جیمز ریش بنیاد افتخارات سیلویا Casares

آن را ترکیبی از پیروزی و تراژدی. جیمز ریش بنیاد دعوت هوستون, افراد مشهور, آشپز, سیلویا Casares, به نمایش گذاشتن آشپزی در جیمز ریش خانه در شهر نیویورک تاریخ مشخص شود. به دعوت یکی از پرطرفدار ترین افتخارات در صنعت مواد غذایی و Casares می گوید او هیجان زده به دریافت این ملی ستایش هوستون و تگزاس. اما از آن می آید زمانی که Casares مواجه است, اخراج از کارکنان با توجه به محدودیت در کسب و کار رستوران به دلیل coronavirus.

“من جوش دیوانه” او می گوید: در مورد داشتن به او ناهار خوری به عنوان اتاق فرمان توسط Harris County قاضی لینا هیدلگو و نیاز به اخراج کارکنان خود که با او تماس خانواده است. او توضیح می دهد که “وجود خواهد داشت بیش از 100 نفر از کارکنان آن بیکار هستند. سرویس کامل رستوران ها نمی تواند زنده ماندن به رفتن به کسب و کار. ما اجاره بیش از حد بالا هستند.” با این وجود او در حال حاضر استراتژیسازی چگونه به پخت ادامه دهید Houstonians و او می پرسد: “لطفا برای حمایت از ما به عنوان بهترین عنوان شما می توانید.”

دعوت می آید در لحظه ای که همه رستوران ها در ایالات متحده است توسط Covid-19 خرید اینترنتی. “این هرگز اتفاق افتاده می گوید:” Casares به عنوان او با تمرکز بر بحران در دست است. و آنچه در مورد دعوت به نمایشگاه مواد غذایی خود را در شهر نیویورک ؟ او خم در سراسر جدول و با روشن پولادین چشمان اعلام کرد “من یک scaredy cat.” او ادامه می دهد “من با احتیاط بسیار محتاط اما من هرگز فلج ترس است.” و این نگرش او برای هوازدگی یک طولانی مدت دلخراش همه گیر در حالی که در همان زمان relishing این افتخار به طبخ در جیمز ریش خانه. این یک تضاد لحظه آمیخته شدن مطالبات حال حاضر با آرمان برای آینده است.

“این معنا به من شده است را به شما معرفی نیروهای جدید به سبک ما, ما نوع پخت و پز زیرا آنها نمی دانند آن را,” او می گوید. “من همیشه شناخته شده است که مواد غذایی ما است اشتباه گرفته چرا که ما فشرده به tex-mex دسته است که تجاری سازی تولید انبوه و من غذا نمی خواهم که. بنابراین به نظر من این به عنوان یک فرصت فوق العاده ای برای خدمت به یک نمونه از برخی از دستور العمل های مورد علاقه از مرز از خانه ما و از این رستوران است.”

او در نظر دارد برای نشان دادن نیویورک به امضا پخت و پز است که Houstonians می دانید و عشق به نوع comida casera پخت و پز خانه است که سنتی است و نه فقط در هوستون بلکه کشش تمام راه را به پایین به کمتر شناخته شده در جنوب تگزاس شهرها مانند Refugio و Sarita. در واقع Refugio و Sarita هستند نام دو امضا enchiladas ویژه در نیویورک شام منو.

“Enchilada Culinary Tour” served at Sylvia’s Enchilada Kitchen

“Enchilada آشپزی تور” خدمت در سیلویا را Enchilada آشپزخانه

عکس جان Taggart, حسن نیت ارائه میدهد johntaggart.net

این Refugio یک پنیر enchilada ساخته شده با مخلوط پنیر چدار و پنیر. فلفل قرمز استفاده نا مشروع الهی است منظورم این است که واقعا و کاملا سنتی است. اما شما نمی توانید این مقایسه نا مشروع به سریع و تولید انبوه نسخه که بسیاری از Tex-Mex رستوران فروش; آن را در سطح های مختلف. سیلویا مشغول به کار به عنوان یک دانشمند غذایی برای ده سال قبل از اینکه او تغییر مشاغل در نهایت تبدیل شدن به یک آشپز/رستوران. او آگاهی از خواص مواد و فعل و انفعالات شیمیایی حیاتی است که او توسعه دستور العمل های خود را. اما طعم و تکنیک های او به خاطر از مادر و مادر بزرگ و خاله که در نهایت راهنمای طعم سس از جمله فلفل قرمز استفاده نا مشروع. “نیازی به گفتن” سیلویا توضیح میدهد: “هیچ کس به من یک کتاب دستور غذا. هیچ دستور العمل های. شما فقط باید برای ایجاد آنها را از حافظه از تجربه است.”

یکی دیگر از enchiladas او در حال خدمت است به نام Sarita نام یک شهر کوچک در نزدیکی Baffin بای درست در جنوب کورپس کریستی. آن را نیز به نام مادر بزرگ او استفاده می شود که به طبخ یکی از سنتی ترین جنوب تگزاس و مکزیک غذاهای calabacita باهم elote,“کدو سرخ کرده با ذرت. آشپز سیلویا reinterprets این خانه به سبک ظرف به عنوان یک enchilada اضافه کردن یک لمس از سفید adriano به کدو-ذرت در روغن سرخ کرده و به پایان رساندن آن را با یک کرم روشن سس. طعم کامل و مستقیم اما نرم. این را متعجب خواهد کرد نیویورکی که فکر می کنم که مواد غذایی مکزیکی در تگزاس است فقط کامل-بویژه گوشت با حرارت از چیلس سرخ شده چیپس و پنیر زرد. سیلویا متقاعد شده است که آنها آن را دوست دارم و که آنها پیدا کردن یک درک جدید از تگزاس غذاهای.

