با وجود صدها کارگر, شکایت TOSHA فاقد خاص COVID-19 استانداردهای توانایی به موضوع استناد

صدها نفر از تنسی کارکنان را گزارش کرده اند زندگی در ترس برای سلامت خود را به کارفرمایان خود را گفته قادر به رعایت ایالتی و فدرال COVID-19 دستورالعمل با توجه به شکایت ارائه شده به دولت است.

از 1 مارس تا ژوئن 30, تنسی ایمنی و بهداشت شغلی مدیریت پردازش 640 شکایت وی از سوی مامورین شرایط نا امن کار به خوبی بر بخش متوسط 128 شکایات در هر ماه. حداقل 537 از این محل می گویند شکست خورده اند به اقدامات احتیاطی در طول COVID-19 گیر با توجه به TOSHA سوابق بررسی Tennessean.

برخی از کسب و کار هستند ارائه ناکافی COVID-19 تجهیزات حفاظت شخصی و یا هیچ در تمام شکایات وزارت امور خارجه. کارگران گزارش گفته بودن نه به زمان برای آزمایش و یا قرنطینه در انتظار نتایج خود را COVID-19 انجام شد. ده ها تن از شکایت توصیف اجتماعی فاصله به عنوان غیر موجود و مدیریت تمایلی به گوش دادن به COVID-19 نگرانی های ایمنی.

کارگران توصیف بودن در تاریکی نگه داشته در مورد سایر کارکنان آزمایش مثبت برای این ویروس پیدا کردن که آنها به طور بالقوه در معرض در محل کار تنها از طریق گفتگو با همکاران.

چندین شکایت در پایان با همان درخواست: “لطفا کمک کنید.”

اما TOSHA ندارد محل کار استانداردهای مربوط به طور خاص به COVID-19 اقدامات ایمنی ترک آژانس بدون توانایی به صدور تقدیر نامه برای شکایت به طور خاص مربوط به این بیماری است. آن می توانید با ارسال یک نامه به کارفرما اطلاع آنها از شکایت و تکرار همه گیر توصیه های ایمنی از CDC و ایالت تنسی تعهد است.

بسیاری از این دولت ها و دستورالعمل های فدرال و دیگران صادر شده توسط سازمان های محلی تکیه بر داوطلبانه همکاری کارفرمایان ترک برخی از اقدامات ایمنی اساسا غیرقابل اجرا برای کسب و کار را انتخاب کنید که نه به پیروی.

نمایندگان کارگران اتحادیه های کارگری و دیگر طرفداران دولت می گویند این دستورالعمل هستند و نه کافی برای نگه داشتن کارگران و با گسترش خانواده خود را امن به عنوان اقتصاد در ادامه به بازگشایی و مورد تعداد افزایش یابد.

“ما واقعا نیاز به اجرا محل کار حمایت و مکانیزم های به اطمینان حاصل شود که مردم می توانند شکایات و امن ساخت, شکایت که آنها در معرض خطر اقدامات تلافی جویانه و ما در حال برگزاری کارفرمایان پاسخگو به تغییرات” لیزا شرمن-Nikolaus, سیاست, مدیر تنسی مهاجر و پناهنده حقوق ائتلاف گفت.

‘این است که ارزش مردن’

کلمات توصیف ترس و نگرانی به نظر می رسد نزدیک به 250 بار در رسیدگی به شکایات مربوط به COVID-19. عدم شفافیت در مورد قرار گرفتن در معرض در محل کار ذکر شده بود و در ده ها تن از شکایت.

یکی از کارگران گزارش شده در مارس 26 که کارمندان در محل کار خود تایید کرده بود قرار گرفتن در معرض ویروس اما رئیس خود “هنوز هم مورد نیاز ما را به کار و یا از دست دادن شغل ما است.”

“من به طور جدی نگران با من ایمنی و بارها و بارها خواسته به کار از خانه و (am) مجاز نیست” آنها نوشت. “مدیریت بالا فرستاده شده است برای کار از خانه در حالی که ما مجبور به در آمده است. من بچه ها در خانه و من می ترسم.”

“اگر شده است وجود دارد هیچ گونه آگاهی از شیوع کروناویروس در کارخانه های ما که به اعتقاد من وجود دارد ما در حال نگه داشته در تاریکی” یکی دیگر از کارگران نوشت: در 31 مارس است.

OSHA می کند نیاز به کسب و کار به ثبت موارد COVID-19 در میان کارکنان, اما تنها در صورتی که مورد است مربوط به کار و مطابق با معیارهای دیگر. TOSHA ندارد هر استاندارد نیاز به یک کارفرما به فاش کردن اطلاعات پزشکی در مورد یک کارمند را به کارکنان دیگر.

