جان Prine این مارک تواین مدرن نوشتن ترانه می میرد و در سن 73

NASHVILLE, Tenn. — جان Prine یک کمال قصه گو که از دهه 1970 شیکاگو عامیانه صحنه تبدیل به یکی از نسل جشن ترین و پرکار ترانه سرایان درگذشت یکشنبه در سن 73.

Prine درگذشت از COVID-19 عوارض پس از این که بستری برای این ویروس نزدیک به دو هفته خانواده اش را تایید کرد به Tennessean.

این ترانه سرا, ترانه سرا, Prine گذراند پنج دهه میراث با دل و روده غم انگیز صداقت و ساده و بی انتها شوخ طبعی به خود جلب کرد که مقایسه مارک تواین و ستایش از باب دیلن.

Prine را songbook فراتر از عصر و نوع درآمد او یک جایزه گرمی جایزه یک عمر دستاورد و در محل تالار مشاهیر ترانه سرایان. او اختصاص داده شده نمایشگری و پرده طنز جلب مخاطبان از Bonnaroo به کتابخانه کنگره و بازگشت به گراند اوله Opry خانه که در آن او اغلب جشن شب سال نو با یک پا-stomping عملکرد.

“اگر خدا یک مورد علاقه و ترانه سرا” Kris Kristofferson مشترک در سال 2003 “من فکر می کنم این جان Prine.”

میانه آغاز

جان ادوارد Prine متولد شد Oct. 10 سال 1946 در میوود ایلینوی به طبقه کارگر پدر و مادر ویلیام Prine و ورنا هام که فرار استخراج از معادن زغال سنگ در مناطق روستایی کنتاکی برای اتحادیه کارخانه کار در حومه شیکاگو.

خود توصیف “وحشتناک دانش آموز در دبیرستان” او شروع به نواختن گیتار در اطراف سن 14 آموزش چند آکورد از برادر بزرگتر خود دیو Prine. چند سال بعد او می خواهم مطالعه ابزار در شیکاگو شهر قدیمی مدرسه موسیقی محلی.

Prine خود را صرف سال های شکل گیری در منطقه شیکاگو مشغول به کار به عنوان یک پستچی قبل از گرفتن پیش نویس در سال 1966 توسط ارتش ایالات متحده. او در خدمت دو سال به عنوان یک مهندس مکانیک در غرب آلمان قبل از بازگشت به ارائه نامه در heartland.

در حالی که در ایمیل های خود مسیرهای Prine شروع به گشتن آهنگ ها — نسخه های اولیه از “سلام وجود دارد” و “سام سنگ” ترکیب که تاثیر دهه به دنبال دارد.

در سال 1969 او در بازی اول خود را نشان می دهد — باز میکروفون شب در پنجمین Peg در شیکاگو در یک دره.

“من ساخته شده یک نکته در مورد افرادی که تا به آواز خواندن:” این افتضاح است,’ ” Prine گفت: شیکاگو تریبون در سال 2010. “پس مردم من نشسته بود با گفت:” شما دریافت و امتحان کنید. و من انجام داد.”

او می خواهم تا به طور منظم تغییر در پنجمین میخکوب کردن محکم کردن. که در آن عمر کوتاه کاباره Prine گفت که راجر ایبرت یک جوان محلی فیلم منتقد شیکاگو سان-تایمز تصادفا به یکی از مجموعه خود را پس از خروج از نزدیکی یک سینما به این دلیل که پاپ کورن بیش از حد شور است.

ایبرت نبود تمرین موسیقی نویسنده اما Prine ها نقل مکان کرد و او را به انتشار مقاله. که داستان “گران چیزهایی باز” Prine بعد گفت.

او افزایش استعداد در شیکاگو احیای folk-rock صحنه.

“او به نظر می رسد بر روی صحنه با چنین عفت او تقریبا به نظر می رسد پشتوانه به نور افکن” ایبرت نوشت: در سال 1970 داستان. “پس از یک یا دو آهنگ حتی drunks در اتاق شروع به گوش دادن به اشعار او. و سپس او به شما است.”

آن را در شیکاگو بازی به طور منظم فرفره عامیانه در نقطه داغ ارل از شهر که در آن شخص نوازنده استیو گودمن اصرار داشت که Kristofferson شنیدن Prine موسیقی. Kristofferson خواهد به زودی دعوت Prine به بازی در شهر نیویورک کمک به پل Midwesterner اول ثبت معامله.

