جدید K-25 تاریخچه مرکز می درخشد نور در تاریخ پیچیده پروژه منهتن

K-25 تاریخچه مرکز در اوک ریج که باز می شود در این هفته پس از دو سال از توسعه ارائه می دهد یک نگاه اجمالی به پروژه منهتن و افرادی که مشغول به کار در کارخانه.

مرکز باز خواهد شد پنج شنبه با یک روبان برش در 10:30 صبح

“برای چند سال گذشته ما تا به حال به درایو [تورهای] و می گویند که از K-25 بود که بیش از وجود دارد” گفت: محلی مورخ ری اسمیت که در خدمت در هیئت مدیره است که نظارت و توسعه این مرکز است. “در حال حاضر ما در حال رفتن به توقف و یادگیری در مورد K-25. این می افزاید: یک غنی از عنصر.”

از خارج K-25 تاریخچه مرکز است که بی ادعا. موجود در طبقه فوقانی یک عامل اوک ریج Fire Department Station, ساختمان فریاد “پروژه منهتن.” نزدیک زمینه مسطح و باز است. آن سخت است تصور کنید که این سایت یکی از مخفی ترین مکان روی زمین.

اما نکات در این گذشته است. برای دریافت اینجا بازدید کنندگان نیاز به درایو گذشته پیر ایستگاه های بازرسی. تفریح پوستر های تبلیغاتی که زینت پارکینگ التماس کارگران به نگه داشتن چشم را برای نازی ها جاسوسی میکنند. جاده ها با پیروزی نام خدمات زمینه های خالی. وجود دارد یک حس از دست رفته چیزی از چشم انداز.

که چیزی است که K-25 گازی پراکندگی گیاه همچنین به عنوان شناخته شده تنسی پارک فناوری. هنگامی که آن را ساخته شده بود در سال 1944 U-شکل ساختمان بزرگترین ساختار در زمین وسیع بیش از 40 هکتار است. در حالی که ایستاده بود و آن را بزرگتر از پنتاگون.

این ساختمان در زمان پنج سال برای تخریب.

پس از ورود بازدید کنندگان اختصاص یافته به مسخره ایست بازرسی. تقلید امنیتی کارت استفاده می شود برای فعال کردن صفحه نمایش تعاملی. “جلسات” برگزار می شود هر 10 دقیقه که در طی آن یک هولوگرافی افسر ارتش سوگند مخاطبان به پنهان کاری.

“آنچه ما در مورد به بحث در مورد یکی از نزدیک ترین نگهبانی شرکت از جنگ می گوید:” مجازی افسر كاركرد بازدید کنندگان به اتمی خودی باشگاه “آنچه شما یاد بگیرند که امروز شما می توانید بگویید که هیچ کس.”

از 1944-1985 K-25 کارخانه تولید اورانیوم غنی شده با استفاده از گازی انتشار روند. سنگ معدن اورانیوم تصفیه شده به خورنده اورانیوم هگزا فلوراید و گاز و پمپ از طریق میلیون ها مایل از لوله فیلترهای غشاء و دیفیوزر به افزایش نسبت اورانیوم-235 به اورانیوم-238. زمانی که تبدیل به گاز و منتشر دو ایزوتوپ به تدریج از هم جدا کنید. فندک U-235 شناور کمی بیشتر به راحتی از طریق منتشر کننده.

اورانیوم غنی شده از K-25 بود بیشتر غنی شده در calutron گیاه در Y-12 و در نهایت رفت و به پسر کوچک بمب کاهش یافته است در هیروشیما.

در اوج تولید K-25 شاغل 12,000 مردم است. این قابل ملاحظه ای کمتر از افراد معروف calutron راکتور در Y-12 گیاه. گازی پراکندگی فرایند نیاز ندارد تقریبا به همان اندازه فعال کارگری به عنوان calutrons انجام دهد. بسیاری از کار در K-25 بود تعمیر و نگهداری. اورانیوم هگزا فلوراید گاز فوق العاده خورنده و واکنش انفجاری با آب. کارگران همیشه در lookout برای نشت در سیستم و یا گرد و غبار است که ممکن است آدامس تا کار می کند.

“بسیاری از این فرایند فقط موتور الکتریکی پمپ گاز از طریق مواد مانع” توضیح اسمیت “تا زمانی که آن را نگه داشته پمپاژ از طریق آن ماند گاز و نمی تواند ساخت تا [و رفتن مهم].”

بازدید کنندگان به تاریخچه مرکز خواهد شد در معرض داستان از این کارگران و مصنوعات. نمایشگاه هستند arraigned موضوع و گاهشناسی. اولین نمایشگاه پس از faux امنیت ملی جلسه در مورد تخریب شهر گندم یک 8000-فرد جامعه است که کشت زمین در اینجا. یکی دیگر از ویژگی های نمایشگاه در شرایط بدوی آفریقایی-آمریکایی کارگران مجبور به زندگی در و میهن پرستی که با آنها کار کرده است. ایستاده-یو پی اس تحمل اشکال جسمانی خودت منع کن سابق K-25 کارگران بگویید کسری از تاریخ شفاهی از گیاهان است. یک صفحه نمایش ویژگی های یک زن جوان صحبت کردن در مورد دانستن آنچه که در لوله ها که او بازرسی نشت.

