من-M-یا-من-E-S: سابق نگهبان اخبار املاء به یاد می آورد در سال 1975 ملی Spelling Bee

چهل و پنج سال پیش اوک ریج نوجوان دیوید Judish نمایندگی Knoxville News Sentinel در سال 1975 Scripps ملی املا زنبور عسل.

آن زمان از خاطرات بزرگ — خدشه دار تنها با غلط املایی کلمه “کلم قمری.”

این هفته این منطقه را بهترین جوان اونایی جمع آوری خواهد شد برای نگهبان اخبار جنوب منطقه آپالاچیا املا زنبور عسل. برنده خواهد شد پیشبرد به 93 سالانه ملی املا زنبور عسل برگزار می شود ممکن است 24-29 در واشنگتن ،

اخبار نگهبان حمایت کرده است دانش آموزان به موسسه ملی املا زنبور عسل به مدت حداقل 80 سال و چهار نفر از کسانی که دانش آموزان برنده مسابقه ملی: لورا (Kuykendall) Mullins در سال 1940 در کلمه “درمان”; هنری فلدمن در سال 1960 در کلمه “eudaemonic”; Glen Van Slyke III در سال 1963 در کلمه “خدمه” و ند اندروز در سال 1994 در کلمه “پیش از طوفان نوح.”

با املا زنبور عسل فصل در نوسان کامل Judish — در حال حاضر یک پزشک در پویالاپ, واشنگتن, در جنوب سیاتل در سایه کوه رینیر — به تازگی reminisced در مورد وقت خود را در ملی املا زنبور عسل.

Judish در مقابل کلم قمری

امروز ملی املا زنبور عسل بسیار بزرگتر و بسیار شدید تر و امر از آن در سال 1975.

رقابت در این سال خواهد شد قرعه کشی حدود 400 شرکت کنندگان به Gaylord ملی رفت و آمد مکرر و مرکز کنوانسیون ملی در بندر مریلند. پس از کتبی و شفاهی مسابقات whittle زمینه پایین فینالیست رقابت در دهان زنبور عسل, پخش زنده on ESPN.

در سال 1975 the 48th annual ملی املا زنبور عسل جلب 79 پنجم تا هشتم کلاس هر کدام به نمایندگی از یک شهر, روزنامه, به گرند پیر فلاور هتل در مرکز شهر واشنگتن آنها در رقابت سنتی دهان زنبور املایی که یک روز به طول انجامید و نیم.

در سال 1975 مسابقه Judish — پس از 14 سال هشتم کلاس در ربرتسویلل دبیرستان در اوک ریج — به طول انجامید از طریق اولین روز از رقابت در آن نقطه اونایی خسته بود کلمات از ملی Spelling Bee رسمی تمرین کتاب “عبارت از قهرمانان.”

“هنگامی که آنها گسترش این کلمات شامل کلمات ناآشنا من تا به حال شانس کمی,” او گفت:.

وجود 37 شرکت کنندگان چپ در دور ششم که Judish پوشیدن دانشگاه Tennessee football jersey, با نزدیک شدن میکروفون و خواسته شد تا طلسم “کلم قمری.”

“من حتی نمی دانند که اولین نامه” او به یاد می آورد.

او املای آن c-یا-r-a-بود.

دینگ! خطا زنگ زد.

“از جنوب من تا به حال هرگز شنیده از کلم قمری است که در شمال سبزیجات ریشه” او گفت:. “پدر من اما می دانستم که آن را به عنوان پدر و مادر مهاجر رشد کرده بود آن را در حیاط خلوت خود باغ. هنگامی که ما به خانه کسی به ما کلم قمری و من فکر می کنم آن را ساخته شده من مادر دیوانه.”

برای قرار دادن 37 ملی املا زنبور عسل, Judish دریافت $50.

(در سال 1975 ملی املا زنبور عسل برنده, Hugh Tosteson گارسیا از پورتوریکو, دریافت 1 ، 000 دلار جایزه و یک طلا و یاقوت پین. جایزه برتر در این سال بیش از 50000 $یک جایزه یک کتابخانه از کتاب های مرجع سفر به نیویورک به نظر می رسد در “زندگی با کلی و رایان” و سفر به هالیوود به نظر می رسد در “Jimmy Kimmel Live!”).