شنیدن Prine اولین بار Kristofferson, به یاد می آورد به سنگ نورد که “پایان خط اول ما می دانستیم که ما از شنیدن چیز دیگری است.”

“باید آن بوده است مانند تلو تلو خوردن بر روی دیلن زمانی که او برای اولین بار گران بر روی صحنه ایجاد کرد.”

‘جان Prine’

Prine منتشر شده خود با عنوان اولین در سال 1971 یک بدن از کار هدیه جهان برخی از ترین های مشترک تلاش: “بهشت” “پرچم خود را عکس برگردان نمی خواهد شما را به بهشت دیگر” “فرشته از مونتگمری” و “سام سنگ” فراموش نشدنی ترکیب که اسیر تاریکی سربازان مبارزه پس از خدمت زمان در کره و ویتنام است.

در “سام سنگ” Prine تحویل رئالیسم که صحبت می کرد به یک نسل ویران شده توسط جنگ خشونت است که پایان ندارد هنگامی که سربازان به خانه بازگشت.

“وجود دارد یک سوراخ, پدر, بازو که در آن پول می رود/
عیسی مسیح برای nothin’ گمان می کنم” Prine آواز می خواند.

“سام سنگ” اسیر Prine توانایی “گفت: چیزی که تا کنون که بدون گفتن چیز” ترانه سرا و Prine همکار آماندا Shires گفت: Tennessean در سال 2019. “من می دانم که برای تلفن های موبایل انتزاعی اما از آنجا که او با استفاده از تصاویر به داستان همه ما می تواند به تجسم آن در ذهن ما است.”

با انتشار Prine در بر داشت یک فن در یک قهرمان محلی از زمان باب دیلن. بازدید از شهر نیویورک چند ماه قبل از ضبط بیرون آمد Prine با حضور یک حزب در Carly Simon خانه که در آن دیلن و دیگران به زودی خواهد بود عبور در اطراف یک گیتار و به اشتراک گذاری آهنگ ها.

نادانسته به Prine برچسب تضعیف دیلن اولیه کپی از اولین بازی خود را. Prine نزدیک به سقوط کردن صندلی خود را هنگامی که دیلن شروع به آواز خواندن همراه به “دور از من” Prine گفت آکسفورد آمریکا در سال 2018 است.

“کل زمان است که اولین جلسه من احساس می کردم در یک رویا” Prine گفت. “به جز کریس من تا به حال ندیده کسی که سوابق من متعلق به.”

Prine یک بار گفت که آن را تا شنیدن دیلن و جانی کش همکاری در سابق 1969 “نشویل افق” آلبوم که او را دیدم که در آن او جا به عنوان یک ترانه سرا است.

او جلب مقایسه دیلن در اوایل زندگی حرفه ای اما Prine خواهد به ناچار به قطع خود آهنگسازی مسیر.

“Prine چیزهای خالص است Proustian اگزیستانسیالیسم” دیلن به اشتراک گذاشته شده در سال 2009. “میانه ذهن-سفر به درجه n ام و او می نویسد آهنگ زیبا.”

این آلبوم دعوت شنوندگان به روستایی در بهشت, کنتاکی, جایی که او به صرف تابستان دوران کودکی خیس در موسیقی بلوگرس. در “بهشت” Prine فریم معدن زغال سنگ صنعت نابودی خانواده اش در شهر با اصالت است که تبدیل به یک مشخصه از موسیقی خود را.

“و پدر نمی خواهد شما من را به Muhlenberg شهرستان/
توسط سبز رودخانه که در آن بهشت دراز/
من متاسفم پسرم اما شما بیش از حد در اواخر پرسیدن/
آقای پی بادی ذغال سنگ قطار بريدن آن دور” او آواز می خواند.

این آهنگ را تبدیل به یک کشور استاندارد تحت پوشش Everly Brothers, Johnny Cash, روی acuff را از دست, Dwight Yoakam و دیگران.

و آن را در همان اولین آلبوم در باز کردن خطوط از “فرشته از Montgomery” که 20-کاری از بچه های ایلینوی می خوانم, از دیدگاه, جنوب, خانه دار: “من یک زن پیر به نام بعد از من است.”

“او را گرفته و مردم عادی ساخته شده و آثار آنها و درمان آنها را با احترام و عشق” سابق ایالات متحده شاعر برنده جایزه تد Kooser گفت: در سال 2005.

