دودی کردن: Pizzitola نوار-B-نشانه

به طور فزاینده, چشم انداز تگزاس کباب تبدیل به یکی از جدید در مقابل ، ساعت 12-کم-و-آهسته چاله در مقابل سه ساعت در حرارت بالا در افراد سیگاری. دایناسور به اندازه گوشت دنده در مقابل سس-slathered دنده خوک. قومی اتصالات و نوپرست ریش مقابل مدرسه گودال کارفرمایان سیگار کلاسیک.

در هوستون از نو روند تگزاس مرکزی باید بصورتی پایدار و محکم کاشته شده و ریشه در این شهر کباب صحنه. در یک شهر یک بار به همان اندازه مورد تحسین قرار گرفته برای تسلط خود را از دنده خوک و تمسخر آن نا امید کننده تلاش در گوشت سینه 25-30 دلار در هر پوند آشپز-دودی نخست گوشت گاو است که استاندارد جدید.

Pizzitola's Bar-B-Cue Brisketگسترش

Pizzitola نوار-B-نشانه های سینه

عکس کارلوس برندن

در حالی که هجوم مرسوم, مد روز, رسانه های عزیزم smokehouses, است, شدت, شده است برای هر دو مصرف کنندگان و شهرستان, صنعت, شهرت, تغییر چشم انداز اتحاد چپ برخی از هوستون تایمر در گرد و غبار.

یکی از شاخه فرعی رودخانه شهر قدیمی ترین (شاید قدیمی ترین آن) به طور مستمر عامل smokehouses است Pizzitola نوار-B-نشانه در چوپان. خانواده متعلق به مادر بوده و در اطراف از سال 1935. هنوز هم یک سرویس کامل غذاخوری به سبک رستوران — یکی از تنها کباب مفاصل هنوز هم استفاده از این پیری مدل کسب و کار — Pizzitola را یک محله بنای تاریخی با به طور منظم بر اساس حرف اول نام و نوستالژی-آراسته دیوار.

اگر شما تعجب آنچه که آنها تخصص در آن نوشته شده را علامت بزرگتر حروف از نام خود را. “هوستون خانه برای دنده یدکی”.

Rolled Chicken Tacosگسترش

نورد مرغ Tacos

عکس کارلوس برندن

ثبت نام به احتمال زیاد عتیقه خود به تساوی یک احتمال غیر عمدی خط در شن و ماسه بین این شرق تگزاس اصلی و مجاور آن تازه واردان است. گوشت سینه می آید دوم شاید حتی سوم در پروتئین سلسله مراتب است. اینجا مدرسه نیست بی معنی اصطلاحات مخصوص یک صنف. خود را باز آجر چاله هستند به معنای واقعی کلمه غیر قانونی مگر اینکه پدربزرگ در — به عنوان آنها بدیهی هستند.

خارج از مد, سیگار, سبک فریبندگی آن است. بیشتر فوری اثری از دود و آتش در گوشت بیرونی به لطف حرارت بالا و مجاورت نزدیک از درخشان زغال فقط زیر. از سوی دیگر نتایج به طور مداوم خشک تر از چاپ افست, سیگار کشیدن, با پروتئین مانند گوشت سینه و ترکیه رنج می برند عواقب.

Two meat platter with brisket and ribs.گسترش

دو بشقاب گوشت با گوشت سینه و دنده ها.

عکس کارلوس برندن

در حالی که گوشت خوک دنده یدکی, شد, عنوان آگهی, خوشمزه — کاملا فلفلی و لطیف و در عین حال محکم به اندازه کافی برای گرفتن استخوان خود و تقاضای برخی مشتاق nibbling — گوشت سینه شد قابل پیش بینی خشک و تحت چاشنی و یک بعدی. گوشت گاو فاقد شخصیت و پیچیدگی است. خوب به اندازه کافی برای یک قاتل سینه ساندویچ یا تاکو اما بدون زرق و برق به عنوان یک مستقل غذای اصلی.

در هوستون, مد, منو ویژگی های برخی از Tex-Mex برجسته مانند گوشت سینه adriano و “خود” tacos. نرم “نورد” tacos 8 $برای یک بسیار سخاوتمندانه سفارش و آمد پر شده با هر boneless پروتئین در منو است. ریختند در خانه گوجه فرنگی-سنگین سس و نورد در, نرم, آرد ذرت, مرغ انواع ثابت بیشتر Tex از Mex هر چند کمتر رضایت بخش است.

اگر شما ایده های خوب و مناسب تگزاس کباب یکی ریشه در سنت و نوستالژی و حرارت بالا و سپس Pizzitola را ممکن است خود را برای انتخاب بهترین نشانه در شهر است. این محل هیچ کمبود تاریخچه و نه جذابیت. کسی که شام میخورد خدمات به تنهایی دلیلی برای توقف. به عنوان پای.

اگر مثل خودم چرب دود خیس جذبه نخست پستان مغلوب ساختن پیشی جستن هر مفهوم قدیمی مدرسه تسلط این ممکن است مناسب نیست نظر شما کامل کباب. در حالی که آن است که همیشه یک موضوع از اولویت های شخصی استدلال می تواند (و باید) ساخته شده است که موسسات مانند Pizzitola باید زنده نگه داشته شود و در تمام هزینه. با وجود تغییر اشتهای فرهنگی و آشپزی اهمیت یک مکان شبیه به این باید حفاظت و احترام.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>