دیگر کارگر در یک شرکت است که انجام نظرسنجی گزارش در اوایل ماه آوریل است که آنها هنوز در حال خواسته به آمده در به کار با وجود اعتقاد خود را که کسب و کار در نظر گرفته نشده بود “ضروری است و باید بسته شود.

“ما نمی انجام تجزیه و تحلیل (از) اطلاعات و یا توزیع اطلاعات عمومی” آنها نوشت. “ما به سادگی فراموش بررسی و سپس [Redacted] طول می کشد تا آن را از (وجود دارد). این است که ارزش مردن.”

دیگران نگرانی های مشترک است که آنها را تبدیل به بیمار به علت عدم پایبندی به دستورالعمل در محل کار خود و آلوده کردن اعضای خانواده خود را. ده ها ابراز ترس که آنها را اخراج می شود اگر کارفرمای خود می دانستم که آنها تا به حال شکایت و یا که آنها می ترسند به افزایش نگرانی های خود را با کارفرمایان خود را. گفت: برخی از آنها از کار اخراج شدند و پس از آوردن تا نگرانی های مربوط به COVID-19.

کارکنان که شکایت با مدیریت در مورد ایمنی و نگرانی های بهداشتی در محل کار محافظت از تبعیض توسط این حرف عمل می کنند اما با وجود هشدارهای.

“یک کارمند مسئول رفتار خود که آوردن نگرانی های خود را به مدیریت” لری شکار TOSHA دستیار مدیر و متولی پرونده گفت: در یک ایمیل به Tennessean. “نقض کارفرما شخصی انجام و یا نافرمانی سیاست است نه فعالیت های حفاظت شده.”

بیلی Dycus رئیس جمهور از تنسی AFL-CIO شورای فدراسیون اتحادیه های کارگری گفت: تنسی کار در خواهد مدل به معنی کارفرمایان می توانند آتش کارکنان به هر دلیلی.

“(کارکنان) صدا در محیط کار است که عمدتا سکوت” Dycus گفت. “تا زمانی که دولت گام های بالا و … اجرا توصیه (کارفرمایان) در حال رفتن به (step up) به این دلیل که کارمند است و حقوق. اگر من شکایت در مورد داشتن یک ماسک و یا اجتماعی فاصله من فقط رفتن به اخراج و کارکنان می دانند.”

اجرای محدودیت

این Tennessean بررسی صدها شکایت از طریق TOSHA وب سایت برای شناسایی کسانی که ذکر شده COVID-19 همه گیر و یا عدم اجتماعی فاصله. نام کسب و کار ، کارکنان و سایر اطلاعات شناسایی شد redacted در اسناد ارائه شده به Tennessean.

TOSHA نیز دریافت شکایات از طریق ایمیل, فکس, ایمیل, تلفنی و حضوری و رسیدگی به شکایات می تواند فرستاده شده به فدرال OSHA وب سایت و یا خط تلفن. TOSHA رفتار شکایات مربوط به COVID-19 هیچ متفاوت از دیگر شکایات با توجه به شکار.

آژانس ارزیابی شکایات به صورت اعتبار و ممکن است راه اندازی یک پرس و جو تماس با کارفرما که باید در نوشتن پاسخ به شکایت. پرس و جو می پرسد کارفرما برای انجام تحقیقات خود را.

TOSHA ممکن است بازرسی پيشگيري اگر شکایت “مدعی نقض ایمنی یا بهداشت استاندارد است که به احتمال زیاد منجر به آسیب جدی و یا مرگ” شکار نوشت.

اما TOSHA دسترس محدود است به اتهامات تحت پوشش خود در محیط کار ایمنی و بهداشت استانداردهای چند که اعمال می شود به مسائل ایمنی مربوط به COVID-19.

TOSHA هیچ قوانین یا استانداردهای نیاز اجتماعی فاصله در محل کار و یا تنفسی حفاظت از “جامعه گسترش بیماری هایی مانند آنفولانزا سرماخوردگی و یا COVID-19,” شکار توضیح داد: به غیر از کارکنان بهداشتی درمانی در درمان بیمارانی که آزمایش مثبت است. استاندارد وجود ندارد که کارفرمایان را ملزم به اطلاع کارکنان بالقوه در محل کار در معرض این بیماری است.

و در حالی که TOSHA دارای چندین استانداردهای قابل اجرا در اطراف تجهیزات حفاظت شخصی این نیست مربوط به ماسک های فرسوده به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر بیماری در اکثر موارد صدق نمی کند برای پارچه پوشش صورت که در نظر گرفته نمی PPE توسط TOSHA استانداردهای شکار گفت. CDC توصیه های به طور کلی به اجرا او اضافه شده است.

TOSHA صادر 358 استناد از 1 مارس تا ژوئن 30 برای تخلفات کشف شده در طول بازرسی با توجه به تنسی وزارت کار و نیروی کار و توسعه و سخنگوی کریس توپ.

