اندرو سیمون آگهی های این تیم در سوخته پوسته مانند یک حرفه ای ورزشکار

برای بزرگنمایی کلیک کنید Andrew Simon is co-owner of Charred Crust in Clayton. - TRENTON ALMGREN-DAVIS

  • ترنتون ALMGREN-دیویس
  • اندرو سیمون صاحب شرکت سوخته پوسته در کلیتون.

رشد اندرو بود با استعداد ورزشکار به طوری که او تصور او می خواهم به بازی حرفه ای یک روز. اما لحظه ای که او اولین کار آشپزی او احساس برای اولین بار در زندگی خود را مانند او کشیده در جهت های مختلف.

“من بازی های زیادی از فوتبال و بسکتبال رقابتی و با فوتبال, من می توانم به حال فرصتی برای رفتن بر روی” سیمون به یاد می آورد. “اما زمانی که من دانشجوی سال اول در دبیرستان — شاید حتی قبل از آن — من اولین کار من در آشپزخانه است. من واقعا آن را برداشت و از آن لذت می برد و بیشتر برای خودم نگه داشتم بیشتر متوجه شدم من تا به حال یک شور و شوق برای آن است.”

سیمون که شرکت صاحب سوخته پوسته (105 جنوبی Meramec خیابان کلیتون; 314-721-0393) با او شریک کسب و کار جیمز Flemming نمی دانستم آن زمانی که او اعمال می شود که برای اولین بار اما او می خواهم واقع شده است, نشان دادن علاقه به پخت و پز از او یک بچه کوچک.

طولانی نیست پس از او برای استخدام اولیه که فرفره مادرش به او گفت که یک داستان در مورد چگونه هنگامی که او جوان بود و خواسته بود آنچه او می خواست به انجام زمانی که او بزرگ شده, پاسخ او بود که همیشه همان: بازی فوتبال یا آشپزی برای مردم است. او حتی تا به حال برخی از عکس های قدیمی از سیمون زمانی که او فقط سه سال, نورد خمیر با خانواده matriarchs.

آن نیست تا زمانی که او پای خود را در یک آشپزخانه حرفه ای که او متوجه شد پخت و پز چیزی بود که او می خواهم به دنبال به عنوان یک حرفه ای. او برای اولین بار طعم کسب و کار آمد در حالی که کار در یک پیتزا فروشی متعلق به تونی بونو رستوران خانواده و بر اساس تجربیات خود را در وجود او احساس علاقه خود را تغییر از ورزش به پخت و پز. در آن زمان او نزدیک پایان دبیرستان او ساخته شده ذهن خود را به تمرکز به طور انحصاری در یک حرفه ای در آشپزخانه.

سیمون رو اصول آشپزخانه کار کردن در پیتزا فروشی, اما او می دانست که او نیاز به گسترش مهارت های خود را اگر او می خواست به حرکت رو به جلو در حرفه خود. مادرش به او گفت در مورد یک شغل در یک رستوران جدید Pepperotini است بنابراین او تصمیم گرفت او می شود. کمی او را می دانم که او به طور کامل از لیگ.

“رفتم در آنجا وجود دارد و همه از این بچه های قدیمی تر استفاده برای مشاغل با پوشیدن لباس ورزشی کت و مصرف این آزمون” سیمون به یاد می آورد. “من مانند یک احمق از خودم. من خیلی بد بود من حتی املای ‘sous’ اشتباه — من املای آن sooey ” و یا چیزی. مدیر به نام من روز بعد به من بگویید من کاملا بمباران آزمون. من یک صفر از صد اما او آنقدر تحت تاثیر قرار است که من تا به حال توپ به در آمده و آن را که او اجازه دهید من می آیند و شستن ظروف و سپس کار خط در پنج شنبه, جمعه و شنبه است. آن سخت بود اما من تا به حال به کسب درآمد راه من است.”

سیمون اذعان می کند که وقت خود را در Pepperotini بود خسته کننده, اما آن را نیز بسیار ارزشمند و تجربه ای که او را آشپز او امروز است. همکاران او razzed او بی وقفه در تماس تلفنی با “تازه وارد” و حقه بازی او مانند رنگرزی خود آشپز کت برای روز ولنتاین خدمات. اما آنها همچنین مربی او quizzing او در نام تمام اجزای تجهیزات آشپزخانه آموزش او چاقو مهارت و به او آموزش عالی در مورد چگونه به طبخ در خط.

تجربه خود را در Pepperotini را مستحکم خود تصمیم به گرفتن جدی در مورد کار خود را. سیمون ثبت نام در مدرسه آشپزی در l’ecole Culinaire و به دنبال مطالعات خود را در حالی که کار در رستوران. زمانی که Pepperotini بسته او رفت و با خود آشپز و برخی از همکاران خود را به ناب ناهار خوری و شب زنده داری در سنت چارلز قبل از تغییر جهت و رفتن به یک محیط سازمانی با Aramark.

Aramark ساعت به او اعتراض کرد اما او به سرعت متوجه شدم که علاقه واقعی در آشپزخانه رستوران. که همراه با یک میل به تغییر از مناظر رهبری او را به کلرادو, که در آن او کار می کرد در رستوران ها تا زمانی که او یک تماس از مدرسه که وام های دانشجویی شد که به علت. او بازگشت به سنت لوئیس و برداشت تا جایی که او را ترک کردن با مدرسه و استخدام شد و در جدول سه در ویلدوود. در ابتدا آن را فقط یک روز فرفره اما زمانی که یکی از سرآشپزها وجود دارد Jodi فرگوسن دیدم سیمون بالقوه او به او کمک کرد تا از طریق صفوف افزایش.

