Breonna تیلور زنده بود بعد از پلیس ، اما هیچ یک از تلاش برای درمان او.

LOUISVILLE, Ky. — درست پس از نیمه شب 13 مارس سه لویی افسران پلیس اخراج بیش از 20 گلوله به Breonna تیلور آپارتمان قابل توجه او پنج بار.

اما او هنوز زنده بود — حداقل به طور خلاصه.

حداقل به مدت پنج دقیقه او تلاش سرفه به نفس با توجه به دوست پسر کنت واکر گفت که محققان او زنده بود او به عنوان او را به نام مادر و فریاد زد: برای کمک به.

“(پلیس) فریاد مانند ” بیا بیرون آمد و من با او (مادر). من هنوز فریاد کمک کند چرا که او در اینجا سرفه و مثل من فقط ناجور,” واکر گفت: در ثبت پلیس مصاحبه 3 ساعت پس از تیراندازی.

Jefferson County پزشکی قانونی مورد اختلاف است که حساب گفتن پیک مجله که تیلور به احتمال زیاد درگذشت در عرض یک دقیقه از ضربه بودن و نمی تواند ذخیره شده اند.

اما سوابق نشان می دهند که از هیچ تلاشی ساخته شده بود را نجات دهد.

برای بیش از 20 دقیقه پس از او به ضرب گلوله در حدود 12:43 صبح توسط لویی افسران تیلور, 26, وضع, که در آن او کاهش یافت و در راهرو بدون دریافت مراقبت های پزشکی با توجه به اعزام سیاهههای مربوط.

همچنین: Jefferson County وکیل برای رد اتهام جنایت برای معترضان در دانیل کامرون صفحه اصلی

واقعیت را بررسی کنید: رد کردن 7 به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شایعات در Breonna تیلور تیراندازی پلیس

“Breonna بود که غیر مسلح در راهرو زده بود چند دور از تیراندازی. او کشته شد بلافاصله” وکلای سام Aguiar و Lonita بیکر نوشت: در یک طرح دعوی در دادگاه تجدید نظر از طرف تیلور خانواده است. “به جای او زندگی می کردند و برای پنج تا شش دقیقه قبل از اینکه در نهایت تسلیم شدن به او صدمات در کف خانه اش.”

خارج از افسران فریاد زد: برای واکر به خروج و با عجله به درمان Sgt. Jonathan Mattingly قرار دادن یک تورنیکه در ران او پس از واکر ضربه او در حالی که او و دو تن دیگر از ماموران لباس شخصی های تیلور جنوبی لویی آپارتمان حالی که اجرای “بدون دست کشیدن از” حکم جستجو.

هیچ کس رفت و در داخل سعی کنید برای کمک به تیلور سوابق نشان می دهد.

“این یک تراژدی است که همه در اطراف” شهردار گرگ فیشر در بیانیه ای گفت. “شما باید یک LMPD افسر شات. همکار خود را ماموران با عجله به نجات او نمی دانستند اگر آنها را به ضرب گلوله در اگر آنها سعی می کنند به رفتن در داخل و نمی دانستند که هر کسی داخل ضربه شده است. آن است که فقط یک تراژدی وحشتناک است که هرگز نباید دوباره اتفاق می افتد.”

چه اتفاقی افتاد بعد از Breonna تیلور به ضرب گلوله کشته شد?

پیک مجله بررسی اسناد متعدد به از نو خلق دقیقه است که به دنبال تیلور تیراندازی در جستجوی حکم بازداشت استناد تیلور گواهی فوت و پزشکی قانونی انتشار اخبار اعزام سیاهههای مربوط و دادگاه براده و همچنین ضبط شده پلیس مصاحبه با Mattingly و واکر.

در چهار ماه پس از مرگ او تیلور نام تبدیل به یک فریاد حمایت طلبی برای معترضان به دنبال نژادی عدالت در لوییویل و در سراسر کشور برداشته تا در کنار جورج فلوید و دیگر آمریکایی های سیاه و سفید که جان خود را در دست پلیس است.

سوابق نشان می دهد که پلیس را ندارد واکر را بازداشت تا بیش از 15 دقیقه پس از تیراندازی و نمی رادیو برای اعزام در مورد تیلور که در داخل آپارتمان تا 1:10 صبح — نزدیک به نیم ساعت بعد از او به ضرب گلوله کشته شد.

