برای استفان Ledbetter, Re-Voaked ساندویچ یک رویا به حقیقت می پیوندند

برای بزرگنمایی کلیک کنید Stephan Ledbetter is chef-owner of Re-Voaked Sandwiches. - ANDY PAULISSEN

  • اندی PAULISSEN
  • استفان Ledbetter است chef-صاحب Re-Voaked ساندویچ.

استفان Ledbetter دریغ نکنید که در مورد خواسته که جرقه مشتعل شور و شوق خود را برای پخت و پز.

“این من بزرگ مادر بزرگ” Ledbetter می گوید. “من زمان زیادی را صرف با او به عنوان یک بچه جوان بود و او همیشه پخت و پز برای ما. شکرگزاری همیشه مورد علاقه ما تعطیلات چرا که او می خواهم به طبخ به مدت ده دقیقه و سپس وقتی که همه نشسته بود به غذا خوردن او می تواند نشستن به سمت تمیز کردن لاشه به jus با استفاده از هر بخشی. من می خواهم به تماشای او و من فقط در عشق با آن همه است.”

عشق خود را از مواد غذایی تاسیس و در سال های اولیه Ledbetter به طور طبیعی جذب به کسب و کار مواد غذایی زمانی که او نیاز به یک کار پاره وقت در حالی که در مدرسه است. او را استخدام کردم به عنوان یک ماشین ظرفشویی در آشپزخانه کشور در روستایی در ایالت ایلینوی زادگاه و او فورا کشیده شده به این خط در ابتدا بیشتر برای رمز و راز احاطه شده است که آشپز نسبت به واقعی پخت و پز.

“من می خواهم به تماشای آشپز خوردن مواد غذایی خود را و دست من را در صفحات خود — آنها زندگی می کردند, آشپز زندگی در شهر ما” Ledbetter به یاد می آورد. “من فکر می کردم” اوه ، من نیاز به خارج شدن از پشت این ظرف گودال و شروع به پخت و پز.'”

آن را نمیگیرد طولانی برای Ledbetter که برای دریافت فرصت به سرعت او نقل مکان کرد تا به یک آشپز موقعیت و مشغول به کار در آشپزخانه کشور تا زمانی که آن را بسته و حدود یک سال بعد. نیاز به کار دیگری او فرصت یافت تا با یک رستوران جدید که آماده شد باز در زادگاه خود رابرت اسکات جلو پنجره و کافه.

صاحب رابرت اسکات Tedesco شده بود اجرایی آشپز در Kemoll را برای چندین سال و به دنبال به ارمغان می آورد که خوب ناهار خوری لمسی به شهر جایی که او بزرگ شده. او استخدام Ledbetter به عنوان یک آشپز است اما رابطه خود را عمیق تر به یکی از مربی و mentee. این امر تغییر این دوره از Ledbetter زندگی.

“من فقط شانزده یا هفده اما او به من نشان داد که چگونه به انجام همه چیز را مانند سفارشات و هزینه همه چیز از Ledbetter توضیح می دهد. “ما خود ما استیک ساخته شده و همه چیز در خانه. او به درخواست من اگر من می خواستم برای انجام این کار برای زندگی یا کار دیگری انجام, و من مدام به او چیز دیگری است. اما من فکر می کنم او می دانست.”

که “چیز دیگری” بود و در رشته روانشناسی و جامعه شناسی. پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان Ledbetter وارد دانشگاه شدند به دنبال کسانی که تخصص در حالی که او همچنان به کار برای Tedesco در رستوران. اما آن را طولانی نیست قبل از او را دیدم خود را در چه Tedesco تا به حال دیده می شود او در تمام طول: او به معنای به یک آشپز. او را ترک کرد و بی درنگ ثبت نام در مدرسه آشپزی مصمم به دنبال آنچه که او متوجه شد و خود را در مسیر درست.