هیچ یک از این تقدیر نامه به علت “نقض ایمنی یا بهداشت استاندارد است که به طور مستقیم منجر به یک کارمند پیمانکاری یک بیماری مرتبط با کار,” کانن نوشت: در یک ایمیل.

که آژانس کارمند تسلیم شکایت به مسائل. TOSHA نمی کند به طور کلی به جلو COVID-19 شکایت به ادارات بهداشت محلی اگر شکایت سقوط خارج از TOSHA را صلاحیت حتی اگر شکایت شامل اتهامات که تحت پوشش محلی, احکام کانن اعلام کرد.

شش شهری, تنسی, شهرستان خود را با ادارات بهداشت باید شکل خود را بازگشایی سیاست از جمله COVID-19 الزامات ایمنی برای کسب و کار. در دیگر شهرستانهای COVID-19 محدودیت های تعیین شده توسط دستور اجرایی از رژیم صهیونیستی است. بیل لی گفت که جوامع مسئول اجرای این ایالت سفارشات.

نشویل نیاز به همه کارکنان که کار با مشتریان و یا در مجاورت نزدیک به کارکنان دیگر به پوشیدن ماسک. نشویل مترو در بخش بهداشت و درمان صادر شده است 48 مدنی حکم به کسب و کار است که قادر به تطابق با Nashville, ماسک, قیمومیت و دیگر COVID-19 دستورات بهداشتی الزامی بار تعطیلی و اجتماعی فاصله.

TOSHA ندارد “کار دانش در هر محلی صلاحیت های مختلف سیاست و نه سازمان های اختصاص داده شده به اجرای اقتدار” کانن نوشت و اشاره کرد که TOSHA است منع از انتشار یک شاکی هویت, از جمله به سازمان های دیگر.

لی بارها تشویق Tennesseans به پوشیدن ماسک, اما هنوز به موضوع یک ایالت ماسک قیمومیت. لی دولت می پرسد کسب و کار به دنبال تنسی تعهد مجموعه ای از صنعت خاص COVID-19 دستورالعمل های ایمنی گردد به “جلوگیری از بار سنگین اجباری.”

تنسی گروه گردشگری و توسعه و مدیر ارتباطات آماندا مورفی گفت: در یک ایمیل که تنسی بهبود اقتصادی است که با همکاری نزدیک با کسب و کار به آموزش آنها را در این تعهد است.

راه حل

کارفرمایان و کارکنان را با دست و پنجه نرم به طور مداوم در حال تکامل اقدامات ایمنی و باز شرایط پس از اولین مورد از این ویروس گزارش شده در تنسی در اوایل ماه مارس.

Dycus گفت: او می داند که TOSHA است “دست خود را گره خورده است” با توجه به کمبود محل کار استاندارد برای COVID-19 اما راه حل وجود دارد.

“احتمالا یکی از بهترین چیزهایی که می تواند انجام داده اند که کردم پیش از آن که این آغاز شده و شروع به دنبال در اجرای برخی استانداردهای ایمنی در محل کار است که باید با توجه کارفرمایان دستورالعمل و اجازه آنها را به برخی از بیشتر اجرا قوانین” Dycus گفت.

سازمان های دولتی می تواند اضافه کردن استانداردهای فراتر از چارچوب اساسی که فدرال OSHA نیاز دارد. ویرجینیا شد دولت برای اولین بار در کشور به اتخاذ اضطراری موقت coronavirus مربوط به محل کار با استانداردهای قابل اجرا مجازات در ژوئیه 15.

ویرجینیا استانداردهای مندرج الزامات اجتماعی فاصله تمیز کردن و تجهیزات حفاظتی. آنها همچنین نیاز شرکت به اطلاع کارگران از پتانسیل قرار گرفتن در معرض در حالی که در عرض 24 ساعت.

این چیزی است که Dycus می خواهم برای دیدن در تنسی است.

“اکثر کسب و کار در حال تلاش برای انجام کار درست من فکر می کنم” او گفت:. “اما هیچ متفاوت از هر چیز دیگری همه آنها به دنبال در خط پایین … وقتی که شما از این توانایی برای به اجرا درآوردن هر آنچه شما می خواهید برای به اجرا درآوردن در یک فرد … سپس وجود دارد هیچ صدای برای آن دسته از مردمی که در خارج وجود دارد که فقط در تلاش برای انجام کار خود را و می خواهید به امن است.”

رستوران فرصت های مرکز موسیقی شهر, یک سازمان از رستوران کارگران که به طور رسمی تشکیل شده فقط پس از همه گیر را تکان داد Nashville, رستوران, صنعت, است, فشار برای اجرا در سطح ایالت مقررات در حالی که کار با کسب و کار فردی.