“F (زن) در داخل با تفنگ لگد زیر تخت” اعزام ورود به سیستم را نشان می دهد در 1:10 صبح

دو دقیقه بعد: “F sup به تخمگذاری بر روی زمین در راهرو.”

یک کپی از تیلور گواهی فوت به دست آمده توسط پیک مجله لیست او در زمان مرگ به عنوان “حدود. 0048.”

آن زمان است پس به سوال آمده از پزشکی قانونی ،

Jefferson County پزشکی قانونی باربارا Weakley-جونز گفت: 12:48 صبح بود “برآورد” بر اساس اطلاعات موجود و آنچه که می تواند جمع آوری شده از تیلور بدن.

او گفت دفتر او بود و نه به نام به صحنه حداقل تا یک ساعت پس از تیراندازی که او گفت: غیر معمول نیست.

Weakley-جونز گفت که تیلور صدمات نمی شد survivable.

“اگر او تا به حال حتی به خارج از اتاق اورژانس بخش در یک بیمارستان و او رو شات و پایدار, آسیب آنها را نداشته اند قادر به نجات او,” او گفت:. “… بنابراین هیچ راهی وجود دارد که حتی اگر آنها (پلیس) زد به او و سعی کردم به او کمک آنها می توانید هر چیزی را انجام دهید به دلیل آن همه جراحات داخلی است که شما نمی تواند متوقف شود.”

سرفه واکر توضیح داده شده اند agonal تنفس Weakley-جونز گفت: معنی تیلور قلب متوقف شده بود اما بدن هنوز هم تا به حال چند آخرین نفس.

تیلور خانواده ادعا کرده است در دادگاه تشکیل پرونده که “بیش از پنج دقیقه” او هنوز تنفس و “مبارزه برای زندگی خود را.”

که شکایت اصلاح استدلال می کند که نه تنها لویی پلیس بی پروا و دلیلی به آپارتمان او در حالی که در خدمت یک حکم جستجو با بدون دست کشیدن بند به عنوان بخشی از یک مبارزه با مواد مخدر بررسی آنها موفق به ارائه کمک های پزشکی خود را پس از بارها و بارها تیراندازی خود را.

Weakley-جونز گفت که نمی خواهد که اهمیت.

“من مطمئن هستم که به زودی به عنوان آنها کردم تا به او مرده بود,” او گفت:.

تیلور تیراندازی در دست بررسی است و توسط اف بی آی و وزارت امور خارجه دادستان کل که هر دو در حال انتظار برای ارزیابی اینکه آیا اتهامات جنایی علیه افسران پلیس درگیر ضروری می باشد.

پلیس نمی گفت که اخراج پنج عکس که زده تیلور اما باید گفت که این افسران که شلیک سلاح های خود بودند Mattingly, کارگاه, Myles Cosgrove و کارآگاه برت Hankison.

سخنگوی جسی Halladay کاهش یافته است به نظر برای این داستان گفت: “درست به نظر” در حالی که قضیه تحت بررسی توسط دولت و دادستان کل.

Mattingly و Cosgrove هستند اداری انتقال در حالی که Hankison اخراج شد در ماه ژوئن و جذاب خود را فسخ است. وکلای مدافع برای تیلور گفته اند Hankison بود که در خارج از آپارتمان و متهم شده است که شلیک “کورکورانه” از کار اخراج حداقل یکی از کشنده عکس.

کنتاکی دادستان کل دانیل کامرون کاهش یافته است می گویند که آیا دامنه تحقیقات خود را گسترش فراتر از Hankison, Mattingly و Cosgrove اما حداقل یکی دیگر افسر جاشوا Jaynes که به دنبال هیچ-knock حکم در تحقیقات استفاده می شود که شب شده است اجرایی reassigned توسط گروه.

کنتاکی دادستان کل دانیل کامرون: هنوز هیچ جدول زمانی در Breonna تیلور تحقیقات

برای بازسازی یک جدول زمانی پس از کشنده تیراندازی پلیس پیک مجله با استفاده از مهر زمانی از 911 تماس اعزام سیاهههای مربوط پلیس مصاحبه و شکایت اصلاح ظ توسط تیلور ،

در اینجا چیزی است که آنها نشان می دهد اتفاق افتاده در تیلور لحظات پایانی:

Breonna تیلور ‘وجود دارد باید به تنهایی’

قبل از لویی مترو افسران پلیس در تیلور درب در 12:40 a. m. تنظیم به حرکت حوادثی که منجر به مرگ او واکر و تیلور در خانه بودند در تخت خواب, تماشای فیلم “آزادی نویسندگان” در تلویزیون.