در حالی که در l’ecole Culinaire, Ledbetter استخدام شد در اسکاتلند اسلحه و مشغول به کار در زیر به چند سرآشپزها تجربه او اعتبار با گسترش پخت و پز خود را و مهارت های مدیریت. او رفت و برای کمک به باز کردن لیلا در گرو سپس مشغول به کار در اتحادیه هتل ایستگاه مرکزی میز غذا هال و با Gamlin رستوران ،

“من به یاد داشته باشید زمانی که من جوانتر بود, یک آشپز به من گفت: ‘نگاهی به برخی از زمان و یادگیری از هر آشپز که شما می توانید'” Ledbetter می گوید. “این است آنچه که من انجام داد. من یاد گرفتم تا آنجا که من می تواند همه چیز از تکنیک های پخت و پز به مهارت های کسب و کار برای برنامه ریزی منوها. این یک چیز بزرگ است.”

در حالی که او مشغول به کار بود برای Gamlin رستوران گروه Ledbetter ارائه شد با این فرصت را برای کمک به باز کردن در حال حاضر-توقیف Oaked در Soulard و او مشتاقانه پذیرفته شده است. او به ارمغان آورد همکار خود را از اسکاتلند اسلحه کارل هازل در نقش خود را به عنوان co-آشپز و هم دو اجرا در یک منوی متفکر آشپزی رانده تعهد خود را به خارج کردن بهترین در هر یک از دیگر. آن را فوق العاده اجرا بود اما بسیار کوتاه زندگی می کردند از هر کسی انتظار می رود. رستوران بسته فقط در هشت ماه ترک Ledbetter هر دو نا امید و مطمئن از خود ،

“هنگامی که Oaked بسته, من نمی دانم آنچه که من می خواهم به انجام,” Ledbetter می گوید. “من معمولا واقعا ضربه زننده در مورد آنچه که من انجام دهید و یک مقدار مناسب و معقول از زمان بدانند آن. یک روز صبح من راه رفتن را از طریق Central West End, نوشیدن قهوه و دیدم ‘به صورت اجاره’ ثبت نام در یک ساختمان است. من فکر کردم: “‘این عالی است!”

مشغول به کار در مرکزی در پایان غرب در چندین موارد Ledbetter آشنایی با محله و همچنین آگاهی از آنچه در آن بود گم شده است. او همیشه فکر می کردم که به خوبی اجرا ساندویچ فروشگاه می تواند یک موفقیت در محله شلوغ در اطراف این منطقه مجتمع های پزشکی و احساس کردند که در پایان غرب مرکزی مورد نیاز سریع تر-گزینه های گاه به گاه. با الهام از این ایده و محل نخست از فضای در دسترس او تصمیم گرفت به جهش.

Ledbetter باز دوباره Voaked ساندویچ (12 شمالی اقلیدس خیابان 314-349-9017) این گذشته دسامبر و هیجان زده است که در نهایت تحقق رویای خود را از داشتن کسب و کار خود را. او به رسمیت می شناسد که این تغییر از ناهار خوری خوب به ساندویچ ممکن است به نظر می رسد مانند یک مجرم اما او نمی درمان آن است که راه. در واقع او معتقد است آنچه باعث می شود خود را ساندویچ ویژه ای است که او نزدیک آنها را با همان صداقت به عنوان او می خواهد, ظریف بهعنوان شام — تنها یک اتفاق می افتد که بین دو برش نان است.

او اذعان می کند که مالکیت کسب و کار شده است هر دو فوق العاده و یک تجربه یادگیری اعتباری خود جودیت بهترین دوست Joel و خانواده خود را با کمک به او را به رویای خود را به خارج از زمین. اما این فقط ساعت های کسب و کار تدارکات و ملاحظات مالی از داشتن دوباره Voaked که سخت است. بزرگترین چالش شده است یادگیری چگونه به یک جلو خانه فرد است.

“من از بازگشت از خانه فرد و کل این محل است که مقابل خانه” Ledbetter توضیح می دهد. “در حال حاضر من مجبور به صحبت کردن با همه است. آن را واقعا دشوار است برای من و آن را تحت فشار قرار دادند من از بسیاری از مختلف محدوده آسایش. من انجام چیزهایی که من هرگز انجام داده ام و من می ترسم و از آن سخت بود. هنگامی که شما در نهایت بیرون رفتن و انجام کاری برای خودتان, شما متوجه چقدر شما نمی دانید. آن را مانند یک نوزاد شما باید برای مراقبت از و مطمئن شوید که آن را همه چیز شما می خواهید آن را به. اما آن را بسیار خوب بوده است.”

