استعفا: بزرگ آمریکایی نیروی کار در حال انتظار برای رخ می دهد

در سخنرانی پادشاهیک فیلم در مورد پادشاه جورج ششم صعود به تاج و تخت امپراتوری بریتانیا – سلطنتی استخدام یک گفتار درمانگر به نام لیونل Khanderia برای غلبه بر لکنت خود را. قدرتمند ترین صحنه در فیلم زمانی است که پادشاه سوالات خود را معلم و سوابق تحصیلی و یا عدم وجود در یک لحظه نا امیدی.

“من vouched برای شما و شما هیچ اعتبار” او ادعا می کند که او به سختی می توانید کلمات ،

“اما بسیاری از موفقیت” Khanderia retorts در مورد کمک به پوسته-شوکه جانبازان توانید صدای خود را به عقب پس از جنگ بزرگ است. “من نمی توانم به شما نشان می دهد یک گواهی نامه. هیچ آموزش ، همه چیز را من می دانم, من از تجربه می دانیم که جنگ بود و برخی از تجربه. من پلاک می گوید: “L. Khanderia نقص گفتار.’ نه دکتر. وجود دارد هیچ نامه پس از نام من است.”

او نمی نیاز به یک مدرک برای کمک به شاه صحبت با اعتماد به نفس و رهبری یک ملت در سال 1936.

ظاهرا شما نمی نیاز به یک کار در تسلا یا در سال 2020 است.

ایلان جیر اخیر ادعا او می خواهم استخدام کسی برای تیم خود را بدون داشتن دیپلم دبیرستان را نشان می دهد که نوآوری نیست یک کلمه منحصر به فرد به پیشرفت های فن آوری, اما این امر در مورد شما چگونه فکر می کنید و را انتخاب کنید برای دیدن جهان است. گاهی اوقات نوآوری و کشف در داخل – نه چه پنهان – اما آنچه در چشم ساده.

Uber دیدم که ماشین پارک شده در وآمد بودند در واقع یک ملی نیروی کار در حال انتظار برای رخ می دهد. تکنولوژی به شرح زیر و پشت کردن این آیات پس از آن چیزی است که تا به حال همان. مشک فقط روشن کردن یک نیروی کار در حال انتظار برای رخ می دهد بیش از حد. آنهایی که فاقد “مقاله”.

پس چگونه خواهد تکنولوژی عقب یک چشم انداز است که تجربه trumps آموزش و پرورش و یا حداقل اتحاد برابر زمانی که اندازه گیری های شغلی نامزد ؟ آن را کمتر پیچیده از یک برنامه. فقط از بین بردن عملکرد در بسیاری از نرم افزار آنلاین فرآیندهای که علف هرز از کسانی که مزاحم underachieving استعفا با عصب به رقابت برای یک مدیر نقش در داخل شرکت. باز floodgates به کسانی که دنبال راه مارک زوکربرگ, اپرا وینفری, بیل گیتس – جهنم لیونل Khanderia – و بسیاری بیشتر با کمتر از قد و قامت.

شانس کسی مثل من.

باب Haenel را در سال 1997. در آن زمان او سردبیر یک روزنامه که در استخدام من مستقیما از دبیرستان به نوشتن اعلامیه و کار جرم و جنایت و ورزش دبیرستان ضربان. باب یک بار به من نگاه کرد لاغر مکزیکی-آمریکایی بچه که بزرگ شد در مختصر و مفید آپارتمان ها و تریلر و گفت: “من آرزو می کنم من می تواند یک انتقال خون از شما” به معنی او را تحسین من جرات و عزم و اراده. من تنها لاتین صورت که در اغل گاو یا حشم و در عین حال من احساس ایمان مانند یک نابغه بود.

باب ساخته شده من احساس ارزش و به من فرصت داد که کشت درون من یک خطر بالقوه خطرناک ایده: من نمی نیاز به یک رشته موفق باشد. این سیستم باور است که تجربه نمی کالج را آماده برای چالش های دنیای واقعی حرفه ای قلمرو و اگر من در زمان حال, و اگر درسی دانشگاه به من نشان داد می تواند نگه دارید تا با آینده من می خواهم یک مدرک دانشگاهی یا نه.

این چیزی است که امروز اتفاق می افتد. وزیر دفاع آمریکا را صدای جیر جیر است که یک سیگنال از یک راه جدید برای اندازه گیری ارزش افراد در محل کار است. بسیاری از شرکت های بزرگ انداختن مدرک مورد نیاز در سال های اخیر در حمایت از افرادی که دارای تجربه است که آنها را قادر به انجام است نشانه ای از بار که در انتظار ما در یک مقیاس بزرگتر. آن را ممکن است یک واقعیت سخت به بلع برای کسانی که پرداخت وام های مدرسه امروز. آن را سخت تر برای من همکلاسی ها و همکاران که بزرگ شد با من.

من قلم من کلاس های روزنامه نگاری در دانشگاه هوستون به کار داستان در شهر من از ریچموند تگزاس و من کلمات را تا پایان در صفحه اول در حالی که آنها تحت پوشش محلی خود در جلسه هیئت مدیره مدرسه برای یک تکلیف بود و کلمات خود را مدرج ما استاد. من سمت چپ آه با سختی عبور معدل من دانشجوی سال دوم سال flunked از دانشگاه تگزاس در سن آنتونیو در سال آینده و کاهش یافته خارج از دانشگاه مریلند به زودی پس از آن, اما من تا به حال انکار ناپذیر نمونه کارها از بالا از برابر کار توسط آن است. این اولین دومینو که دستگیر من واشنگتن کارآموزی که من را برآورده نمی صلاحیت برای که منجر به مشاغل در سازمان های غیر انتفاعی, تبلیغات, سازمان ها و شرکت ها که بر روی کاغذ من عبور نمی کند برای جمع اوری.

