این کهکیا تپه گه مهم است ؟

برای بزرگنمایی کلیک کنید FLICKR/ NORTHFIELDER

کهکیا تپه تاریخی ایالتی سایت یک منبع فوق العاده برای آموزش دانش آموزان در مورد حل و فصل امروز شناخته شده به عنوان کهکیا اما همانطور که معلوم است آن را حتی بهتر در اشتعال بحث.

به تازگی یک دانشجوی دکترا به نام AJ سفید در دانشگاه کالیفرنیا-برکلی منتشر شده در یک مطالعه در آمریکا دوران باستان, یک باستان شناسی پژوهشی در مورد حل باستان در کهکیا تپه.

در 1250 آگهی های ماقبل تاریخ شهر بزرگتر از لندن است. امروز تپه طول سه و نیم کیلومتر مربع (در حدود 2200 هکتار) اما در آن نخست شهر حدود شش کیلومتر مربع است. در بزرگ حل و فصل وجود دارد در هر نقطه از 10000 به 20000 نفر. سپس جمعیت به آرامی کاهش یافته و تا اواخر 1300s زمانی که از آن رها شده بود.

حداقل که محبوب تئوری “تمدن از دست رفته.”

اما سفید ادعا می کند که این نظریه از کاهش جمعیتی و یا رها کردن در میان Cahokian مردم در این سایت لزوما دقیق نیست. به جای سفید مسلم است که این منطقه به یک جمعیت حداقل شد و سپس repopulated از سال 1500 تا 1700 میلادی. سفید آمد به این نتیجه گیری با استفاده از نسبتا تحقیقات جدید با استفاده از روش مدفوع stanol داده است.

اگر شما آشنایی با مدفوع stanol اطلاعات آن تقریبا دقیقا چه آن را مانند تلفن های موبایل از منابع کوچک مولکول های موجود در روده انسان است. با استفاده از یک لوله فلزی سفید استخراج باستان مدفوع انسانی و قضاوت تعداد جمعیت بر اساس این اطلاعات است. سفید جمع آوری این داده ها را از نزدیک نعل اسب دریاچه.

یکی از دلایل سفید تصمیم به مطالعه حل باستان است که به دلیل تحقیقاتی که قبلا انجام شده در Cahokian افرادی که در آنجا زندگی می کردند به عنوان مبنایی برای مقایسه. در علاوه بر این به این دلیل عملی سفید نیز انجام شده یکی از رویاهای خود را در حالی که انجام تحقیقات خود را.

“این واقعا ناجور سرد به کار در کهکیا” سفید می گوید. “این یک افتخار است, واقعا. این یکی از ترین شناخته شده و مورد مطالعه قرار گرفته و فقط قابل توجه سایت های باستان شناسی در کل کشور است. این واقعیت است که من می تواند با آن درگیر است فقط یک رویا است.”

اما استادان اختصاص داده شده به مطالعه باستان Cahokian مردم می گویند که این کشف به عنوان گزارش شده توسط St. Louis عمومی رادیو و بلویل اخبار-دموکراتعمدتا اعتیاد به مواد مخدره.

تیموتی Pauketat استاد مردم شناسی در دانشگاه ایلینویز می گوید: سفید را مطالعه مشکل ساز است. Pauketat مورد مطالعه قرار کهکیا تپه از اوایل 1990s و چاپ چندین مقاله و کتاب در تاریخ آن است.

“در ذهن من نباید حتی آن را به چاپ” Pauketat می گوید. “آن را باید رفته, ‘درست است که فرضیه شما چرا که شما را دیدم یک نوسان گذرا در مدفوع stanol داده است.’ و وجود دارد هر گونه اطلاعات دیگر به عقب است که ادعا می کنند ؟ ‘ باید بوده است به این سوال. اگر شما خواندن این مطالعه وجود ندارد. در واقع آن مخالف است.”

Pauketat توضیح می دهد که وجود دارد تفاوت چندانی چه در مطالعه و چه باستان شناسان در حال حاضر می دانیم. آنها آگاه هستند که Cahokian جمعیت بود و هنوز هم زندگی در سایت در 1400s و که برخی از آمریکایی های بومی از شمال و همچنین اروپایی ها تا به حال حل و فصل وجود دارد برای یک زمان کوتاه قبل از ترک.

Pauketat امتیاز از دو کلید مشکلات تحقیق: روش دوستیابی برای سپرده و این شانس را از داده های جمع آوری شده به طور مستقیم قرار داده و به نزدیک نعل اسب دریاچه. سپرده تجزيه و تحليل شده است می تواند رواناب از جاری شدن سیل یا آب باران Pauketat توضیح می دهد که باعث می شود آن را مشکل تر برای تعیین جایی که ahem, poop, در واقع از آمد.

“من می توانم تصور کنید که در آن آن خرما با 100 سال” Pauketat می گوید. “آنهایی که فکر می کنند در 1500s در واقع می تواند از 1400s.”

به جای Pauketat نشان می دهد چسبیده به تحقیقات باستان شناسان در حال حاضر انجام شده است. در گذشته باستان شناسان با استفاده از رادیوکربن دوستیابی, روش تعیین سن از یک شی با استفاده از ایزوتوپ های رادیواکتیو برای تعیین شد که زندگی در حل باستان در طول زمان های مختلف فریم در طول تاریخ. Pauketat اشاره می کند که شهر خود باقی مانده است بدون جمعیت.