سیمان مشغول به کار در جدول سه تا پنج سال و نیم در نهایت تبدیل شدن به اجرایی sous chef. او بعد از نقل مکان کرد و تبدیل به یک سرآشپز اجرایی در Innsbrook و سپس رهبری به فرار اغذیه فروشی و مشروب فروشی آمریکایی در پایان غرب مرکزی که در آن او به عنوان سرآشپز اجرایی برای سه و نیم سال است.

در حالی که در فرار سیمون ملاقات Flemming و دو فورا ارتباط خود را شبیه اخلاق کاری و تمایل به باز کردن رستوران خود را در یک روز. بیشتر آنها صحبت کردیم بیشتر آنها متوجه شدم که آنها تا به حال چشم انداز برای آنچه که کسب و کار خواهد بود و در نهایت آنها تصمیم به جهش.

که رستوران سوخته پوسته افتتاح شد در ماه اوت گذشته به عنوان سریع-بازی گاه به گاه نقطه بسیار متفاوت در اعدام از خوب ناهار خوری سبک موسسات سیمون تا به حال مشغول به کار در بسیاری از کار خود را. او و Flemming هنوز هم همان آشپزی فلسفه آنها به طور مشترک در فرار به بیشتر پایین کلید محیط زیست, همه چیز در خانه به عنوان منابع زیادی به صورت محلی به عنوان امکان پذیر است و با در نظر گرفتن گام های اضافی را حتی ساده ترین غذاهای ایستادگی کردن.

سیمون اذعان می کند که داشتن کسب و کار خود شده است nerve-racking, اما آن را نیز فوق العاده انجام شده است. و هنگامی که آن را دشوار است, او هنوز هم می تواند در قرعه کشی بر شور و شوق خود را برای ورزشی که او معتقد است به خوبی ترجمه برای کسب و کار رستوران.

“زمانی که من در بحث با کسی که در خط و یا مصاحبه کسی برای من همیشه آن را مربوط به ورزش” سیمون توضیح می دهد. “همه نقش بزرگی در موفقیت ما بنابراین اگر کسی دیر یا هیچ-نشان می دهد, آن لطمه می زند و کل تیم است. هر سیلندر به آتش درستی به مطمئن شوید که این رستوران توابع درست — درست مثل ورزش است اما با مقدار واضح تر اشیاء.”

سیمون به تازگی در زمان استراحت از آشپزخانه برای به اشتراک گذاشتن افکار خود را در سنت لوئیس مواد غذایی و آشامیدنی صحنه خود را بیش از حد بالا شیرین لذت گناه و به همین دلیل گاهی اوقات آن را خوب به تماشای دختر خود را دیزنی فیلم.

یکی از چیزهایی که مردم در مورد شما نمی دانم که شما می خواهید آنها را انجام داد ؟
I don’t mind, تماشای دختر من فیلم های دیزنی.

چه مراسم روزانه است غیر قابل مذاکره برای شما ؟
گفتن من همسر و دختر من آنها را دوست دارم قبل از اینکه من ترک برای کار! و قهوه.

اگر شما می توانید به هر یک ابرقدرت چه خواهد بود ؟
با یک ضربه محکم و ناگهانی از انگشتان من, آشپزخانه خواهد بود سازمان یافته و دقیق و جلا.

چه مثبت ترین چیز در غذا و شراب و یا کوکتل است که شما متوجه شده ام در سنت لوئیس در طول سال گذشته ؟
سنت لوئیس آشپزی میدان رفته است از گوشت و سیب زمینی به متنوع تر کام.

که خود را سنت لوئیس مواد غذایی له ؟
Wudon Korean BBQ و کارل درایو در.

که یک نفر به تماشای در حال حاضر در سنت لوئیس ناهار خوری صحنه ؟
من یکی نیست, اما زمانی که من دیدن این St. Louis سرآشپزها ساخت صفحات با اشتیاق آن را می سازد برای یک تجربه لذت بخش است.

که مواد تشکیل دهنده است که بیشترین نماینده شخصیت شما?
فلفل شیرین.

اگر شما کار نمی کند در کسب و کار رستوران آنچه را که شما انجام می شود ؟
تلاش برای تبدیل شدن به یک خلبان.

نام یک عنصر هرگز مجاز در رستوران خود را.
مرغ در استروئید.

چه خود را پس از کار hangout?
صفحه اصلی.

چه مواد غذایی یا نوشیدنی گناه لذت بخش است ؟
پنبه آب نبات و بستنی با gummy bears.

چه خواهد بود آخرین وعده غذایی خود را بر روی زمین ؟
قهوه-دلمه Wagyu coulotte یا کره بادام زمینی و ژله با بیکن در نان خمیر ترش.

ما همیشه گرسنه برای راهنمایی و بازخورد. ایمیل نویسنده در [email protected]

  • ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما به دریافت آخرین اخبار همه چیز برای انجام و مکان برای غذا خوردن در حال تحویل به صندوق پستی خود را.
  • ما را دنبال کنید در Facebook, Twitter و Instagram

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>