STL شراب دختر به نظر می رسد برای نور در پایان COVID-19 تونل

ANGELA ORTMANN. PHOTO BY JACQUI SEGURA.

  • آنجلا Ortmann. عکس جکی سگورا.

هر روز ویرانی که COVID-19 همه گیر انداخته در صنعت مهمان نوازی می شود و بیشتر و بیشتر آشکار. میلیون ها نفر از کار هستند. کسب و کار کوچک در حال مبارزه برای زندگی خود و افرادی که باید صرف مشاغل مراقبت از دیگران در حال حاضر تعجب می کنم که چگونه آنها در حال رفتن برای دیدار با نیازهای خود را — و این مشکلات فقط محدود به کسانی که کار در درون چهار دیوار یک رستوران یا نوار.

آنجلا Ortmann با نام مستعار “STL شراب دختر بچه” (www.stlwinegirl.com) صاحب یکی از این رستوران و نوار مجاور کسب و کار است که درد و رنج در طول بیماری همه گیر. مالک تنها یک شرکت است که می کند همه چیز را از برنامه های ویژه به ارتقاء به مدیریت رسانه های اجتماعی دیده می شود کار خود را تغییر دهید به مدت یک شب. مشتریان که در حال مبارزه برای بقای خود باید کمی به هیچ چیز بیش از سمت چپ برای خدمات او در عین حال به عنوان او توضیح می دهد ماهیت کسب و کار خود را بدان معنی است که او فاقد شرایط لازم برای کمک به.

“من sole proprietorship و پیمانکار مستقل پیمانکار مستقل و بنابراین من نمی تواند جمع آوری بیکاری” Ortmann می گوید. “وجود دارد صفر پول اضافی در آینده راه من است. من احساس می کنم مثل من شده اند قادر به وفق دهند اما وحشتناک است چرا که از لحاظ فنی چه از من به عنوان یک لوکس برای کسب و کار و مصرف کنندگان است. من احساس می کنم مانند کسانی که از ما در این محیطی خدمات نمی دانم چه طرف دیگر از این به نظر می رسد.”

برای Ortmann اما از دست دادن او احساس است که برای خود کار می کنند اما برای این که از صنعت همکاران او در نظر گرفته می شود ، این یک یاران او شده است یک قسمت برای بیش از یک دهه پس از حرکت از سنت به سان فرانسیسکو برای رفتن به مدرسه هنر. در حالی که کار در شهرستان را خوب ناهار خوری رستوران او سقوط در عشق با تمام چیزهایی که غذا و شراب و تصمیم گرفت به دنبال یک حرفه ای در صنعت در ادامه این مسیر پس از بازگشت به شهر است.

در اینجا او در پادشاه و ریتز-کارلتون قبل از قابل توجه خود به عنوان STL شراب دختر در سال 2009. برای بیش از یک دهه او تا به حال به فشار به ساخت کسب و کار خود و انطباق با تغییرات در صنعت چیزی است که او فکر می کند ممکن خواهد بود که مردم می توانند دوباره احساس راحتی بیرون رفتن در ملاء عام. او فکر می کند این صنعت تغییر خواهد کرد برای آینده قابل پیش بینی در روش های متعدد. از آینده, ناهارخوری زیبا برای گفتگو در مورد چگونه نوک کارکنان جبران به مواد غذایی اساسی نگرانی های ایمنی در بخشی از Ortmann پیش بینی یک صنعت است که می تواند نگاه بسیار متفاوت از آنچه آن را مانند نگاه قبل از COVID-19 شیوع و آنچه می تواند شکل گرفتن است و او نگران است.

“آنچه که من نمی خواهم برای دیدن است که فقط با زنجیر زنده ماندن” Ortmann می گوید. “به خصوص در اواسط اندازه شهرستانها مانند ما که در آن شده است وجود دارد بسیار کار بیش از ده سال گذشته به تنوع فراتر از گوشت و سیب زمینی, من نمی خواهم که به از دست داد. من نمی خواهم برای رفتن به عقب به سال 1999 که در آن Applebee و روز جمعه و یک تعداد انگشت شماری از تحویل لکه های. آن را در زمان زمان طولانی برای رسیدن به جایی که هستیم و من نمی خواهم برای دیدن ما از دست دادن همه که کار سخت است. من به طور مداوم گفت: در مورد سنت لوئیس است که من هرگز زندگی می کردند و یا زمان صرف شده در شهر دیگری است که پیوند جامعه رفاقت و همکاری است که ما در اینجا انجام دهید. همه پشتیبانی از یک دیگر و که وجود ندارد در بسیاری از مکان های. اگر مردم مجبور به بستن که انقباض جامعه ما است. همه چیز شده است breaking my heart در حال حاضر, اما آن را واقعا استراحت به تماشای آن کاهش دهد.”