“اما البته این فقط enchiladas من سس ها من چیپس, این سوپ من من گوشت پخته شده در مسکیت مثل ما طبخ در جنوب تگزاس است.” منو خواهد بود کامل fiesta شروع با مینی tacos در طول کوکتل به دنبال آن نشسته و شام که خوشمزه است, بیش از “todo“همه چیز شما می خواهید به سفارش اگر شما می توانید سفارش همه چیز را در سیلویا را Enchilada آشپزخانه خدمت در گزش کوچک. این منو شامل fideo است که به رشته فرنگی پاستا شناخته شده به هر مکزیک خانواده آمریکایی تگزاس carnitasگوشت گاو tacos, مول, cevicheو منجر سیلویا اصلی و هرگز تکرار شکلات tres leches.

The “Hebbronville,” three specially seasoned grilled quail with grilled corn, poblano grits and charro beans.

این “Hebbronville” سه در خصوص چاشنی کباب بلدرچین کبابی با ذرت poblano بلغور و charro لوبیا.

عکس پائول مورفی, حسن نیت ارائه میدهد سیلویا را Enchilada آشپزخانه

جیمز ریش خانه ارائه خواهد شد پخت و پز, کارکنان, اما سیلویا است که مصرف یکی از ارشد کارکنان آشپزخانه به او کمک کند با کار نیروهای جدید برای اطمینان از این سس در حال کامل چیپس کامل هستند و بلدرچین درست مثل پشت در مرتع پرورش احشام. آیا من ذکر است که این منو شامل کهور کباب بلدرچین? دقیقا همان آبدار, ترشی انبه-دودی پرندگان که در حال خدمت به Houstonians در رستوران. ما خراب است.

و البته این منو شامل cabrito, همچنین دودی و خدمت به عنوان یک تاکو راه آن را انجام تمام راه را به پایین به مونتری, جنوبی لبه آشپزی منطقه که در جنوب تگزاس و شمال شرقی مکزیک است. این آشپزی منحصر به فرد منطقه است که به تصویر کشیده شده در یک دیوار بزرگ نقاشی دیواری در منطقه نوار از سیلویا را وودوی رستوران. نقاشی دیواری است که نقطه چین با نام شهرها در منو: Refugio Sarita, McAllen, Monterrey و شهرهای دیگر در هر دو طرف جریان آبی ریو گراند. این زمین است که الهام بخش او غذا و نیویورک gourmands را در گذشته دریافت یک طعم و مزه.

Casares یک نوع جدید از آشپز که نشان دهنده نه تنها نفس است که بسیار مورد نیاز فرد هنرمندی که بر اساس آن غذاهای خوب بستگی دارد اما او نیز نشان دهنده میراث فرهنگی از جامعه است. “من از خوردن این مواد غذایی مکزیکی در هر روز برای 18 سال تا زمانی که به کالج رفتم به طوری که همه من می دانستم که. این چیزی است که ما بزرگ شده در روزانه سه بار در روز است.” در تغییر جمعیتی تگزاس, او به رزونانس بیان فرهنگی به غذاهای بومی است که تا به حال رفته خود خسته شده اید توسط نخبگان در ایالات متحده آشپزی جهان است.

نیویورک شهر شام تاریخ مانند همه فعالیت های فرهنگی در ایالات متحده در حال حاضر ناشناخته است و بستگی به مدت و آسیب Covid-19 بیماری همه گیر. آشپز سیلویا مربوط به درد است که نیویورک در حال انجام در این زمان همان استرس حاد از کارکنان در دو رستوران (وودوی در وسع و Eldridge پارک وی). این یک لحظه از مذاکره پیروزی شخصی با غم انگیز اقتصادی و عاطفی چالش او با آن مواجه است. فلج ترس او نیست و او در نظر دارد برای ادامه و گاهی پایین جاده با جفت شراب. او با افتخار در خدمت تنها تگزاس شراب.

Chef Sylvia Casares will serve beef fajitas in mini-tacos during the cocktails at The James Beard House.

آشپز سیلویا Casares خدمت گوشت گاو fajitas در مینی tacos در طول کوکتل در جیمز ریش خانه.

عکس های الکس مارتینز حسن نیت ارائه میدهد سیلویا را Enchilada آشپزخانه

جیمز ریش خانه بود خانه شهری خانه “دین آمریکایی اشپزی” به نیویورک تایمز پس از توصیف جیمز ریش که در سال 1986 درگذشت. شهرت او در جهان آشپزی قبل بود سنگی شروع می شود. در سال 1923 او را به اخراج از کالج رید و او نگهداری می شود که در آن با توجه به همجنس گرایی است. بعد از آن او نگه داشته در تلاش برای شکستن از طریق در تئاتر جهان بود اما در سال 1935 که او شروع به غذا و متوجه عشق واقعی خود را تبدیل شدن به یک نویسنده کتاب آشپزی و تلویزیون مشهور است. Diners خواهد شد طعم و مزه مواد غذایی که جیمز ریش دوست داشتم, من فکر می کنم چون او دفاع و پشتیبانی مواد غذایی صادقانه آماده شده با مواد تشکیل دهنده غذاهای محلی و بازار.

سیلویا را Enchilada آشپزخانه نشان دهنده صداقت و سنتی “به زمین” مواد غذایی که جیمز ریش دفاع و پشتیبانی. این فلسفه از مواد غذایی که تمام سرآشپزها آرزوی یک فلسفه است که زنده ماندن این بیماری همه گیر کوروناویروس. به همین دلیل است که جیمز ریش, بنیاد به دنبال به آینده اعطا افتخار دعوت آشپز سیلویا Casares برای باز کردن جوانه های چشایی از نیویورک و معرفی آنها به deliciousness واقعی تگزاس غذاهای مکزیکی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>