اما شما ببینید, من نگه داشته در حال اجرا را به “باب.” ریچارد Rugnao, Yolanda زیره اینگرید Duran, الکس لوپز نگرت رودی رویز, آلیسون Rinehart, Norelie گارسیا. کارفرمایان با اعتبار فوق العاده از مکان هایی مانند دانشگاه هاروارد و دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا که نمی مراقبت در مورد من. نوآوری های خود را در نظر گرفتن محدودیت از مردم به آنها یک شانس بزرگ, راه قبل از Elon فرستاده که صدای جیر جیر.

باب معنی نیست که برای من به رها کردن از کالج. او از من خواست برای دریافت درجه من و به من گفت تا این حد. اما آنچه خود تصمیم به استخدام من در چنین سن جوانی به من آموخت این بود که ما این همه اشتباه است. بحث ما در مورد آموزش و پرورش و تجربه به عنوان دو مفهوم متفاوت زمانی که آنها واقعا در همان نگه باید برابر وزن. تجربه آموزش و پرورش است. آموزش و پرورش ما می آید از تجارب ما.

اما ناامنی مانع مردم از استخدام داوطلبان بدون مدرک و یا حتی با توجه به آنها. یا شاید هم از ترس که آنها نمی خواهد انجام دهد به دلیل این ایده که کالج, تنها جایی است که شما می توانید رسیدن به skillset به انجام این کار است.

آن چیزهایی که به ما بگویید که در صورتی که مرد یا زن من را دنبال نمی کند راه شما می توانید و نمی تواند برای تیم ما, هنگامی که آن را شکست که چند بار تعریف کرده اند امریکا عظمت است. حتی زمانی که آن را به ما خیره در چهره مانند یک صدای جیر جیر از الون و یا یک داستان واقعی در مورد خود آموخته گفتار ما حاضر به یاد بگیرند و باز کردن. و من فکر می کنم این به دلیل آن مستلزم یک سوال بسیار دشوار است. “اگر شما به عنوان موفق یا موفق تر از من بدون مدرک دانشگاهی که چه می گویند در مورد راه من?”

آن را نمی کند می گویند آنچه شما فکر می کنم آن را ندارد.

کالج و دبیرستان استعفا نمی خواهید به چوب آن را به هر کسی با یک مدرک است. آنها به سادگی می خواهید یک فرصت برای اثبات که آنها می تواند کمک. باز نامزدی به مردم داده اند کمتر سنتی مسیر معنا نیست که ما به حداقل رساندن آموزش عالی است. این فقط بدان معنی است که ما نمی به حداقل رساندن کل گروه قادر به افراد دیگر. ما رفتن به دانشگاه برای دریافت اعتبار از یک موسسه به ما بگویید که ما شایسته از فرصت. به من که نه هر نجیب تر از کسانی است که به دنبال آن در جای دیگر – در ترانشه و یادگیری هنر و صنعت خود و یا رسیدن به مهارت های که در حال انتقال میباشد به بیشتر به چالش کشیدن محیط های کار.

وجود زمینه های مانند پزشکی و مهندسی که در آن درجه کاملا لازم است اما وجود دارد به مراتب بیشتر جایی که آنها نباید شکن معامله?

استخدام کسی بدون مدرک فقط به عنوان خطرناک به عنوان یک شرکت که تولید نمی کند هنر آوردن یک هنر بزرگ, اما آن اتفاق می افتد از یک هزار بار در روز به خاطر ما ارزش تجارب خود را و نه آنچه که آنها صرف چهار سال تحصیل است. بنابراین اجازه دهید اجازه می دهد تا چشم انداز به نوآوری چگونه ما نظر مردم و نه آنها به کمتر از, چرا که زندگی کسی داستان بازی متفاوت است.

امروز من خود را یک شرکت است که کمک می کند تا برخی از بزرگترین شرکت ها و سازمان های غیر انتفاعی در آمریکا بگویید از داستان های زیادی در مورد چند فرهنگی جوامع است. این زن که صاحب یک سوم از شرکت من بود یک متصدی بار که تا به حال سمت چپ کالج وقتی که من او را در بر داشت. من سرمایه گذاری در مثل باب را با من. او در نهایت تصمیم به پایان مدرسه آنلاین, بنابراین آن را نمی خواهد مانع این کار او شد و در حال حاضر انجام این کار برای شرکت های بزرگ و از آنجا که او نگران است که هجوم اجتماعی ساخت که نیاز به یک مدرک را تقریبا غیر ممکن است مسیر موفقیت است. مردی که ما آژانس ارشد قصه بصری برداشت یک دوربین برای اولین بار یک سال پیش آموخته ویرایش ویدئو در یوتیوب و نمی پایان کلاس هشتم. او را از انجام, زیبا شاخه برای شرکت های فورچون 500 و به دنبال آنها. شما نمی خواهد او را در یک کلاس درس اگر شما به او پرداخت شود.

آنها نه خاص. وجود دارد بسیاری از آنها را دوست دارم – من و تو – با بدون زرق و برق, آموزش و پرورش و بدون حرف بعد نام خود را که در حال انتظار در چشم ساده و آماده را به یک شرکت غیر انتفاعی و یا کسب و کار کوچک انتقال خون اگر شما آنها را در یک شات.

هیچ چیز هرگز همان خواهد شد اگر همه ما قانون مانند باب.

نویسندگان Rolando رودریگز است که از بنیانگذاران Trill چند فرهنگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>