دیدار با برخی از تنسی اعطای حق رای که به تغییر تاریخ

یک قرن پیش, تنسی, قانونگذاران, بازیگران قاطع رای مورد نیاز برای تصویب 19 متمم در اوت. 18, 1920. آن اوج دهه کار خستگی ناپذیر است که در نهایت به زنان در سراسر کشور حق رای دادن.

اگر چه نر قانونگذاران بازیگران رای زنان از تمام طبقات جامعه از زندگی انجام کاری که منجر به محوری که در نشویل.

با استعداد رهبران در سراسر جنبش حق رای در ایالت تنسی استفاده خود را آموزش نوشتن زبان عمومی و قانون عمل تجربه را به یک جنبش یک بار تلقی خنده دار حاشیه جنگهای صلیبی به هر اتاق در سراسر کشور.

آنها با استفاده از ارتباطات خود در چاپ و نشر برای دریافت پیام خود را در مقابل چشم هر Tennessean. آنها با استفاده از آنها ادراک سیاسی و سازمانی می دانید-چگونه به هماهنگی های مردمی ایالتی تلاش برای لابی هر عضو از تنسی مجمع عمومی به رای دادن به نفع تصویب 19 متمم.

در حالی که تصویب این 19th اصلاح شد لحظه ای سرنوشت ساز در تاریخ آمریکا حق رای حرکت بود که همیشه intersectional. با وجود چندین دهه کار سخت باشد که توسط سیاه و اعطای حق رای, تصویب بهره مند زنان سفید پوست بیشتر از زنان سیاه پوست, بسیاری از آنها هنوز هم قادر به رای دادن تا بیش از چهار دهه بعد.

دیدار با برخی از تنسی زنانی که دهه را صرف مبارزه برای حق خود برای رای دادن.

ابی کرافورد میلتون

ابی کرافورد میلتون متولد و بزرگ شده در گرجستان نقل مکان کرد اما به Chattanooga زمانی که او ازدواج فورت جورج میلتون ناشر از Chattanooga Free Press – در حال حاضر Chattanooga Times Free Press. پس از حرکت به تنسی او برای مطالعه و دریافت مدرک حقوق از Chattanooga, کالج قانون است. در حالی که او هرگز انجام می شود قانون او آموزش های حقوقی به عنوان او صحبت کرد در حمایت از حق رای زنان و سازمان رأی لیگ های سراسر کشور.

او آخرین رئیس جمهور از تنسی برابر حق رای انجمن و در سال 1920 در ماه های منتهی به رای تصویب 19 متمم مشغول به کار با آن دالاس دادلی و کاترین Talty کنی در نشویل به لابی قانونگذاران به نمایندگی از جنبش حق رای زنان.

میلتون شد اول رئيس جمهور از لیگ از زنان رای دهندگان در ایالت تنسی بود که آن را در سال 1920 تشکیل شد و ستایش کری چپمن Catt ملی لیگ از زنان رای دهندگان به رئیس جمهور برای لابی گری کار در نشویل-یکی از شدیدترین میدانهای از حق رای جنبش Catt گفت.

در طول مبارزه برای حق رای زنان میلتون استفاده Chattanooga مطبوعات و او و شوهر و ارتباطات در جهان چاپ و نشر برای کمک به انتشار اطلاعات در مورد حق رای حرکت و جمع آوری حمایت در میان نفوذ Tennesseans.

پس از تصویب 19 متمم میلتون فعال باقی مانده است, در سیاست, راه اندازی ناموفق پیشنهاد دولت برای سنا لابی گری به نمایندگی از ایجاد کوه های بزرگ اسموکی پارک ملی و حمایت از تصاحب قدرت محلی شرکت تنسی دره می باشد. او در سال 1991 در سن 110.

آملیا Terrett

آملیا Terrett نشویل شرکت تاسیس شد و رئیس جمهور از نشویل زن حق رای انجمن در سال 1894 هر چند این گروه منحل شد و چندی پس از آن. هفده سال بعد او یکی از اولین زنان برای پیوستن به نشویل برابر رأی لیگ تاسیس آن دالاس Dudley. او و مادر او اغلب به میزبانی suffragist جلسات در نشویل خانه از جمله تجمعات از تنسی برابر حق رای انجمن و Nashville سیاسی کلاب, که همچنین با تمرکز بر حقوق زنان.

