همکاری کارشناس اریکا Dhawan به کلیدی C2HR کنفرانس


NAPERVILLE, ILL., جولای 15, 2020 —اریکا Dhawan, Dhawan (تصویر زیر) به اشتراک گذاشتن بینش در پیشرو با همدلی پرداختن بیش از حد در طول زمان آشفته و رمز گشایی دیجیتال زبان بدن است که کمک خواهد کرد که شرکت کنندگان بالا بردن نوآوری و تعهد کارکنان در میان تغییر و تحول در جهان کار می کنند. C2HR را اعلام کلیدی همزمان با افتتاح این رویداد ثبت نام آنلاین در www.C2HRCON.org.

Dhawan موسس و مدیر عامل شرکت از Cotential یک سازمان جهانی است که کمک می کند تا شرکت ها و رهبران اهرم قرن 21 همکاری و مهارت های رفتار برای بهبود بازی تغییر عملکرد. او همکاری نویسنده کتاب پرفروش “دریافت چیزهای بزرگ انجام می شود: قدرت Connectional هوش” به نام #1 در چه شرکت های بزرگ امریکا است خواندن. و برجسته به عنوان یکی از در حال ظهور مدیریت متفکران به احتمال زیاد برای شکل دادن به آینده کسب و کار. او میزبان برنده جایزه پادکست “کارشناسی ارشد از رهبری” و می نویسد: برای بررسی کسب و کار هاروارد, فوربس, سریع شرکت و هافینگتون پست. Dhawan یک MPA از دانشگاه هاروارد یک MBA از دانشگاه MIT Sloan و مدرک کارشناسی در رشته اقتصاد از دانشگاه فاکس دانشکده کسب و کار.

چهار صد (400) منابع انسانی حرفه ای از تکنولوژی رسانه ها و صنعت سرگرمی در حال انتظار برای شرکت در C2HR کنفرانس. این برنامه است که به شکل توسط یک کمیته صنعت رهبران فکری رهبری co-صندلی جولی Niemat معاون اجرایی رئیس جمهور از تجربه کارکنان و منابع انسانی عملیات کشف Inc., و اسکات پورتر معاون ارشد رئیس جمهور از منابع انسانی برای WarnerMedia. جلسات را به تمرکز بر روی موضوع “کاتالیزور برای تغییر.” جزئیات و ثبت نام آنلاین در www.C2HRCON.org.

در مورد C2HR

محتوا و قابلیت اتصال منابع انسانی (C2HR) یک انجمن حرفه ای در خدمت 4,300 عضو از 50 شرکت پوشا ارتباطات و فناوری رسانه و سرگرمی بخش است. C2HR فراهم می کند صنعت خاص تجزیه و تحلیل اطلاعات و منابع و همچنین شبکه های و فرصت های آموزشی. پیشگامانه طرح شامل سالانه خود را جبران نظرسنجی و منابع انسانی سمپوزیوم. برای اطلاعات بیشتر www.C2HR.org.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>