قرنطینه پخت و پز: این رستوران شایسته ماکارونی تنها چهار مواد تشکیل دهنده

اجتماعی فاصله بودن از اهمیت زیادی برخوردار است در حال حاضر آن را به یک زمان خوب به استفاده از آن یکی اتاق شما همیشه می گویند شما در حال رفتن به دریافت به دانستن بهتر: آشپزخانه در اینجا ما به اشتراک گذاری یک فریب آمیزی ساده رستوران, با کیفیت ظرف ماکارونی که زیادی نیاز ندارد و در این راه از تلاش و یا در این راه از لیست مواد غذایی.

آن را با ساخته شده فقط چهار مواد تشکیل دهنده, و آن را به عنوان شناخته شده cacio e pepeمدرن رومی ظرف است که به معنای واقعی کلمه ترجمه برای “پنیر و فلفل.”

وجود دارد و ماکارونی و البته بیش از حد و یک unctuous glug از روغن زیتون (یا کره!) برای دلربایی.

به طور معمول ساخته شده با ماکارونی — و یا گاهی اوقات آن ضخیم تر پسر عموی بوکاتینی — این “cacio” است که ریز رنده شده Pecorino Romano تیز و شور پنیر ایتالیایی و “په په” خوب-کیفیت تازه ترک خورده سیاه و دانه فلفل (باور کنید یا نه, Costco باعث می شود به فروش می رساند Tellicherry فلفل چرخ است که این نویسنده سوگند by) است.

شاید شما تا به حال ظرف در اطراف شهر. Coltivare خیلی کامل آن (به عنوان خواهر استقرار Night Heron) و من می شنوم آشپز Ryan پرا با استفاده از Tellicherry ناچیز ، طرف توجه داشته باشید: اگر شما ولع مصرف این پاستا اما واقعا احساس نمی مانند پخت و پز, Coltivare ارائه می کند برای رفتن به سفارشات و وانت از طریق آن طرف درب در آرلینگتون.

اما به ماکارونی. این ترفند به سس های نشاسته ای, پاستا, آب, بنابراین مطمئن شوید که شما ذخیره برخی از آب شما طبخ ماکارونی ، هنگامی که در ترکیب با اسپاگتی آن را ایجاد یک پوست صاف پوشش ساخته شده punchier با علاوه بر این از خرد و ناچیز پر تیکه از Pecorino و چربی است.

این رفتن به دستور العمل از جفری زاکاریان را تضمین می کند شما نمی خواهد به طور تصادفی بازی شیر یا خط کردن که نشاسته ای طلا, به دلیل ماکارونی آشپز در حدود یک اینچ از آب شور فقط به اندازه کافی به سس و طبخ ماکارونی به toothsome al dente. درشت فلفل سیاه و سفید دریافت تست تا معطر و آن را پرتاب vigoriously با ماکارونی و Pecorino-رومانو قبل از اینکه به پایان رسید با روغن زیتون. آن را و احساس می کنید مانند شما در حال ناهار خوری ،

Cacio e Pepe

مواد تشکیل دهنده بازده 4 نفر

  • 12 اونس ضخامت برش ماکارونی خشک (ما نشان می دهد اسپاگتی یا بوکاتینی)
  • نمک حلال
  • 30 نوبت فلفل سیاه تازه زمین در coarsest تنظیم به علاوه موارد بیشتر برای خدمت
  • 1/3 فنجان رنده شده Pecorino-پنیر رومانو به علاوه موارد بیشتر برای خدمت
  • 2 قاشق غذا خوری با کیفیت بالا روغن زیتون فوق العاده خالص به علاوه موارد بیشتر برای خدمت

جهت

در یک ظرف فقط به اندازه کافی گسترده برای برگزاری ماکارونی محل آب به اندازه کافی برای پر کردن ظرف یک اینچ از پایین. فصل آب با کمی نمک و به جوش آورد. گسترش پاستا را در تابه و طبخ را روی حرارت متوسط به بالا, گاه تکان دهنده برای جلوگیری از ماکارونی به هم چسبیده. اجازه می دهد آب پاستا را کاهش دهد; نه اضافه کردن بیشتر به عنوان شما می خواهید نشاسته ای آب به حداقل زمانی که باقی مانده مواد اضافه می شوند.

در ضمن اضافه کردن درشت فلفل سیاه به یک جداگانه در تابه کوچک روی حرارت متوسط. نان تست یک دقیقه یا دو تا معطر.

هنگامی که ماکارونی al dente و آب پاستا را کاهش داده است بنابراین تنها اندکی پوشش باقی مانده در ته ظرف را خاموش گرما و اضافه کردن تست زمین فلفل سیاه و Pecorino-رومانو. هم بزنید و شیر یا خط با شور و نشاط تا زمانی که هر دو مواد به خوبی گنجانیده شده به ماکارونی. بازی شیر یا خط در روغن زیتون و فصل را با نمک.

انتقال ماکارونی به یک کاسه بزرگ و چاشنی زدن با بیشتر, فلفل سیاه, Pecorino-رومانو و فوق العاده روغن زیتون.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>