او موفق به دریافت کارشناسی و تحصیلات تکمیلی از دانشگاه متروپلیتن گورنمنت آاف نشویللدیویدسن بالانس. او نقل مکان کرد و دور از تنسی برای چندین سال اما بعد از بازگشت به نشویل و تدریس در دانشگاه در اوایل 1900s در حالی که او را می گذراند مقالات برای روزنامه ها و نشریات در مورد حقوق زنان. برنده جایزه مقاله نویس او نوشت: مقاله برای “Tennessean” در ستون “حق رای Salmagundi.”

نوشته های او غالبا اشاره طلایی, قانون, درخواست مردان را به زنان و حقوق آنها تا به حال تصمیم به خود را دارند.

Terrett نیست به حق او دهه را صرف دفاع از. او توسعه ذات الریه و مرگ او در سال 1920 پنج ماه قبل از تصویب 19 متمم.

آنه دادلی دالاس

آن دالاس دادلی یکی از آماده ترین و با نفوذ اعطای حق رای در دولت تا زمانی که مبارزه برای زنان رای آمد به تنسی در سال 1920 او انتگرال به تصویب 19 متمم.

دادلی درگیری آغاز شد و در سپتامبر سال 1911 زمانی که او تاسیس نشویل برابر رأی لیگ و خدمت به عنوان رئیس جمهور آن است. او را نادیده گرفته و قوانین اجتماعی ایستاده و صحبت می کردند در حمایت از حق رای جنبش است.

در نوامبر سال 1914 دادلی کمک به ارمغان بیاورد ملی زن آمریکایی حق رای انجمن (NAWSA) کنوانسیون به نشویل. او انتخاب شد منجر به تنسی برابر حق رای انجمن یک سال بعد. در طول سه سال تصدی تعداد محلی رأی لیگ های سراسر کشور رفت و از نه به 60.

دادلی به معرفی یک حق رای اصلاح اساسی امور خارجه که موفق نبود اما او آغاز شد شهرت برای بودن سیاسی زرنگ و دانا در سراسر کشور.

NAWSA نمایندگان منتخب دادلی به عنوان معاون رئیس جمهور در سال 1917. او و رئیس جمهور کری چپمن Catt ایجاد کمپین برای حق رای زنان که در نهایت موفق شد که تنسی شد 36th دولت برای حمایت از تصویب در سال 1920.

دادلی میراث زندگی از طریق افتخارات متعدد. او برجسته است در تنسی زن حق رای یادبود در ناکسویل در تصویر در حالت رسمی جشن دویست ساله پرتره که آویزان در کنگره آمریکا و القاء شد به ملی زنان در سالن از شهرت. او در سال 1955 درگذشت.

کاترین Talty کنی

کاترین Talty کنی متولد و بزرگ شده در چاتانوگا و نقل مکان به نشویل که در آن بسیاری از سیاسی و suffragist فعالیت صورت گرفت و پس از او ازدواج کرده است.

در سال 1915 او و همکار Chattanooga بومی ابی کرافورد میلتون co-ریاست کمیته کمپین برای تنسی برابر حق رای انجمن هماهنگی استراتژی ها و کمپین های بین suffragist گروه در سراسر کشور. خود را سازماندهی کار کمک کرد تا اطمینان حاصل شود که آن زمان 19 متمم رفت و به ایالات متحده برای تصویب وجود دارد یک حق رای سازمان تقریبا در هر شهرستان در تنسی است.

Kenny سازمان حق رای راهپیمایی و تظاهرات از جمله 1916 راهپیمایی روز اول ماه مه در متروپلیتن گورنمنت آاف نشویللدیویدسن بالانس, بزرگترین حق رای رویداد در تاریخ این شهر. او رئیس تصویب کمیته تنسی برابر رأی لیگ و تنسی لیگ از زنان رای دهندگان در ماه های منتهی به تصویب رای در سال 1920.

زمانی که فرماندار به نام برای یک جلسه ویژه قوه مقننه برای رای دادن در متمم قانون اساسی کنی تضمین هر قانونگذار بود و شخصا لابی توسط یک عضو از سازمان است.

پس از تصویب او رئيس جمهور از تنسی لیگ از زنان رای دهندگان برگزار شد و موقعیت های متعدد در تنسی حزب دموکرات است. در سال 1926 او نقل مکان کرد و از نشویل به شهر نیویورک جایی که او درگذشت در سال 1950.

Febb رایت

قمر “Febb” Ensminger رایت نبود معمولی suffragist.

سوختگی نیست در جلسات و یا پیاده روی اما او بی سر و صدا به دنبال جنبش از مزرعه خانواده او در شرق تنسی شهر Niota. پسرش هری T. سوختگی جوانترین عضو مجلس قانونگذاری ایالتی و در دوره اول خود را در سال 1920.