Ledbetter به تازگی در زمان استراحت از دوباره Voaked برای به اشتراک گذاشتن افکار خود را در سنت لوئیس رستوران جامعه خود را مخفی آب نبات ذخیره کردن و به همین دلیل هیچ یک میت لوف همیشه خواهد بود به خوبی به عنوان مادر است.

یکی از چیزهایی که مردم در مورد شما نمی دانم که شما می خواهید آنها را انجام داد ؟
این اولین بار من بودن “مقابل خانه” در هر نقطه. این واقعا یک کل جدید تجربه یادگیری به من عادت کرده اند در حال بازگشت به خانه برای من کار تمام است.

چه مراسم روزانه است غیر قابل مذاکره برای شما ؟
قبل از اینکه من خانه را ترک, من همیشه صبحانه بخورید. این شامل یک اسموتی قهوه و تخم مرغ و ویتامین ها.

اگر شما می توانید به هر یک ابرقدرت چه خواهد بود ؟
سفر در زمان. من همیشه فکر می کنم در مورد آنچه در زندگی خواهد بود زندگی در دوره های مختلف.

چه مثبت ترین چیز در غذا و شراب و یا کوکتل است که شما متوجه شده ام در سنت لوئیس در طول سال گذشته ؟
من دوست دارم که در پایان غرب مرکزی. آن را واقعا یک جامعه احساس و تمام کسب و کار در اطراف در اینجا به نظر می رسد واقعا تشویق یکدیگر و حمایت از یکدیگر است.

چه چیزی از دست رفته در مواد غذایی محلی و شراب و یا کوکتل صحنه است که شما می خواهم برای دیدن ؟
بیشتر شبح آشپزخانه و pop-ups.

که خود را سنت لوئیس مواد غذایی له ؟
Savage… اما که نیست ؟

که یک نفر به تماشای در حال حاضر در سنت لوئیس ناهار خوری صحنه ؟
یوجین کلب.

که مواد تشکیل دهنده است که بیشترین نماینده شخصیت شما?
لیمو. من می تواند یک کمی تلخ گاهی اوقات.

اگر شما کار نمی کند در کسب و کار رستوران آنچه را که شما انجام می شود ؟
من خواهد بود یک راننده تحویل ساخته شده است که تحویل در یک Astro ون که در آن گرما کار نمی کند و آن را به یک فن متصل به عنوان A/C.

نام یک عنصر هرگز مجاز در رستوران خود را.
آنها تقریبا همه خوش آمدید. من آشپزی با غذاهای من شخصا لذت بردن از غذا خوردن مانند ماهی قزل آلا.

چه خود را پس از کار hangout?
من لذت بردن از decompressing در خانه من.

چه مواد غذایی یا نوشیدنی گناه لذت بخش است ؟
زمانی که من در حال رشد بود تا هر گونه پول من صرف شد ، در این روز من یک کابینه من سعی کنید به کامل از Oreos و Sour Patch Kids.

چه خواهد بود آخرین وعده غذایی خود را بر روی زمین ؟
این یک بدون ذهن و بسیار خوشحال برای من: مادر من میت لوف. این مرا به یاد رشد و نشسته در اطراف میز شام. من خوش شانس بود; من مادر پخته شده شام هر شب. او میت لوف همیشه مورد علاقه من است. او به طور معمول در خدمت آن با پوره سیب زمینی و هر چه سبزی او بود.

ما همیشه گرسنه برای راهنمایی و بازخورد. ایمیل نویسنده در [email protected]

  • ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما به دریافت آخرین اخبار همه چیز برای انجام و مکان برای غذا خوردن در حال تحویل به صندوق پستی خود را.
  • ما را دنبال کنید در Facebook, Twitter و Instagram

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>