Ortmann در زمان استراحت از کمک به مشتریان و دوستان حرکت جدید-COVID عادی برای به اشتراک گذاشتن چگونه او شده است در برخورد با زندگی در خارج از رستوران ها و تلاش برای مثبت ماندن در چنین بار تلاش.

به عنوان یک مهمان نوازی حرفه ای چه مردم نیاز به دانستن در مورد آنچه شما در حال رفتن را از طریق ؟
با من کسب و کار من حدود ده تا پانزده چیزهای مختلف در هر زمان داده شده تا کاملا همه چیز شده است وارونه – رستوران ها که رسانه های بازاریابی و مشاوره, مشتریان شده اند بسته شدن و یا حداقل تغییر دوره, حوادث, لغو جشنواره به تعویق افتاد, شراب و نویسنده سفر موکول, و غیره. به عنوان یک sole proprietorship من پرداخت می شود مانند یک پیمانکار مستقل پیمانکار مستقل و تا زمانی که این پروژه را متوقف کند بنابراین درآمد. و افرادی مثل من نیست به طور سنتی واجد شرایط برای بیکاری (ما هنوز در انتظار برای دیدن آنچه که محرک بسته انجام خواهد شد) و نه در نظر گرفته شده بهره مند برای بسیاری از رستوران و مهمان نوازی بودجه. در حالی که تمرکز اصلی من این است که در حال حاضر و چگونه من می تواند کمک به مشتریان من و دوستان من با این سناریو فعلی من هم به نگاه به ماه های آینده و پتانسیل تغییرات گسترده که در حال آمدن به صنعت ما به عنوان یک کل. کسب و کار من می تواند نگاه کاملا متفاوت در طرف دیگر از این. من واقعا نمی دانم برای مطمئن است اما من باید آماده شود و من باید به یک برنامه بازی است. خیلی از زندگی حرفه ای من بوده است صرف تطبیق با نیازها و گرایش های هر دو صنعت و زندگی شخصی من این است یکی دیگر از منحنی در جاده ها است. من با تکیه بر پشتکار و خلاقیت و تمایل به “پرواز با صندلی از من شلوار” برای کمک به من از طریق!

چه چیزی شما را از دست ندهید بیشتر در مورد کار خود را ؟
آن است که به معنای واقعی کلمه به کار می شود و در مورد غذا خوردن نوشیدن و صحبت کردن در مورد همه چیز, مواد غذایی, نوشیدنی ها, رستوران و مهمان نوازی. من از دست هر جنبه ای — شگفت انگیز مواد غذایی, خلاق, نوشیدنی, زیبا, شراب, باور نکردنی مردم دعوت اتمسفر فشار و شلوغی همه آن. من برای زنده ماندن و رشد کردن ضربان قلب این صنعت و تماشای آن را به مانند یک توقف یک شوک به سیستم من می توانم هرگز آماده برای.

چه چیزی شما را از دست ندهید حداقل?
مدیریت رسانه های اجتماعی برای رستوران ها می تواند مانند یک بازی سرگرم کننده و خلاق و تجربه با ارزش اما من خواهد بود اگر من دروغ گفت آن نمی آمد با چالش های منظم از داشتن مسئولیت رسیدگی به بعضی از تند و زننده نظرات و پیام هایی که با خاک آمده است. و در حالی که آن را بزرگ خواهد بود به می گویند که مردم باید سرد در منفی بررسی و یادداشت ها در طول یک زمان استرس آن را 100 درصد درست است. اما از آن کاهش پیدا کرده است و بسیاری. همه ما می توانید انجام دهید این است که برای درخواست صبر و تلاش برای اصلاح هر موقعیتی که ما می توانیم. در حالی که ما البته می خواهم به مراقبت از هر مهمان که ناراضی است آن را دشوار است به تعجب می کنم اگر همان افراد در حال گرفتن زمان به فکر می کنم در مورد چگونه به خوبی آنها در حال کار تحت این فشار چگونه به سرعت و کارآمد آنها خواهد بود قادر به محوری مدل کسب و کار خود و آنچه در آن است به مانند عموم میکروسکوپ برای همه چیز شما را انجام دهد.