او نوشت: او پسر هفت-صفحه نامه ای که وارد در نشویل در روز انتخابات. در این نامه ذکر شده در امور خانواده روز کار در طرح ها و رای خود را.

“هورا و برای رای دادن حق رای و نمی نگه داشتن آنها را در شک” Febb نوشت. “فراموش نکنید که به یک پسر خوب و کمک به خانم ‘توماس Catt’ با ‘موش.'”

او با اشاره به ملی حق رای رهبر کری چپمن Catt و او را “موش” و یا کسانی که در حمایت از تصویب.

هری خورده حرف و stashed آن را در جیب کت. او دوخته رز قرمز به پیراهن خود را معنابخش او ایستاده بود با anti-اعطای حق رای و رفت و به ساختمان کاپیتول.

پس از رای گیری به تصویب دو بار هری کمربندش را بست “آرى” شکستن 48-48 کراوات. رای خود را ساخته شده, تنسی, the 36th دولت به تصویب متمم به پایان رسید و بیش از 70 سال از مبارزات انتخاباتی.

او بعد از نقل گفت: “من می دانم که یک مادر توصیه این است که همیشه امن ترین برای یک پسر بچه به دنبال… و مادر من از من خواست به رای برای تصویب.” او در سال 1945 درگذشت.

هانا J. قیمت

کمتر از دو هفته پس از حضور در اولین ملی حق رای کنوانسیون در لوئیزویل, کنتاکی, هانا جولیا قیمت و خواهرش آنا “رو تا یک جمعیت در یک سالن و حال های مختلف شبان از کلیساها به صحبت می کنند” در برابر حق رای. در آن جلسه در Nov. 3, 1911 به Morristown برابر رأی لیگ تشکیل شده با هانا قیمت به عنوان رئیس جمهور.

قیمت یک مدافع شدید برای تصویب 19 متمم. او مشغول بود در محلی و ایالتی و ملی در سطح جنبش در سراسر اوایل 1900s. او بیشتر شناخته شده برای کار خود را به عنوان یک دولت سازمان تنسی برابر حق رای انجمن.

قیمت خیلی تحت تاثیر قرار توسط دولت کنوانسیون که او یک نویسنده است.

“پس از حضور در دولت سالانه کنوانسیون در نشویل در 6 ژانویه سال 1913 من خیلی با این واقعیت است که ما تا به حال هیچ پول و هیچ کس آماده به ارسال بیش از این دولتی که من تشکیل یک قطعنامه به آن را انجام دهد خودم به نوعی” قیمت بعد نوشت. “من آموزش اما بین درس نوشتم یک حق رای رمان (با عنوان “بسته”) منتشر شده آن را در خود من هزینه سفر به فروش می رسد نسخه به پرداخت هزینه ها و سخنرانی ها همه از طریق دولت اغلب رفتن به کارولینای شمالی و ویرجینیا است.”

“درب بسته” است که در قیمت حق رای فعالیت است. مانند قیمت مری پورتر شخصیت اصلی در این رمان بود suffragist در شرق تنسی شروع یک لیگ محلی و ایالتی سازمان.

قیمت به پایان رسید و این کتاب با این عبارت: “…من واقعا می توانید می گویند, من خدا را شکر من یک زن هستم.” او در سال 1931 درگذشت.

ایدا B. چاه

حقوق زنان بودند که اغلب نادیده گرفته شده در طول جنبش حق رای زنان اما ایدا زنگ ولز-بارنت نمی خواهد اجازه دهید آنها را پشت سر گذاشت.

به عنوان یک فعال و روزنامه نگار و suffragist چاه با استفاده از استعداد او و روح خستگی ناپذیر به مبارزه نژادی و جنسیتی بی عدالتی است.

او به طور گسترده ای شناخته شده برای او ضد مجازات کار در ممفیس که او را مجبور به فرار به شیکاگو. او قدرت زنان از رنگ برای تبدیل شدن به درگیر در سیاست است.

در ژانویه سال 1913 چاه تاسیس آلفا حق رای باشگاه, یک سازمان ایجاد شده برای اطلاع رسانی به سازماندهی و حمایت از زنان آمریکایی آفریقایی تبار در این شهر است. او به زودی متوجه شدند که بسیاری از زنان نمی دریافت آموزش و پرورش نیاز به مشارکت در سیاست و روند انتخابات به طوری که او داوطلب خدمت سربازی به کمک باشگاه های سراسر کشور به بالا بردن, سیاه, صدای, در سیاست است.