“نباید آن را منتشر شده است تا زمانی که او رفت و خط دیگر از شواهدی که در آن او می تواند می گویند, “من می دانم که برخی از مردم وجود دارد در منطقه’ حتی اگر آن را بسیار شواهد” Pauketat می گوید. “از آنجا که نسل از باستان شناسان می گویند مخالف است.”

Corin Pursell یک باستان شناس و استاد در دانشگاه سنت لوئیس موافق با Pauketat در سفید پژوهش است.

“این مقاله تحریف شده است و بیش از کرات,” Pursell می گوید. “به طور خاص آن را نشان نمی دهد که تپه نمی شد بدون جمعیت. آنها بدون جمعیت. کاغذ خواستار آن ‘کهکیا جمعیت حداقل” به جای گفتن واضح است که هیچ کس وجود دارد.”

Pauketat پیش بینی وجود خواهد داشت یک عمل متقابل برای مطالعه. با تحقیقاتی که باستان شناسان در گذشته انجام داده اند در کهکیا, Pauketat می گوید: از آن خواهد شد سخت به چشم پوشی سفید را مطالعه.

“بسیاری از باستان شناسان و آنها بر اساس خیلی از حرفه ای خود را در گرفتن حقایق تاریخی. به کسی می آیند و می گویند, “من قصد ندارم به توجه به آن حقایق اما من این شواهدی وجود دارد که شاید شما را نشان می دهد حقایق در اشتباه هستند’ رفتن به استقبال مردم گفت: “نه,'” Pauketat می گوید. “آنها در حال رفتن به نقطه به رادیوکربن تاریخ و سایت ما یافت می شود و آنها را به طور موثر مقابله با خود را ادعا.”

Pauketat می گوید وجود دارد یکی مثبت برای بیرون آمدن از این مطالعه: بیشتر بحث در مورد ” محو هندی استعاره.’ Pauketat و سفید هر دو توصیف استعاره به عنوان یک اخراج بومیان آمریکا, تاریخچه و کسانی که مردم ادعا می کند به زمین از آنها گرفته توسط اروپا و آمریکا مهاجران. به عبارت ساده تر روایت است که آمریکایی های بومی به سادگی ناپدید شده و یا رها شهرک به جای مجبور کردن زمین های خود را توسط استعمارگران.

“من می خواهم به تقریبا تعریف موافق [تقابل استعاره] به طور کلی” Pauketat می گوید. “این واقعا مربوط در برخی از نقاط ایالات متحده — اما نه در کهکیا.”

Pauketat می افزاید که تحقیقات روش سفید استفاده می شود هیجان انگیز است و در ادامه به تعریف سفید روش. Pursell همچنین توافق کردند که روش سفید استفاده می شود کمک می کند تا تایید دیگر مجموعه داده در حال حاضر جمع آوری شده توسط باستان شناسان.

“به بخشی هیجان انگیز از کاغذ برای من این است که repopulation از نزدیکی منطقه اتفاق ممکن است کمی زودتر از من فکر کردم:” Pursell می گوید. “در غیر این صورت از یک کهکیا باستان شناسی چشم انداز, آن را در واقع فقط یک جدید مجموعه داده نشان دادن همان چیزی که ما در حال حاضر می دانستند. پس خوب است بدانید مفید جدید حمایت از داده ها در مورد ساکنان جدید در حال حرکت در پس از 1500 میلادی, اما آن را به ما می گوید در واقع هیچ چیزی در مورد کهکیا خود را.”

در کهکیا تپه تاریخی ایالتی سایت لری, Belknap, سرپرست از سایت منnterpretive مرکز می گوید نه خیلی تغییر خواهد کرد. مرکز تفسیر فرهنگ سایت دوستیابی در حدود 1000 آگهی از طریق حدود 1350 میلادی. سفید را مطالعه متمرکز بر زندگی مردم در این سایت حدود 200 سال پس از آن دوره زمانی است.

“در [این] زمان ما انتظار می رود برای دیدن شواهدی از گروه های کوچک بومی آمریکایی زندگی در منطقه” Belknap می گوید.

به عنوان سفید با وجود حرفه ای با انتقاد از برخی از همکارانش او معتقد است که مطالعه چیزی با ارزش برای کمک به میراث باستانی Cahokian افرادی که یک بار ساخته شده است یک شهر فوق العاده و خیره کننده تپه هنوز سالم و دست نخورده امروز.

“من فقط می خواهم اضافه کنم که من درک است که بسیاری از محققان به خوبی آگاه هستند از یک پست-کهکیا بومی با حضور در منطقه, اما من مطمئن هستم که این قانون آمده است که” سفید می گوید. “من فکر می کنم آن را ارزشمند به این بحث کمتر مورد مطالعه مدت زمان است.”

  • ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما به دریافت آخرین اخبار همه چیز برای انجام و مکان برای غذا خوردن در حال تحویل به صندوق پستی خود را.
  • ما را دنبال کنید در Facebook, Twitter و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>