چه یکی از چیزهایی که شما مطمئن شوید که شما انجام هر روز به حفظ یک حس عادی?
این صدا ممکن است احمقانه اما برای یک دسته از شدت برونگرا سرور sommeliers bartenders, آشپز و دیگر مهمان نوازی/رستوران مردمی که در حال بودن استفاده می شود در سراسر صدها نفر از مردم در روز Houseparty برنامه شده است بسیار مفید است. شما شش تا هشت نفر از ما در وجود همه دیوانه و cooped از قرنطینه, نوشیدنی, در, دست, صحبت کردن با صدای بلند (و بیش از یک دیگر) شما می خواهم قسم ما همه فقط نشستن در اطراف نوار هم مانند معمول است. برخی از افراد حتی شروع به بازی بازی بیش از این ویدئو مانند دارت. آن را به عنوان نزدیک به اواخر شب نوار سرگرم کننده از گذشته به عنوان ما می توانید در حال حاضر و ما آن را دوست داشتن.

شما چه بوده است استرس-خوردن/نوشیدن به تازگی ؟
من فکر می کنم من انجام داده اند مخالف است. من به طرز عجیبی افتاده به یکنواخت عادت غذا خوردن در واقع همان مواد غذایی در هر روز است. من نمی دانم اگر این است که من نسخه ای از حفظ نوعی از کنترل است اما راستش گوشی من. ارسال کمک کند.

چه چیز شما ساخته شده مطمئن شوید که شما نمی خواهید برای اجرا از دیگر از کاغذ توالت?

شراب دختر هرگز اجرا می شود از شراب بنابراین من می گویم که قهوه و شکلات و سس داغ غیر قابل مذاکره اساسی برای هر سفارش مواد غذایی.

شما باید قرنطینه با سه نفر. که شما را انتخاب کنید?
Jose Andres, تینا فی, Janelle Monae — این امر می تواند یک حماسه رقص.

یک بار COVID-19 است و دیگر تهدید و افراد مجاز به رفتن به عقب و اولین چیزی که شما می خواهید انجام دهید ؟
شما را پیدا خواهد کرد که من احساس می کنم بیشتر در خانه در نوار در مای لی شکم در کوچک من “cubby” در برابر دیوار. آن است که مورد علاقه من فضای کاری در رستوران های مورد علاقه من که در آن من همیشه تضمین شده برای دیدن کمتر از پانزده تا بیست و صنعت دوستان سرگردان در طی چند ساعت. خوردن و نوشیدن چیزهای مورد علاقه من با سازگار جریان از دوستان و “framily” که من می توانم در آغوش گرفتن به سلامتی و با خنده در حالی که همه شاهد بهترین مثال از مهمان نوازی در این شهرستان است.

چه چیزی شما فکر می کنم بزرگترین تغییر برای صنعت مهمان نوازی خواهد بود هنگامی که مردم مجاز به بازگشت به فعالیت طبیعی سطح ؟
من صادقانه بر این باورند که منظقه و تحویل در حال رفتن به ضروری باقی می ماند کالاهای اساسی به رستوران مجموعه حتی همانطور که ما حرکت به سمت بازگشایی اتاق ناهار خوری و کافه ها. آن است که رفتن به وقت برای مردم به عنوان یک کل به دریافت کاملا راحت در جمعیت دوباره. اما به عنوان ما می توانید از مقدار carryout در حال حاضر مردم بسیار می خواهید به خوردن مواد غذایی خود را از نقاط مورد علاقه, حتی اگر آن را کمی تغییر تجربه. آنچه که من می خواهم برای دیدن یک تغییر در برنامه تحویل سیستم; بنابراین بسیاری از مهمانان درک نمی کنند که این شرکت ها در حال بدست گرفتن تا 30 درصد از هزینه کلی (نه فقط هزینه تحویل در محل) و رستوران در حال اغلب از دست دادن پول در معامله.

چه یک چیز است که به شما امید می دهد در طول این بحران ؟
همان چیزی است که به من امید و شادی در بالاترین بالاترین و پایین ترین پایین ترین نرخ — واقعی روح جامعه و سنت لوئیس صنعت مواد غذایی و آشامیدنی. هر کس هنوز هم با هم به مراقبت از یکدیگر در حالی که آن است که مصرف همه چیز آنها را امتحان کنید و خود را نجات دهند. ما شاهد بسیاری از چیزهای وحشتناک در حال حاضر, اما من با خیلی شادی هر بار که من یک پست یا عکس از مردم در مراقبت از افراد در این کسب و کار. آن است که واقعا یک چیز خاص است که هیچ یک از ما را برای اعطا.

ما همیشه گرسنه برای راهنمایی و بازخورد. ایمیل نویسنده در [email protected]

  • ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما به دریافت آخرین اخبار همه چیز برای انجام و مکان برای غذا خوردن در حال تحویل به صندوق پستی خود را.
  • ما را دنبال کنید در Facebook, Twitter و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>