چند ماه بعد چاه با حضور ملی زن آمریکایی حق رای انجمن برای اولین بار حق رای رژه در واشنگتن دی سی حلقه چاه و 60 دیگر زنان سیاه آمد به ماه مارس با ایلینوی هیئت اما گفته شد به مارس در پشت برای جلوگیری از ناراحت کننده جنوبی نمایندگان.

چاه خودداری کرد و گفت: “در هر صورت من با شما و یا نه در همه. من با توجه به این پایه از آنجا که من شخصا برای به رسمیت شناختن. من در انجام آن برای آینده بهره مندی از من در کل مسابقه.” او در ادامه به راهپیمایی در کنار او سفید co-اعطای حق رای در مقابل.

در ماه ژوئن سال 1913 چاه کمک به تصویب ریاست جمهوری و شهرداری لایحه در ایلینوی اجازه می دهد زنان بیش از 21 رای در برخی از انتخابات است.

چاه ادامه داد: به دنبال او وکالت پس از تصویب 19 متمم توسط emboldening زنان در سراسر ایالت ایلینوی به ثبت نام برای رای دادن و شرکت در سیاست است. او در سال 1931 درگذشت.

J. فرانکی پیرس

جونو فرانکی پیرس بود که نسل اول رایگان زن سیاه و سفید. او به عنوان یک پیشرو suffragist شناخته شده برای جعل اتحاد با زنان سفید برای گرفتن رای.

او حمایت از تلاش های آغاز شده به هنگام بازگشت به نشویل پس از مرگ شوهرش در سال 1912. او خودش غوطه ور در بسیاری از سازمانهای محلی زنان برای بهبود فرصت ها برای جوامع سیاه در این شهرستان است.

پیرس شد رئیس جمهور سیاه پوست زنان را بازسازی لیگ بنیانگذار نشویل فدراسیون رنگی زنان باشگاه و عضو کمیته YWCA را مثلث لیگ.

او کار ارتباط او را با دکتر Mattie با کلمن یکی دیگر از سیاه suffragist. آنها ثبت نام بیش از 2500 سیاه زنان برای رای دادن پس از یک سال 1919 مقننه با تصویب قانون اعطای جزئی حق رای بدون توجه به نژاد.

تلاش های خود را مورد توجه سفید اعطای حق رای و نیروهای آنها با تنسی لیگ از زنان رای دهندگان. پیرس بود که سازمان تا تصویب اما کار خود را متوقف نمی وجود دارد.

در زمان Jim Crow, نوجوان موسسات و مدارس تفکیک شده. اگر یک کودک در نظر گرفته شد “متخلف” آنها خواهد شد در زندان های محلی. در سال 1921 پیرس تاسیس تنسی مدرسه فنی و حرفه ای برای رنگی دختران یک مدرسه برای کودکان به عنوان یک جایگزین.

او اولین مدرسه سرپرست باقی ماند و در آن موقعیت برای بعد از 16 سال است. پیرس فعال بود در اصلاحات اجتماعی تا زمانی که او در سال 1954.

لیز Crozier, فرانسوی

مارگارت الیزابت Crozier فرانسه متولد شد و به امتیاز اما او مسیر خود را در جنبش حق رای زنان.

او در سراسر کتاب به احتمال زیاد الهام بخش او پرشور پیگیری فرصت های آموزشی برای زنان است. پدر او شناخته شده ناکسویل وکیل و نماینده در تنسی خانه و ایالات متحده آمریکا مجلس نمایندگان اعطای دسترسی او به تحصیل بهترین و مقدار زیادی از نفوذ است.

فرانسه با استعداد بود سخنران عمومی و به خوبی متصل زن در این منطقه به طوری که او به طور طبیعی کاهش یافت و به رأی کار می کنند. او آغاز شده در سازمان های زنان در جامعه دفاع از حقوق زنان در محل کار در دانشگاه و فراتر از آن.

او اولین زن به آدرس Knoxville, شورای شهر, که در آن او خواست councilmembers به انتصاب یک زن پلیس گارد برای زنان مجرم است. او همچنین اولین زن به صحبت می کنند در مقابل تنسی کانون گفت: “من آرزو می کنم من می توانم می گویند: “شهروندان”, اما از آنجایی که من به عنوان یک شهروند توسط دولت باید بگویم ‘شهروندان و هموطنان بندگان است.'”