آنها می خواهم بدست حدود 9 بعد از ظهر بعد از خوردن غذا در Texas Roadhouse و دادن یک دوست و بچه های سواری در سراسر شهر. آن تیلور اولین شب پس از چند روز متوالی با 12 ساعت شیفت به عنوان یک ER تکنسین واکر گفته محققان در یک ضبط مصاحبه ساعت پس از تیراندازی.

او خوابش را به عنوان فیلم هنوز هم بازی بود و واکر نبود به مراتب پشت سر او گفت که پلیس در آن مصاحبه است.

“به معنای واقعی کلمه شب بود. اگر هیچ کس نمی زدم ما امر شده ایم در خواب در عرض 10 تا 15 دقیقه” او گفت:.

در ضمن حدود 10 بعد از ظهر Mattingly و دیگر افسران بودند که در جریان این طرح برای اجرای یک حکم جستجو در تیلور آپارتمان به عنوان بخشی از یک بزرگتر با مواد مخدر بررسی Mattingly در مصاحبه ای گفت: پس از تیراندازی.

او گفت که به آنها گفته شد که تیلور نبود اعتقاد به کودکان و یا حیوانات “اما آنها مطمئن نبودند.”

تیلور “باید به تنهایی وجود دارد چرا که آنها می دانستند که در آن هدف خود بود” Mattingly محققان گفت.

مردی به نام Raul Glover, که همچنین با نام در جستجوی حکم تیلور آپارتمان بازداشت شد همان شب 10 مایل دورتر در یک خانه در خیابان الیوت در راسل محله.

در آن مصاحبه در مورد دو هفته پس از تیراندازی یک محقق خواسته Mattingly اگر به یاد او نام جست حکم را هدف قرار دهند.

“نه بدون مقدمه” او پاسخ داد. “ما آن را نوشتن نیست. ما نمی انجام هر یک از این بررسی است. ما هیچ یک از پس زمینه است.”

Jaynes یک عضو از یک واحد مختلف در Mattingly بخش درخواست کرده بود حکم برای تیلور آپارتمان و انجام بسیاری از نظارت و تحقیقات خود را با توجه به استشهاد.

یکی دیگر از افسر مسئول تماشای تیلور آپارتمان زودتر آن شب Mattingly گفت.

مرتبط با: Breonna تیلور را متحمل ملی ویژه به مطمئن شوید که Black زندگی زنان توجه

درب ‘می آید و لولا’

در 12:40 a. m., افسران پلیس بودند در محل خارج از تیلور آپارتمان. Mattingly گفت که او شروع به انفجار در درب جلو.

داخل واکر گفت که او و تیلور در اتاق خواب خود را زمانی که آنها شنیده ضربه زدن.

آنها به نام, درخواست که در آن بود اما هیچ پاسخ واکر گفت. او گفت: بعد از او فکر کردم آن ممکن است شده اند تیلور دوست پسر سابق.

او گمان آن می شده اند و پلیس با توجه به مصاحبه خود ساعت بعد.

خارج Mattingly شنیده ام هیچ پاسخ و در درب دوباره بعد گفتن محققان: “در آن نقطه ما شروع به اعلام خودمان ‘پلیس! لطفا به درب آمده است. پلیس! ما یک حکم جستجو.’ “

Mattingly برآورد او ضرب دیده بر روی درب “شش یا هفت دوره های زمانی مختلف” که “به نظر می رسد مانند یک ابدیت زمانی که شما در یک راهرو.”

ضربه زدن 45 ثانیه به طول انجامید به یک دقیقه او تخمین زده قبل از پلیس تصمیم به استفاده از یک کوب به زور راه خود را به تیلور آپارتمان.

یک افسر برخورد درب با رم سه بار قبل از آن باز Mattingly گفت.

داخل واکر خود را برداشت اسلحه “ترس از مرگ” را به عنوان هر دو کشیده روی لباس و رفت و برای پاسخ به درب. آنها در سمت چپ اتاق خواب و تا به حال آن را به پایین راهرو قبل از درب “می آید و لولا,” او گفت:.

واکر پلیس گفت که او بعد از یک شات به عنوان یک هشدار با هدف زمین هنوز هم قادر به دیدن و معلوم نیست که در درب.