حتی اگر او نمی برد ملی Spelling Bee شد و یک grand تجربه برای Judish. این یک هفته از احزاب و گشت و گذار و سفرهای ساندویچ در سراسر رقابت است.

پرواز به واشنگتن بود و اولین هواپیما سفر. پدر و مادر خود را به او همراه است.

“آن سفر تبدیل به تنها سفر توسط هوا و مادر من در زمان در زندگی خود به عنوان متاسفانه او نسبتا جوان,” او گفت:.

در میان Judish مورد علاقه خاطرات این هفته: در حال استقبال بانوی اول بتی فورد در کاخ سفید و در زمان و هزینه با بازیگر خواهد Geer (پدر بزرگ والتون از یاد 1970s تلویزیون نشان می دهد “Waltons”) بود که در آنجا فیلمبرداری تلویزیون ویژه در مورد زنبور عسل املایی.

‘بخشی جدایی ناپذیر از رشد’

Judish به خاطر داشتن احساسات متناقضی در مورد املا دستاوردهای.

“من احساس به طور خلاصه مثل یک جزئی افراد مشهور, در خانه, اما بعد از آن در سال های نوجوانی من بود دوسوگرا در مورد آن مایل نیست به نظر می رسد بیش از حد مانند آنچه ممکن است امروز به نام geek,” او گفت:. “من به ندرت ذکر آن خارج از خانواده من است.”

Judish به دست آورده لیسانس در رشته مهندسی در, UT Knoxville و مدرک پزشکی از دانشگاه تهران مرکز علوم بهداشت در ممفیس.

“من تا به حال یک حرفه ای در طب فیزیکی و توانبخشی برای 28 سال اخیر,” او گفت:.

Judish و همسرش, کارن دارای دو فرزند, سوفیا, 16 و لوگان 13.

“املا کرده است و نه لزوما شده یک دارایی بزرگ در هر یک از تحصیلات دانشگاهی و آموزش, اما آن است که هنوز هم بخشی جدایی ناپذیر از من در حال رشد است.”

در عین حال که املا تمرین پرداخت می شود.

“مطالعه و معنی کلمات و همچنین تلفظ” او گفت:. “عمل به من کمک کرد مراتب در من پس از آن نوشتن و مهارت های ارتباطی.”

Judish گفت که او لذت می برد و تجدید حیات علاقه ملی املا زنبور عسل چند سال پیش با تشکر از فیلم هایی مانند “Akeelah and the Bee” و مستند مانند “افسون.”

“این روزها spellcheck باعث خوب بودن املاء به نظر می رسد کمتر مهم است, اما من آن را به عنوان یک ارزش vocabulary builder. و املا زنبور عسل می تواند کمک به توسعه وقار هستند زیرا ورزش در ماندن آرام و تحت فشار است.

“وقتی که من شنیدن کلمات فعلی ملی Spelling Bee فینالیست قادر به طلسم, من فکر می کنم مورد چقدر سخت تر از آن خواهد بود امروز به رقابت در آن سطح است.”

روزنامه نگار مستقل امی Blakely, از, Maryville بود 14 سال هشتم کلاس از ایالت واشینگتن, ایلینوی, زمانی که او به نمایندگی از سنت لوئیس جهان دموکرات در سال 1975 ملی املا زنبور عسل (او اشتباه “عقیق”). در جشن 45 سالگرد این رویداد او پیدا شده است و مصاحبه با او همکار شرکت کنندگان است. Blakely داستان در مورد سال 1975 شرکت کنندگان اجرا شده اند در روزنامه ها و مجلات در سراسر کشور و ملی املا زنبور عسل به تازگی داوطلب خدمت سربازی به کمک به او در ایجاد یک ویدیو در مورد 1975 زنبور عسل است که نشان داده خواهد شد که در مراسم افتتاحیه در این سال ملی املا زنبور عسل. Blakely به تازگی بازنشسته پس از 14 سال با دفتر ارتباطات و بازاریابی در دانشگاه تنسی ناکسویل. قبل از آن او را به عنوان یک خبرنگار روزنامه, شهرستان سردبیر و رئیس دفتر در ایلینوی اورگان و لوئیزیانا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>