“ما هنوز در حال کار نسبت به (قانون) با این حال ما نیز احساس می کنند که به عنوان بخشی از جنبش کارگری ، ما چه کار می رود فراتر از سیاست های انتخاباتی می کند و نیاز به به طور مستقیم درگیر این کارگران شرایط” ROC موسیقی شهرستان بنیانگذاران Hayden Smith گفت.

ROC موسیقی شهرستان لغو اعتصاب برنامه ریزی شده از Puckett را در Leiper را چنگال در ماه ژوئیه پس از مالک و اپراتور راب رابینسون ملاقات با این گروه به بحث در مورد چگونه به رستوران ها و کافی است دست زدن به COVID-19 احتیاطی.

آنتونی Smithson سابق طبخ در رستوران گفت: Tennessean او از کار اخراج شد و موقعیت خود را پس از او خواستار آن شدند که Puckett را شفاف با مشتریان خود در مورد یک مورد تایید شده از COVID-19 در میان Puckett کارکنان. Smithson همچنین گفت به اعتقاد او او و دیگر کارکنان باید اجازه داده شده به قرنطینه پس از در معرض بودن به کارمند که تست مثبت است.

رابینسون تایید کرد که Smithson بود اجازه رفتن از رستوران در ژوئن 28, هر چند او گفت که او فکر نمی کنم او می تواند از نظر قانونی مورد بحث دلیل Smithson را اخراج.

Puckett بسته نوار آن بلافاصله پس از آن متوجه شدند که یک نوار کارمند آزمایش مثبت رابینسون گفت و بسته به رستوران چند روز بعد. پست ها در رستوران Facebook صفحه اعلام “ممکن است COVID قرار گرفتن در معرض” در محل. رابینسون گفت که او مردد به دولت است که یک کارمند به حال آزمایش مثبت به دلیل ترس از نقض کارمند HIPAA حقوق با انتشار خصوصی اطلاعات سلامت.

“این یک tightrope نوع که شما را به راه رفتن و آن را در تمام قلمرو ناشناخته” رابینسون گفت.

با توجه به وزارت بهداشت و خدمات انسانی که نظارت HIPAA HIPAA قوانین حریم خصوصی به طور کلی انجام نمی شود به کارفرمایان. Dycus گفت: کارفرمایان می توانند و باید برای قرار گرفتن در معرض اطلاعات با کارکنان و می توانید انجام دهید و بدون نام بردن از افرادی که تست مثبت است. رابینسون گفت: او اطلاع کارکنان از قرار گرفتن در معرض.

Smithson گفت که او نمی شکایت با TOSHA در مورد نگرانی های خود را و او و اسمیت گفت: آنها خوشحال بودند با نتیجه مکالمات خود را با رابینسون که همچنین گفت که او ارائه خواهد شد پرداخت مرخصی برای کارکنان تحت تاثیر COVID-19. هیچ کارکنان تا به حال آزمایش مثبت برای این ویروس قبل از پایان ماه ژوئن رابینسون گفت: بنابراین او تا به حال دیده نشده که نیاز به پرداخت می شود ترک با توجه به COVID-19 قبل از آن نقطه.

“این حس که امیدوارم رستوران ها می تواند گام تا و بیشتر برای کارکنان خود را در” رابینسون گفت: در مورد پرداخت را ترک کنند. “اما رستوران نیاز به کمک بیش از حد به این دلیل که هزینه تمام این پروتکل جدید که ما در حال پیاده سازی و هزینه تمدید پرداخت به روز کردن آن هزینه های بیشتر. بنابراین در جایی که باید منعکس شده است.”

Puckett از Leiper را از چنگال دریافت لیزری دماسنج در پایان ماه ژوئن و در حال حاضر نشانی از متوسط غربالگری برای تمام کارکنان آن نوازندگان و مشتریان. قبلا رابینسون گفت: در این رستوران مشاهده دولت دستورالعمل های کلامی و قراضه اجتماعی فاصله و تمیز کردن.

رابینسون گفت: او فکر می کند Puckett شده است “بسیار شفاف” با COVID-19 احتیاطی و او فکر می کند از کارکنان خود را مانند خانواده.

اسمیت گفت: رابینسون که یکی از چند کارفرمایان به توافق برای دیدار با ROC موسیقی شهر “می تواند تبدیل به یک مثال برای همسالان خود.”

Dycus می خواهم برای دیدن بیشتر ایالت را تغییر دهید.

“گاهی کسی در یک نقش رهبری به گرفتن ابتکار عمل در مقابل دانه بروید و من نمی بینم که در ولایت” Dycus گفت. “…(TOSHA) است که بیش از تمایل به گام و انجام آنچه باید انجام شود اما آن را به برخی از هدایت از رهبری و هیچ کدام وجود دارد.”

رسیدن به کاساندرا استفنسون در [email protected] یا در (731) 694-7261. دنبال کاساندرا در توییتر @CStephenson731.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>