“اما شما نمی توانید ببینید هر کسی هر چند زمانی که درب می آید آن لولا” واکر گفته محققان. “این اتفاق افتاد سریع مانند یک انفجار. رونق یک شات. سپس همه ناگهانی وجود دارد زیادی از عکس های. ما هر دو به زمین رها. اما من فقط او را بشنود (Breonna تیلور) جیغ.”

Mattingly محققان گفت که در حالی که او در راهرو او را دیدم یک مرد و یک زن در راهرو. پس از آن بود وجود دارد یک شات.

“و من جای او را در یک کشیده شده با دست خود را با یک تفنگ” Mattingly گفت. “و به محض این که من روشن او آتش. رونق”.

Mattingly احساس درد در پای خود را. او بعد از چهار بار.

او رفت و در اطراف درب و اخراج دو دور.

‘No-knock’ جستجوهای مقابل ‘ایستاده خود زمین’ قوانین: مرگبار دو در Breonna تیلور تیراندازی

یک سری از عکس در آپارتمان

در 12:42 صبح همسایه ها در سنت آنتونی باغ آپارتمان شروع به تماس 911.

دو تماس گرفتند فقط یک ثانیه از هم جدا و سوم آمد و 24 ثانیه بعد با توجه به اعزام ورود به سیستم.

هر سه تماس گیرنده گزارش شده شلیک شد.

“در آپارتمان پشت سر من وجود دارد مقدار زیادی از صدای شلیک گلوله فقط در حال حاضر” یک همسایه گفت: 911.

“آن فقط از هیچ جا آمد. و آن را تقریبا مانند صدا کسی تیراندازی شد اما من برای اطمینان حاصل کنید.”

یک توزیع کننده خواسته های مختلف همسایه که به نام وقتی که او شنیده صدای شلیک گلوله.

“من به شما به عنوان به زودی به عنوان من متوجه شدم آنچه در آن بود ،

در 12:43 صبح تماس اول را در اعزام و گفت یک افسر ضرب گلوله کشته شده بود.

Mattingly گفت: او به یاد Hankison فریاد در رادیو که یک افسر دچار مشکل شد.

“10-30,10-30! افسر پایین! 10-30! افسر شات در اسپرینگفیلد” یک افسر به نام در رادیو و تلویزیون با توجه به کپی های صوتی به دست آمده توسط پیک مجله. “افسر شات در اسپرینگفیلد. 10-30!”

واکر بعد از آن دستگیر و به اتهام ضرب و شتم و اقدام به قتل یک افسر پلیس است. کشورهای مشترک المنافع را وکیل تام شراب اتهامات را رد کرد و در اواخر ماه مه و به نام برای تحقیق بیشتر.

‘کسی آمده به او کمک کند!’ کنت واکر yells

حوادث به سرعت نقل مکان کرد به عنوان تماس در آمد:

12:44 صبح: پلیس تماس که در آنها نیاز به اورژانس و در حال حاضر که با مگس کش زدن مورد نیاز است در تیلور آپارتمان در اسپرینگفیلد درایو.

12:45 صبح: “Subj است که هنوز هم در داخل با علیرضا” اعزام ورود گفت. ضبط تماس radioed بدون زمان نشانگر شامل یک گزارش ظاهرا از یک افسر که “ماموران مواجه آتش تفنگ.” او می افزاید: “افسر پایین!”

واکر می شنود مردم خارج و فریاد می زند.

“کسی آمده به او کمک کند!” او گفت:. پس از انتظار چند دقیقه به هیچ فایده واکر تماس مادر خود را و او می گوید او را به “تماس با 911 در حال حاضر.”

12:47 صبح: واکر تماس 911.

“من نمی دانم آنچه اتفاق می افتد” واکر 28 گفت: یک توزیع کننده است. “کسی لگد درب و شات دوست دختر من.”

توزیع کننده خواسته واکر که در آن تیلور به ضرب گلوله کشته شد.

“من نمی دانم” واکر پاسخ داد: گریه. “او بر روی زمین در حال حاضر است. من نمی دانم.”

توزیع کننده پرسید که آیا تیلور بیدار است و قادر به صحبت می کنند.

“نه او را نه” واکر گفت و سپس فریاد زد: “Bre!”

توزیع کننده پرسید: اگر واکر می تواند به نوبه خود بیش از و ببینید که در آن او به ضرب گلوله کشته شد.