او یک عضو از ملی زن را یک بار از صندلی های تنسی شعبه و سازمان از ناکسویل برابر حق رای انجمن.

پس از 19 متمم تصویب شد او در ادامه مبارزه است. او برای فرار ناکسویل شورای شهر در سال 1923. در مارس 1924 فرانسه از رئيس جمهور انتخاب شد تنسی برابر حق رای انجمن.

او memorialized در ناکسویل را در حق رای یادبود به افتخار او مادام العمر کار برای به دست آوردن حقوق برابر برای زنان است. او در سال 1926 درگذشت.

مابل ویلیامز هیوز و Charl ویلیامز

متولد و بزرگ شده در آرلینگتون خواهر مابل ویلیامز هیوز و Charl ویلیامز مشغول به کار با هم به عنوان مربیان و به عنوان suffragist فعالان در ممفیس منطقه است. هیوز به عنوان سرپرست Shelby County Schools, بازنشستگی از پست در سال 1914 هنگامی که او ازدواج کردم با ویلیامز جایگزین او را به عنوان سرپرست.

در زمان هر دو در پشت صحنه نقش در Shelby County رأی و جنبش و کار به عنوان محلی, سازمان راه اندازی محلی درگیری های زبان برای فعالان و استفاده از ارتباطات اجتماعی برای تشویق زنان ثروتمند به حمایت از این جنبش است.

ویلیامز اول شد تنسی به خدمت در کمیته ملی حزب دموکرات بود و یک نماینده در 1920 ملی کنوانسیون. او با دیگر اعضای Shelby County هیئت به طبل حمایت در درون حزب برای حق رای زنان هر دو در تنسی و در سراسر کشور است. او هماهنگ تصویب تلاشهای مختلف suffragist گروه از سراسر ایالت تنسی و ایستاده در کنار رژیم صهیونیستی است. آلبرت رابرتز زمانی که او امضا این لایحه است.

زنان فعال باقی مانده در سیاست پس از تصویب 19 متمم. ویلیامز اول شد Southern woman رئيس جمهور از ملی انجمن آموزش و پرورش. هیوز بعد از آن زد به دفتر و انتخاب شد به تنسی در مجلس سنا خدمت کرده و سه دوره متوالی شروع در سال 1951.

ویلیامز در سال 1969 درگذشت. هیوز در سال 1970 درگذشت.

ماریون Scudder گریفین

ماریون Scudder گریفین شد اولین زن وکیل به عمل در تنسی — هر چند نه اولین زن مراجعه کننده به نوار — و به خدمت در تنسی مجمع عمومی.

متولد شد و در گرجستان نقل مکان کرد و به ممفیس به عنوان یک بزرگسال. او را به عنوان یک سریع القلم برای قاضی Thomas M. Scruggs و شروع به مطالعه قانون است. در سال 1890 او گواهی توسط یک مدار قاضی دادگاه برای ورود به نوار اما رد شد پذیرش توسط دولت عالی دو بار چون او یک زن بود.

او به دست آورده مدرک حقوق از دانشگاه میشیگان در سال 1906 بازگشت به تنسی و با موفقیت لابی مجلس به تصویب یک قانون به زنان حق عمل. او سوگند یاد کرد به عنوان یک عضو از نوار در تاریخ 1 ژوئیه 1907 و اعمال قانون برای بیش از چهار دهه است. او اولین زن منتخب به تنسی در مجلس نمایندگان در سال 1923.

گریفین بود عضو فعال ممفیس فصل از لیگ زنان رای دهندگان. او در سال 1957 درگذشت.

کلیسای مریم ترل

مارس کلیسا ترل متولد شد, دختر سابق بردگان در ممفیس در سال 1863. پدر او رابرت نی کلیسا یک تاجر بود و یکی از اولین سیاه میلیونرهای در جنوب. خانواده وفور فراهم ترل این فرصت را به دنبال تحصیلات دانشگاهی. او به دست آمده در مقطع کارشناسی و فارغ التحصیل از کالج اوبرلین.

پس از بازگشت به ممفیس از واشنگتن که در آن ترل مشغول به کار به عنوان یک معلم و ملاقات شوهرش, ترل کار با همکار, سیاه suffragist ایدا B. چاه بر ضد مجازات مبارزات. او کمک کرد تا تشکیل انجمن ملی رنگ زنان در سال 1896 و در خدمت به عنوان رئیس این سازمان تا سال 1901 و در سال 1909 به عنوان یکی از منشور اعضای انجمن ملی برای پیشرفت مردم رنگی.

