اما من تصمیم گرفتم به صاحبان جدید یک فرصت نیز هست.

منو در صفحه اصلی وب سایت خود را www.hotstonepizza.net نمی لیست قیمت. شما نیاز به کلیک بر روی سفارش آنلاین غذا در منوی بالا برای دیدن آن. صف شامل غذا (اشکال, بال, حلقه های پیاز و غیره.), سالاد, ساندویچ, پیتزا و calzones ها, غذاهای پاستا (اسپاگتی با شامی کباب مرغ فتوچینی آلفردو, میگو, پاستا, خرچنگ, راویولی گوشت, لازانیا, مرغ پارمسان, و غیره.) و کودکان و نوجوانان موارد (مناقصه مرغ و ماکارونی پخته).

همسر در نظر گرفته ساندویچ مانند یک بره پر gyro, the Philly گوه و کوفته گوه (“گوه” اشاره به رول هر خدمت کرده است ، Spousy کردم بادمجان پارمسان گوه ($7.75) ساخته شده با سرخ شده بادمجان برش گوجه فرنگی و سس ریحان و پنیر موزارلا.

من خودم متعهد به پیتزا. امضای پای شامل همه گوشت همه سبزی هاوایی و استیک تنظیمات و همچنین به عنوان یک آلفردو-سس-و-اسفناج دستور غذا و طلوع آفتاب, پیتزا, که ویژگی های گوجه فرنگی و تخم مرغ و بیکن و پیازچه. من برداشت خودم toppings — گوشت ایتالیایی سوسیس با پیاز و قارچ — و حال آنها را در یک رسانه (12 اینچ) پوسته (پوسته اندازه هستند نشان داده شده در وب سایت). من پیتزا آمد و در حدود 8 دلار در کل. من به نام ما سفارش با تلفن چرا که من مطمئن بود که اگر وب سایت پردازش سفارشات آنلاین.

وقتی رسیدیم من رفتم در و نگه داشته من فاصله از دو نفر از کارکنان پشت پیشخوان به جز زمانی که من تا به حال به دست من کارت اعتباری و ثبت نام فروش لغزش. (توصیه می کنم تایید است که شما می توانید سفارش از طریق وب سایت به خاطر از دست آزاد پرداخت.) بانوی جوان من با تعامل با پوشیدن دستکش, اگر چه به خاطر داشته باشید که دستکش ها برای حفاظت از فرد با پوشیدن آنها و نه دیگران. سفارش ما نیست کاملا آماده است و او زخم آوردن یک کیسه از مواد غذایی به ماشین ما چند دقیقه بعد.

پیتزا خیلی خوب بود. من لذت می برد نرم و جویدنی پوسته و آنها را سخاوتمندانه با مقدار پنیر. دیگر پر شد بیشتر پراکنده اما من نمی خواهد می گویند که هر تکه شد و نحیف. من درک بسیار نازک برش پیاز رشته اگر چه ایده های خود را از سوسیس ایتالیایی بود که بیشتر شبیه به برش سوسیس لینک به جای چاشنی سوسیس زمین که من به طور سنتی به عنوان سوسیس ایتالیایی.

همسر و من موافقت کردند که بادمجان پارمسان ساندویچ جامد بود انتخاب اگر شما به دنبال یک گزینه بدون گوشت. آن را داغ و خوشمزه مانند پیتزا, نان بود و یک نقطه بالا. ما تا به حال یش در یک تکه از tiramisu, فقط برای تفریح, اما من قوی مواد غذایی توزیع کننده پرنیان از این دسر که واقعا نمی بالاتر از متوسط است.

اما من فکر می کنم این محله پیتزا فروشی یک سرویس گزینه برای Blount County شام ولع مصرف دلچسب ایتالیایی کرایه و آن را راه اندازی برای حفظ تعامل انسانی را به حداقل برساند.

سنگ داغ پیتزا

مواد غذایی: 3.75

خدمات: 3.75

جو: NA

به طور کلی: 3.75

آدرس: 1313 N. رایت جاده الکوا

تلفن: 865-999-2200

بچه ها منو

گزینه های مرتب سازی: آنلاین-پیش

ساعت: 11 صبح تا 9 بعد از ظهر دوشنبه تا یکشنبه

این Blount County پیتزا فروشی در خدمت فر-اخراج پای و یک انتخاب گسترده ای از مورد علاقه های ایتالیایی نیز هست.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>