نقل مکان کرد و به نشویل

Prine ادامه داد: در طول دهه 1970 و 80 به قلم آهنگ ها با یک گل نشسته حقیقت و استانی جوهر — “سوغاتی” “انتقام شیرین” و “این راهی است که جهان می رود “دور” در میان آنها است.

در سال 1977 این Midwesterner با کنتاکی روح سفر به نشویل برای rockabilly جلسات با طبقه rock ‘n’ roll تولید کننده “کابوی” جک کلمنت. آنها هرگز به پایان رسید آلبوم Prine گفت Rolling Stone, اما شش روز در هفته جلسات کمک کرده و رشد خود را ستایش برای موسیقی شهرستان.

رایگان از خفقان ثبت قراردادها — “آنها نمی دانند که چگونه برای قرار دادن انگشت خود را بر روی آن” Prine گفت: از labels دست زدن به موسیقی خود را در ’70s — او به نشویل در مارس 1980. او زندگی می کردند در تبدیل گاز ایستگاه 20 متری از بزرگراه 100, که در آن بازدید کنندگان بیش از 6 فوت قد خواهد بود تهدید توسط یک کم حلق آویز سقف.

“من در اینجا بیشتر به عنوان یک فن” او گفت: Tennessean در سال 2017. “من واقعا دوست داشتم نورد در اطراف این شهر و فکر کردن در مورد همه افسانه است که در اطراف در اینجا تمام عاشقانه از آن است.”

و نشویل است که در آن او راه اندازی مستقل برچسب Oh Boy با سوابق دیرین مدیر Al Bunetta در سال 1981. این کنسرت بر اساس برچسب خانه خواهد بود برای بسیاری از Prine حرفه ای. در حدود 40 سال Prine, Kristofferson, شاون کمپ دانیل “Slick” Ballinger دن Reeder, تاد اسنایدر و کنتاکی تازه وارد Kelsey Waldon همه منتشر شد موسیقی در اوه پسر.

خستگی ناپذیر اختصاص داده شده به استقلال این عمل امروز به عنوان قدیمی ترین هنرمند متعلق به برچسب در نشویل.

در سمت چپ با یک صدا به آواز خواندن

Prine را آهنگسازی میراث رشد از طریق این دهه با پوشش خود موسیقی تولید شده توسط جشن اعمال مانند پول نقد, Loretta Lynn, جورج تنگه و John Fogerty.

نقدی نوشت و در سال 1997 کرد که “من نمی گوش دادن به موسیقی بسیار در مزرعه مگر اینکه من قصد دارم به نوشتن ترانه حالت و به دنبال الهام بخش است. سپس من شما را در چیزی است که توسط نویسندگان به تحسین من و برای سال استفاده می شود: Rodney Crowell, جان Prine پسر کلارک و اواخر استیو گودمن من چهار بزرگ.”

در سال 1974 با Bonnie Raitt منتشر blues-rock جلد از “فرشته از مونتگمری” است که به کمک سوق دادن این آهنگ به موفقیت های بیشتر.

او بعد از توصیف این آهنگ به عنوان “یک شاهکار” اختصاص داده شده به زنان “تلاش برای به دست آوردن زندگی می کند که انتخاب های بیشتر از زن در آن آهنگ است.”

و Prine نمی ویترین پشتکار فقط با کلمات است. او جان سالم به در نبرد با سرطان گلو در سال 1998 و سرطان ریه در سال 2013 سابق به اوج خود رسید در یک عمل جراحی و پرتو درمانی که قطع زبان اعصاب و حذف یک قطعه از گردن او.

Prine تحت گفتار درمانی در سال بعد از سال 1998 عمل جراحی مطمئن نیستید اگر او می خواهم تا کنون قادر به خواندن دوباره.

اما او تحمل بازگشت به استودیو در سال 1999 برای “در وجود خودمان” دونفری مجموعه که به همراه داشت نشان می دهد توقف Iris DeMent آهنگ عنوان یکی از Prine را مشهورترین و پرفروشترین کمک به موسیقی محلی.

پس از بیش از یک سال از بهبودی او به مرحله در سال 1999 برای یک تئاتر نشان می دهد در بریستول ایالت تنسی.

