گرفتن نظرات: گرجستان جیمز

همه گیر کنار چه کسی را ؟ راحتی از خانه های مورد علاقه ما در رستوران غذا بود و شاید چیزی که ما در زمان داده شده قبل از آن را تنها راه برای غذا خوردن بیرون. قبل از این بحران حمل کردن مداوم بخشی از زندگی پر مشغله. که گفت: حتی بهترین take-صفحه اصلی وعده های غذایی هستند و در پایان روز به خانه وعده غذایی. تجربه سقوط به خوبی از ناهار خوری. آشپز-مواد غذایی پخته شده است که بهترین لذت بردم تازه اندود به عنوان در نظر گرفته شده و در این شرکت از دوستان و یا عزیزان.

بسیار نوشته شده است که از اواخر سال بیشتر واجد شرایط ذهن در میانسالی فرهنگی از دست دادن این همه گیر خواهد شد و قطعا انتقال در شهر ما رستوران میباشد. در حال حاضر ما به عنوان مصرف کنندگان از دست داده اند توانایی نشستن در نقاط محلی مورد علاقه ما و لذت بردن از وعده های غذایی است که ما را به چنین شادی دلتنگی و نامشهود حس خانه.

The "before" - 44 Farms steak night and baked ziti bolognese.گسترش

“قبل از” – 44 مزارع استیک شب و baked ziti بلونز.

عکس کارلوس برندن

خوشبختانه برای کسانی که سوسو زدن این احساسات زودگذر از منوها و موسسات آشپز کریس چوپان مردم پشت کوچک نوازی شما یکی بهتر از استاندارد را از کرایه.

آن را به نام “take-و-پخت” و آن را یکی از راه های مبتکرانه رستوران های محلی مدیریت هستند به شناور باقی می ماند در طول این بحران است. فقط سفارش نیمه پخته entrees از وب سایت یا یونجه بازرگان/گرجستان جیمز یا UB Preserv/یک پنجم و پخت در خانه برای یک وعده غذایی است که حلقه درست تر به تجربه ناهار خوری.

گرجستان جیمز پارکینگ خالی است وقتی که من وارد شوم و دید غیر معمول در 1100 Westheimer در یک بعد از ظهر جمعه. به طور معمول محل خواهد بود پر از زندگی — کاربران پر کردن فضاهای داخلی و خارجی از یونجه های تجاری در حالی که قبل از خدمات آماده سازی buzzed همراه درب بعدی در GJ. امروز من دیدن شهر ارواح.

44 Farms steak after bakingگسترش

44 مزارع پس از پخت استیک

عکس کارلوس برندن

به عنوان من جلو جلو ممنون دنبال میزبان می آید, به درخواست, به نام من. منظور من این است که تقریبا آماده است ، دو دقیقه بعد او با من Baked Ziti بلونز و 44 مزارع استیک, عصبی, درخواست که در آن من می خواهم کیسه. من آن را از او تشکر من دوباره.

در خانه من تنظیم فر را به 350 هر ziti دستورالعمل (استیک با آبش سبزی و سیب زمینی بو داده شده هیچ کدام). زمان است تا به شما به عنوان تنها دستورالعمل مشخص برای آن را “داغ در سراسر”. ما در بر داشت 12 دقیقه کامل برای ziti. استیک بود که از قبل خشکیده اما عمدتا خام در داخل در زمان کمی طولانی تر است. من می خواهم پیشنهاد 400 درجه برای آن یکی.

من نشستم به زیبایی متوسط نادر فیله بیش از یک تخت سیب زمینی و آبش سبز. $18 استیک (حداقل نیمی از آنچه گرجستان جیمز شام استیک به طور معمول اجرا) بدیع بود نه کاملا به عنوان به خوبی آماده شده به عنوان یکی من ممکن است لذت بردن از در اتاق ناهار خوری تحت شرایط عادی و در عین حال عمل پخت غذا من در خانه به عنوان مخالف به microwaving از قبل پخته شده استیک ارائه بسیار مورد نیاز از مهلت باقی مانده و یخ زده استفاده کرد.

Post-oven baked ziti bolognese.گسترش

پست-فر baked ziti بلونز.

عکس کارلوس برندن

توده از آنچه در ابتدا به نظر می رسد پوره یا شلاق سیب زمینی ذوب آشکار خود را به یک دوست داشتنی, سیر, کره, که همه چیز آمیخته در صفحه از جمله در حال حاضر طلایی-قهوه ای سیب زمینی بو داده. آبش collard greens شد غنی و ابریشمی آغشته به سیر و کره و گوشت jus.

این baked ziti در خامه bolongese سس سرقت در 12 دلار بود کامل احساس-مواد غذایی خوب برای این بار تلاش. ساده, عمیق, آرامش, قشنگ. ظرف اعتصاب یک تعادل خوب بین یک وعده غذایی است که به وضوح آماده شده توسط یک آشپز و یک به اندازه کافی ساده به در خانه خودتان. در حالی که استیک در زمان برخی از سرهم بند و گرم کردن مجدد برای دریافت حق ماکارونی کامل بود از اولین نیش می زنند.

دیگر “را و پخت” entrees از گرجستان James شامل Wagyu میت لوف, گوشت خوک کشیده Enchiladas و کره بز پخته و کوفته. از یوبی Preserv/یک پنجم سعی کنید سبزی Vindaloo, Crawfish Ettouffee برای 4یا گوشت خوک منجمد کوفته.

ما نمی دانیم که چگونه این بحران را تحت تاثیر قرار همه ما, اما ما می توانیم آرامش را در آسایش و شادی ساده از یک وعده غذایی خانه پخته شده آماده با عشق توسط کسانی که نیاز به پشتیبانی ما در حال حاضر بیشتر از همیشه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>