واکر توضیح داده شده دیدن خون و گریه دوباره “اوه خدای من!”

سپس او گذاشت. اعزام تلاش برای تماس, اما هیچ پاسخ وجود دارد. تمام مکالمات و تماس های خود را در زمان کمتر از 3 دقیقه است.

ادامه مطلب: آنچه که در مورد تحقیقات به پلیس تیراندازی از Breonna تیلور

بیا بیرون, بیا بیرون,’ پلیس بگویید کنت واکر

با افسران پلیس نزولی در تیلور آپارتمان مجتمع واکر ماند در داخل و به نام تیلور را Tamika پالمر. که زمانی که او گفت که او شنیده ام او را هنوز هم سرفه.

“زمانی که من در تلفن با او که زمانی که من نوعی متوجه شدم که آن پلیس بود چرا که در حال حاضر آنها در حال فریاد, مانند, بیا بیرون, بیا بیرون,’ ” واکر گفته محققان.

او افزود: “آنچه واقعا من نمی دانستم آن پلیس بود چرا که هیچ کس مانند عجله در بعد از همه این اتفاق افتاده است. همه آنها خواهم ماند, خارج, بنابراین من مثل چی که بود؟”

12:47 صبح: “هر واحد به میدان بهار نیاز rifels (sic)” توزیع کننده وارد سیستم شوید.

12:48 صبح: یکی از Taylor همسایگان به نام 911 گفت: از کار اخراج شدند عکس درب بعدی. برخی از گلوله رفت به آپارتمان خود و خرد خود را درب شیشه ای هر چند هیچ کس مجروح شد. توزیع کننده گفت: او را به ماندن در داخل.

12:48 صبح: زمان تقریبی تیلور درگذشت, با توجه به پزشکی قانونی انتشار اخبار و گواهی مرگ او.

چه Breonna تیلور مرگ گواهی می گویند ؟

وکلای مدافع برای تیلور در ابتدا ادعا کرد که او “شات حداقل هشت بار” با توجه به مارس دعوی اما گواهی فوت لیست او علت مرگ به عنوان پنج زخم گلوله به بدن است.

شیوه مرگ بررسی است “قتل.”

این گواهینامه از مرگ اشاره می کند که یک کالبد شکافی انجام شد که یافته های آن در دسترس بود برای تعیین علت مرگ. آن را نمی گوید که در تیلور بدن او زده شد.

پیک مجله درخواست یک کپی از تیلور گزارش کالبد شکافی, اما, دفتر پزشکی قانونی رد درخواست. اخبار سازمان اعتراض کرده است انکار به دفتر دادستان کل است.

12:54 صبح: اورژانس چپ اسپرینگفیلد با Sgt. Mattingly.

یک بیمار مراقبت از گزارش منتشر شده توسط لذت ریج پارک Fire Protection District که در پاسخ به اسپرینگفیلد درایو متحده که آنها اعزام شدند “تا” واحد دیگر. زمانی که PRP آتش وارد است که واحد “پشتیبان گیری از صحنه خارج و تا به حال (redacted) در آمبولانس خود را.”

دو امدادگران از PRP آتش رو به لویی مترو اورژانس و آمبولانس با Mattingly, با توجه به گزارش روایت و سوار با آنها را به بیمارستان. چندین خطوط اضافی هستند redacted.

لویی مترو اورژانس حاضر به انتشار گزارش های مشابهی.

12:54 صبح: واکر آماده به ترک آپارتمان.

12:57 صبح: “تماس subj کردن” با توجه به اعزام ورود به سیستم.

فیلم گرفته شده توسط یکی از Taylor همسایگان نشان داد متعدد افسران از جمله چند با اسلحه کشیده دادن واکر جهت.

واکر شنیده می شود گریه به عنوان افسران به او بگویید که به “نگه داشتن راه رفتن به عقب” و “راه راست پایین پله.”

به عنوان او نزدیک کردم و یک افسر فریاد زد: “زانو بزن!”

1 a. m.: واکر دستگیر شد.

او می گوید محققان پلیس ساعت بعد که ماموران در صحنه به دستگیری او گفت که او با رفتن به زندان برای بقیه عمر خود را و است که یک سگ بود و اجازه دهید شل در او.