“جمعیت بود با من. پسر آنها با من,” او گفت: نورد سنگ. “و من فکر می کنم من را تکان داد همه دست پس از آن. من می دانستم که حق در آن وجود دارد که من می تواند آن را انجام دهد.”

در ماه های پس از عمل جراحی خود را Prine به تصویب رسید gravelly croon که می خواهم تبدیل شدن به آشنا و برای شنوندگان برای دو دهه بوده است.

“حداقل (پزشکان) با صدای آواز خواندن” Prine گفت NPR در سال 2018 است. “من فکر می کنم آن را بهبود صدای من اگر هر چیزی. من همیشه به حال یک زمان سخت با گوش دادن به آواز من قبل از عمل جراحی است.”

‘واقعی آمریکایی گنج’

یک کادیلاک-رانندگی میت لوف-محبت و “مورچه”-خواندن torchbearer برای عمق و انعطاف پذیری مدرن, Americana, Prine برگ های غیر عادی و بی بدیل تاثیر در نشویل ترانه سرایان.

Kacey Musgraves یک بار نوشت: در یک آهنگ که “ایده ای از بهشت است که برای رایت یک با جان Prine.” میراندا لمبرت گفت که او در تلاش برای ارسال آهنگ که به او افتخار می کنم. تاثیر و نفوذ او امتداد به گوشه rock ‘n’ roll کشور و روح موسیقی نشویل بازیکنان دن اورباخ Jason Isbell, Sturgill سیمپسون مارگو قیمت و تعداد زیادی از دیگران ستایش او رشد کرده و نفوذ یابم دوستی.

“جان Prine درست است آمریکا گنج” Musgraves گفت: Tennessean در سال 2019. “هشتمین عجایب جهان است. من نمی توانم فکر می کنم دیگر که بیشتر الهام گرفته از ترانه سرایان.”

این کلاس از 21 قرن سرایان به تصویب رسید Prine به عنوان یکی از خود را اغلب با همکاری و ادای احترام به Grammy Hall of Fame عضو. Prine گفت: Tennessean در سال 2017 است که او “هنوز مطمئن شوید که چگونه یکی از رویکردهای میراث خود را; معدن به نظر می رسد ساخته شده با یا بدون من.”

“این جوانان افرادی هستند که خیلی با استعداد و همه آنها با استناد من به عنوان بخشی از نفوذ و یا (و گفت) آنها همیشه می خواهم به دنبال زندگی حرفه ای من که خیلی شسته و رفته است.”

در گذشته تمام طول تلاش Prine وارد نشویل را مقدس RCA استودیو یک با تولید دیو کاب به رکورد 2018 را “درخت از بخشش است.” اولین آلبوم استودیویی از سال 2005 آن را درهم با “مرگ و عشق و گوشت خوک لغو احکام صادره ی” Prine گفت. این آلبوم عرضه در شماره 5 در بیلبورد 200 جدول بالاترین-نمودار موقعیت Prine حرفه ای.

این آلبوم همانطور که با تمام Prine بهترین کار این است که غنی با داستان تجربه انسانی است.

آن را به پایان می رسد با “هنگامی که من به بهشت” یک جاست خشن ragtime جشن انجام شده توسط Prine با سه نسل از خانواده و دوستان است.

“وقتی که من رسیدن به بهشت من میخوام لرزش دست خدا/
با تشکر از او را برای برکت تر از یک انسان می تواند ایستاده/
سپس من میخوام یک گیتار و شروع rock ‘n’ roll band/
بررسی به یک تورم هتل; ain’t زندگی پس از مرگ grand?/
و سپس من میخوام یک کوکتل: ودکا و آل زنجبیل/
آره من میخوام دود سیگار که نه مایل طولانی/
من میخوام بوسه که دختر زیبا در tilt-a-غلغله/
چون این پیرمرد است goin’ به شهر”

جان Prine دستاوردهای حرفه ای

  • ترانه سرایان سالن از شهرت عضو
  • ضبط آکادمی جایزه یک عمر دستاورد دریافت کننده
  • Grammy Hall of Fame عضو
  • دو بار برنده جایزه گرمی
  • اولین هنرمند به خواندن و انجام در کتابخانه کنگره
  • Americana موسیقی افتخارات جایزه یک عمر دستاورد برای آهنگسازی گیرنده
  • نشویل ترانه سرایان سالن از شهرت عضو
  • قلم/متن آهنگ دریافت کننده جایزه

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>