“ایده این است برای اتصال شما در یک سطح شخصی. به همین دلیل ما باید برش از چهره های انجام کارهایی که چرا ما از ویژگی های مردم است.” گفت: دین Clouse مدیر عامل شرکت Hilferty & Associates یک موزه طراحی شرکت که مشغول به کار در این پروژه است.

دیگر داستان ها به اشیاء فیزیکی است. یک زنگ دوچرخه می گوید یک داستان در مورد سوارکاری و یا گاهی اوقات مسابقه از طریق کاورنو سالن K-25. یک اصلاح و آتش کامیون ساخته شده به اسپری شکافت-توقف boron راه حل تماس به ذهن آتش نشانان dousing هسته ای خطر. یک پلاستیک ساختگی پر از تابش حساس “استخوان” استفاده می شود برای تست قرار گرفتن در معرض سطوح نکات در تحقیقات پزشکی انجام شده در سایت.

گفتن داستان کامل K-25 است یک کار دشوار در یک فضای کوچک. حتی بزرگتر موزه مبارزه را به معاون کشیش بخش چنین پیچیده و دشوار است موضوع.

“هدف ما این است که متعادل ارائه با کمک از خدمات پارک های ملی” توضیح اسمیت.

اما “متعادل” سخنرانی دشوار است برای رسیدن به در هسته ای تاریخی را نمایش می دهد. زمانی که اسمیتسونیان اقدام به ایجاد 50th anniversary تاریخی گذشته نگر بر روی هیروشیما آن را موجب طولانی مدت مبارزه در مورد اینکه آیا بحث برانگیز بخش هایی از این تاریخ باید گنجانده شود در همه. در این نمایشگاه بود و در نهایت کاهش به حفظ بدنه از Enola Gay و تصویری این برنامه شامل مصاحبه با خدمه هواپیما. صفحه نمایش از دست رفته تاریخی آن تمرکز شد و مورد میهنی خدمات و آمریکا پیروزی.

“این نوع از نوستالژی” می نویسد: جامعه شناس لیندسی فریمن در کتاب خود اشتیاق برای بمب اوک ریج و اتمی نوستالژی, “خطوط تابوت اتمی تاریخچه و با آن به خاک سپرده شده است مرده رویاهای هسته ای از بهشت است.”

این تاریخ جدید مرکز از این قاعده مستثنی است. به خاک سپرده شد در میان شاد و میهنی حکایات پیچیده هستند unaddressed داستان. برای مثال یک بیسکویت قلع متعلق به نو Stricktland یک آمریکایی آفریقایی, سرایدار, برجسته, برجسته همراه با یک داستان در مورد پخت بیسکویت رشوه به نگهبانان به طوری که او می تواند او را ببینید ، این مردمی داستان نکات در این واقعیت تاریخی است که زنان آمریکایی آفریقایی تبار بودند تحت مقررات منع رفت و آمد و جدا از مردان با نگهبانان مسلح و سیم خاردار در منطقه ای به نام “قلم.” سفید کارگران می تواند زندگی می کنند با خانواده های خود.

Strickland شد و در نهایت افتخار برای خدمات خود را توسط وزارت انرژی است.

لحظات دیگر وجود دارد مثل این بیش از حد. پیچیده یا دشوار داستان های ذکر شده به طور غیر مستقیم. بلژیک استعمار کنگو اشاره در در یک صفحه نمایش در مورد یک سنگ معدن اورانیوم استخراج مهندس اما ناشناخته. ایده هایی که مورخان به شدت مورد بحث بود که آیا سلاح اتمی منجر به ژاپن تسلیم ارائه شده به عنوان واقعیت.

“این بیشتر یک داستان پیچیده شده است و این موضوع از بحث های داغ در میان دانشمندان برای مدت زمان طولانی” گفت: پروفسور جف کینگستون مدیر مطالعات انجام شده در دانشگاه ژاپن است.

در فضای این قابل درک است که برخی از پیچیدگی خواهد بود سمت چپ unaddressed. نمایش طراحان می گویند که این مرکز است و نه تلاش برای یک داستان کامل از پروژه منهتن در اووک ریج. طراحان و مسئولان امیدواریم به سرانجام مناسب این مرکز در جامع نسخه اوک ریج ،

“من فکر می کنم آنچه ما انجام داده ایم این است که یک مقدمه به داستان” گفت: Clouse, “فرصت حرکت رو به جلو است که برای گسترش در هر یک از این داستان است.”

K-25 مرکز به خودی خود ممکن است گسترش دهد. Clouse امیدوار است در نهایت ساخت یک تفریح و سرگرمی, پیر غنی سازی تسهیلات به بازدید کنندگان یک سایت از جمله مشاهده برج و واقعیت افزوده طرح قدیمی و پیچیده است. مرتب کردن بر اساس مانند گوگل بروید اما برای پروژه منهتن. تا سپس داران امیدواریم که این مرکز را در خدمت به عنوان یک یادآوری از اوک ریج علمی و تاریخی برجسته.

“اوک ریج است که هنوز ساخت, علم تاریخ, هر روز از اینجا گفت:” اسمیت به سمت پایان تور “چیزهایی که بیرون آمدن از اوک ریج شگفت انگیز هستند و آنها بر کل جهان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>