“آنها تا به حال سگ حق وجود دارد پشت سر من پارس. من در خارج وجود دارد با کفش, به وضوح, هیچ, راه رفتن در آب و مسائل عقب. و او را مانند ” من اجازه رفتن به این سگ بر شما. شما در حال رفتن به زندان برای بقیه عمر خود را.’ نگاهی به كارنامه من حتی نمی کنید. نه خشونت و یا هر چیزی” واکر گفته محققان.

“(افسر) از من پرسید ‘آیا شما با هر ضربه گلوله؟’ من گفتم نه. او گفت: “این مایه تاسف است’ ” واکر می افزاید.

1:10 a. m.: هنگامی که در آپارتمان حدود 27 دقیقه پس از تیلور به ضرب گلوله کشته شد پلیس بگویید اعزام وجود دارد “F (زن) در داخل با تفنگ لگد زیر تخت.”

پیک مجله درخواست کرده است تمام اعزام های صوتی مربوط به تیر اندازی, اما لویی مترو خدمات اورژانس را رد کرده است پرونده با استناد به تحقیقات جاری. اخبار سازمان جذاب به دادستان کل.

در همان زمان ثبت توجه داشته باشید: “1st Div خانواده عازم بیمارستان.”

روشن نیست که آیا آن تیلور یا Mattingly خانواده.

پالمر تیلور را قبلا گفت که زمانی که او وارد آپارتمان یک افسر به او گفت که یک آمبولانس در حال حاضر گرفته شده از یک زن جوان که صدمه دیده بود به بیمارستان. پالمر منتظر در یک بیمارستان محلی برای ساعت اما گفته شد تیلور نیست وجود دارد و هیچ سابقه ای از حمل و نقل وجود دارد.

Tamika پالمر:Breonna تیلور را متحمل ملی ویژه به مطمئن شوید که Black زندگی زنان توجه

او را سوار برای تیلور آپارتمان در اسپرینگفیلد درایو و منتظر ساعت دیگر تا زمانی که یک کارآگاه از او پرسید که آیا تیلور تا به حال هر گونه دشمنان و یا اگر او و واکر شده بود با داشتن مشکلات.

1:12 صبح: دو دقیقه بعد تیلور گزارش شده است “تخمگذار در (روی) زمین در راهرو” با توجه به اعزام. درخواست پلیس جرم-صحنه نوار.

1:46 صبح: EMS دریافت مجوز برای ترک تیلور آپارتمان.

3:35 صبح: پلیس بازگشت و با یک دوم حکم جستجو برای تیلور آپارتمان.

داخل آنها پوسته پوسته و گلوله. هیچ تفنگ از هر نوع واقع شده — فقط واکر Glock 43x تفنگ و یک جلد چرمی قرار دادن در شلوار خود را.

پلیس بازیافت مواد مخدر.

3:53 صبح: واکر مصاحبه با یکپارچگی واحد محققان — که بعدها می تواند به عنوان مدرک در پرونده علیه او آغاز می شود و تقریبا دو ساعت و ده دقیقه پس از او به تماشای دوست دختر خود را از مرگ.

Mattingly شد مصاحبه 12 روز بعد.

مدتها در انتظار نتایج تحقیقات داخلی بررسی افسران انجام است و در حال حاضر در دست دادستان کل کامرون و اف بی آی که خود را در حال حاضر یافته به وزارت دادگستری ایالات متحده.

از اتهامات عنوان شده علیه واکر شده اند را رد کرد. اما آن را تا به کامرون و دادستان فدرال به تصمیم می گیرید چه اگر هر گونه اتهامات افسران پلیس مارس در تیلور مرگ است.

نه داده است هر نشانه ای که یک تصمیم گیری خواهد شد.

دنبال تسا دووال و دارسی کاستلو در توییتر: @TessaDuvall و @dctello.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort buy verified stripe accounthtml nullednulled themestugboat 4500BahisnowCasinoslotBahisnowCasinoslotCasinoperHipercasinoSweet Bonanza OynaBig Bass Bonanza OynaWild Wild Riches OynaPragmatic SlotlarıSpaceman OynaAviator OynaJupwin GirişŞimdibahisEnobahisalbibet Girişgates of olympus oynaaviator oynabetizm giriştropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynaaviator oynatombala oynageciktirici hapgeciktirici haphaberpass.combeylikdüzü korsan taksibeylikdüzü escortMaltepe EscortVan Escortcinsel sohbetaviator sinyal hilesiinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme BozdurmaLcd ekranVozol gear 10000bağlama büyüsürekorbetbetboo girişgenco bahis