به عنوان بخشی از کار خود را با NACW او یک مدافع خستگی ناپذیر برای حق رای زنان که او بر این باور بود که ضروری است به منظور بالا بردن صدای زنان و همه مردم سیاه و سفید. او با اعطای حق رای به برگزاری تورهای صحبت و همکاری نویسنده مقالات و روزنامه قطعات مورد حقوق زنان و او اعتصاب کاخ سفید در طول وودرو ویلسون ریاست جمهوری با اعضای ملی زن ،

پس از تصویب 19 متمم او باقی ماند و سیاسی سازمان و فعال و فعال بود در گسترده تر جنبش حقوق مدنی. او در سال 1954.

دکتر Mattie با E. کلمن

اگر چه هنوز هم وجود دارد بسیار برای یادگیری در مورد Mattie با الیزابت Howard کلمن و تاثیر آن بر جنبش حق رای زنان, پزشکی, حوزه, و, وزارت, آنچه شناخته شده است نشان می دهد هوشمند و مشهور زن است.

کلمن فارغ التحصیل دبیرستان در افراد 15 ساله و ادامه داد: آموزش و پرورش در مرکزی, تنسی, کالج. بعد او با حضور در نشویل را Meharry دانشکده پزشکی. هنگامی که او فارغ التحصیل شد و در سال 1906 او ملت سیاه پزشک.

او همچنین رئیس اول و پزشکی مشاور در خط کالج در جکسون, Tennessee. او 20 سال به عنوان یک معاینه پزشکی و پس از آن اضافه شده یکی دیگر از اول تا حرفه ای — تبدیل شدن به اولین فارغ التحصیل از Meharry پزشکی کالج دندانپزشکی برنامه.

کلمن دیگر شور و کلیسا بود. یک کشیش در حضور پدر و مادر او اغلب در ترکیب خود عمل پزشکی با وزارت. از طریق ارتباط با کلیسا کلمن معرفی شد به suffragist J. فرانکی پیرس.

آنها ثبت نام بیش از 2500 سیاه به رای که جزئی حق رای به تصویب رسید در سال 1919. کار خود را به رسمیت شناخته شد تنسی برابر حق رای انجمن یک سازمان به طور عمده از زنان سفید.

کلمن و قطعه تشکیل یک برد سیاسی داد و مشغول به کار با گروه کلمن در خدمت به عنوان رئیس ایالت برای “Negro حق رای زنان” شعبه دارد. با کمک آنها 19 متمم تصویب شد یک سال بعد. او در سال 1943.

سارا Barnwell الیوت

سارا Barnwell الیوت متولد شد و در گرجستان زندگی می کردند اما بسیاری از زندگی خود را در Sewanee جایی که پدرش در بر داشت کمک کرد دانشگاه جنوب. الیوت در خدمت به عنوان رئیس جمهور تنسی برابر حق رای انجمن از سال 1912 تا 1914 و نویسنده طومار خطاب به نمایندگان مجلس با دولت در مورد حق رای زنان در سال 1912 منتشر شده در نشویل بنر.

او اولین زن برای دادن آدرس به تنسی قوه مقننه صحبت به نمایندگان مجلس در مورد حق رای در سال 1912.

الیوت نیز دعوت ملی زن آمریکایی حق رای انجمن برای برگزاری کنوانسیون در تنسی و شرکت در سال 1913 حق رای مارس در واشنگتن ،

الیوت یک رمان نویس و نویسنده داستان وافرش به نگارش شش رمان است که با تمرکز بر زندگی در ایالت تنسی و نژادی و مسائل اجتماعی در جنوب در اواخر 1800s. او همچنین نوشت: بیوگرافی سام هوستون حداقل 30 داستان کوتاه, چند, کتاب, بررسی, سفر, مقالات و شعر. او مهارت های نوشتن و اتصالات ادبی و انتشارات انجمن ترویج حق رای زنان و آوردن استدلال در حمایت از حق رای به مخاطبان گسترده تر.

او به نمایندگی از جنبش حق رای در هر دو ایالت تنسی و نیویورک جایی که او زندگی می کردند و نوشت: از سال 1895 تا سال 1902. الیوت درگذشت در سال 1928.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma Mobil Ödeme Nakite ÇevirmeTurkcell Mobil Ödeme BozdurmaTürk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmabuy verified stripe accountmarmaris escorthtml nullednulled themeshttps://macsec.com/1xbet-giriskronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotMobil Ödeme İle NakitMobil Ödeme BozdurmaCialisMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet