شبکه غذایی اسم اتحادیه کفش راحتی در میان بهترین نان نانوایی ها در امریکا

برای بزرگنمایی کلیک کنید PHOTO BY MABEL SUEN

  • عکس مابل SUEN

سنت Louisans در حال حاضر می دانم که چگونه جادویی نان می خورد و در اتحادیه کفش راحتی — و در حال حاضر بقیه کشور است متوجه.

در یک داستان منتشر شده روز گذشته با عنوان “بهترین نانوایی در امریکا” شبکه غذایی بوق و کرنا کردن کفش راحتی برای معروف آن نور و خفیف نان توصیف آن به عنوان “یک crackly دلمه قرص نان خمیر ترش با باز custardy خرده که دارای اندکی تنگ و خامه شیرین با طعم گندم.” نانوایی را پیتزا عالی و منوی ناهار بودند نیز تقدیر است.

لیست قرار می دهد کفش راحتی در برخی از شرکت بسیار خوب به نام در میان مشهور , نان نانوایی ها از سراسر کشور از جمله Tartine در سان فرانسیسکو و بین Cuit در بروکلین.

زمانی که Riverfront Times رستوران منتقد Cheryl Baehr بررسی کفش راحتی در اواخر 2015, او zeroed در بر ساندویچ در راحتی ساخته شده با آنچه دیگری نانوایی بالا-لایه نان.

“برای تماس با اتحادیه کفش راحتی’ ژامبون و پنیر چدار ساده ژامبون و پنیر ساندویچ است مانند تماس اپوس یک برخی از تخمیر آب انگور,” Baehr نوشت در سال 2015 “نازک, اصلاح کرده, کشور, ژامبون و تند سفید پنیر چدار ارائه شور بلند اما ستاره واقعی است, این بازی زیبا از زیره سیاه در نان چاودار و گل و زعفران طعم ترشی و شور. فکر می کنم همه چیز درست است در مورد چاودار نان شیب آن ضرب در ده و سپس اضافه کردن ترش بافت پاپ دانه خردل, سس برای اندازه گیری خوبی. حتی یک PBJ ساندویچ جادویی است در اینجا — یک ترد housemade کره بادام زمینی و یک لایه ضخیم از کنکورد انگور ژله هماهنگ در نور و خفیف نان.”

اگر شما نمی خواهید به صفحه از طریق تمام 35 اسلاید در اینجا شبکه غذایی روکش کامل:

“اتحادیه کفش راحتی (St. Louis, Missouri) Ted ویلسون شروع به پخت در دبیرستان, اولین پیتزا به خواستگاری یک تاریخ — معلوم او سقوط در عشق با ساخت خمیر به جای. او پخته و در سراسر کالج, اما را دنبال نمی کند آن را به عنوان یک حرفه ای تا زمانی که او در داد و ستد خود را ضبط صنعت کار برای خرده فروشی و فرفره در سالیوان نانوایی خیابان در شهر نیویورک در سال 2006. ویلسون التماس صاحب جیم Lahey به بخشی از تولید نان; خوشبختانه برای ویلسون Lahey شانس با او بوده است پخت حرفه ای بوده است. ویلسون رفت و برگشت به سنت لوئیس به کار در یک ناپلی پیتزا, رستوران که در آن او ملاقات شان Netzer با او تاسیس اتحادیه کفش راحتی در 2015. آنها پایبند به شعار ‘غیر خوب برای منافع مشترک” که ترجمه را به یک نان نانوایی که در آن به صورت محلی رشد کرده و آرد گندم و چاودار استفاده می شود تقریبا در هر نان. دست خود را بر نور و خفیف یک crackly دلمه قرص نان خمیر ترش با باز custardy خرده که دارای اندکی تنگ و خامه شیرین با طعم گندم. این کافه منوی ناهار لنگر انداخته است با نان — ciabatta پخته است در هر ساعت به تامین گرم نان تازه برای چند تا از ساندویچ گرد با خراش ساخته شده در سالاد و سوپ. در شام ناهار خوری اتاق تبدیل به یک پیتزا فروشی slinging 18-اینچ, NYC-سبک پای.”

دنبال لیز میلر در توییتر @lizzaymillah. ما همیشه گرسنه برای راهنمایی و بازخورد. ایمیل نویسنده در [email protected]

  • ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما به دریافت آخرین اخبار همه چیز برای انجام و مکان برای غذا خوردن در حال تحویل به صندوق پستی خود را.
  • ما را دنبال کنید در Facebook, Twitter و Instagram

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>