جین اتاق دیل Kyd می یابد و قدرت خود را در رستوران جامعه

Dale Kyd, Gin Magazine's Bartender of the Year, faces an uncertain future thanks to the COVID-19 pandemic. - MONICA MILEUR

  • مونیکا MILEUR
  • دیل Kyd, Gin, مجله متصدی بار از سال چهره های آینده به لطف COVID-19 بیماری همه گیر.

در فوریه 27, دیل Kyd بود بالا سوار بر موج باور نکردنی موفقیت حرفه ای. Gin مجلهبین المللی و انتشار در نظر گرفته شده این اداره در روح تا به حال فقط نام او را در آن سال 2020 متصدی بار از سال یک افتخار است که به نظر می رسید غیر قابل حصول فقط چند سال پیش زمانی که او یک مهندسی برق دانشجو در Mizzou. خود جهش به صنعت خدمات آن به نظر می رسید تا به حال پرداخت شده است.

“این یک معامله بزرگ برای من — که محترم ذکر است که خدا از عهد بوق در این واقعا سرد بار در لندن” Kyd توضیح می دهد. “این distiller از Beefeater کردم القاء به جین سالن از شهرت در همان مراسم پس از آن یک معامله بزرگ برای من بود همراه با بت من و مردم من جمله احترام بزرگ برای. من واقعا احساس می کردم که به خودم کردم و لذت می برند که برای حدود دو هفته است. پس این همه قرار دادن یک توقف به آن.”

“این” Kyd اشاره به البته است COVID-19 همه گیر است که wreaked مطلق و مرج و ویرانی در صنعت مهمان نوازی. یک دقیقه Kyd بود دریافت بین المللی تمجید برای کار خود را در این Gin اتاق (3200 جنوبی Grand بلوار 314-771-3411), بعد او رو به آینده نامشخص به عنوان نوار و همراه با رستوران و کافه ناتاشا رفت به بایگانی اطلاعات-تنها خدمات و در نهایت عملیات خود را متوقف به طور نامحدود با توجه به بحران بهداشت عمومی. هر چند Kyd منتقل شده است چگونه صاحبان ناتاشا و همیشه بهرامی رفته اند از راه خود را برای قرار دادن کارکنان خود را قبل از اینکه خود به خود آن را تغییر نمی کند این واقعیت است که او و همکار خود را رستوران و بار, همکاران — نمی دانم زمانی که و یا اگر آنها را وادار به بازگشت به زندگی درآمد انجام آنچه آنها دوست دارند انجام دهد.

وجود دارد برخی از کسب و کار که در حال رفتن به بازگشایی بعد از این” Kyd می گوید. “کافه ناتاشا خواهد آمد, اما دیگران را نمی خواهد و این وحشتناک است. من نمی دانم چه عهد بوق است که به مانند در طرف دیگر از این. استعداد استخر رفتن به کوچک شدن و هنری تلاش می خواهید برای دریافت به خطر افتاده است. من فکر می کنم بسیاری از ما در حال رفتن به تبدیل شدن به ریسک گریزی. در یک نقطه من تا به حال به این مهارت است که قابل انتقال و در حال حاضر آنها نمی به نظر می رسد مانند آن بسیار است. هیچ یک از ما احساس امن در این زمینه ندارد.”

درآمد از دست دادن کنار Kyd است همچنین ماتم از دست دادن حرکت خلاقانه است که از همکاری با همکاران تعامل با مهمانان و دانش تجاری با همسالان. قبل از همه گیر او و جین اتاق co-worker, مایکل Fricker بودند آزمایش با تکنیک های خلاق برای کوکتل مانند جایگزین اسید و دیگر مواد منحصر به فرد. قادر به کار با هم در فرد است و قرار دادن یک توقف به تلاش های خود و عدم دسترسی به ابزار و مواد تشکیل دهنده او در پشت نوار در Gin اتاق مانع است او را از ادامه فشار به جلو با در نظر گرفتن کوکتل خود را به سطح بعدی.

Kyd نمی sugarcoat احساسات خود را در مورد وضعیت کنونی: او ماتم از دست دادن مهم نیست که چگونه به طور موقت از کار خود را از مهمانان خود همکاران و احساس امنیت. هنوز در او باقی می ماند heartened خود دلسوز و مهربان کارفرمایان و سطح همکاری و تمایل به کمک به او را می بیند از همکار مهمان نوازی حرفه ای حتی به عنوان آنها بیش از حد تجربه مشکلات.

“داشتن دیده می شود این صنعت به عنوان یک کل با هم می آیند بیش از این و کمک به یکدیگر است که چنین احساس خوب” Kyd می گوید. “این باعث می شود من احساس می کنم صرف نظر از آنچه که در اطراف ما منابع آن را از طریق. که باعث می شود این آسان تر به تحمل است.”

Kyd در زمان یک لحظه برای به اشتراک گذاشتن احساسات خود را در آنچه او را به رفتن را از طریق در حال حاضر تاثیر او احساس می کند این خواهد شد که در این صنعت کرد و یکی از چیزهایی که به او امید در این زمان دشوار است.

به عنوان یک مهمان نوازی حرفه ای چه مردم نیاز به دانستن در مورد آنچه شما در حال رفتن را از طریق ؟
من می خواهم آن را به شناخته شده است که صنعت مهمان نوازی به سادگی اجرا نمی کند حاشیه سود بالا. ما کار خستگی ناپذیر برای جبران بسیار کوچک واریانس در شماره های ما و در حالی که بسیاری از مکان ها هنوز باز برای بایگانی اطلاعات است نه حمایت از آن رستوران کارکنان. با بسیار کمی هشدار درآمد ما کاهش یافته به صفر برای یک مقدار بی حد و حصر از زمان که استرس می تواند بسیار خسته کننده. من فکر می کنم این صنعت به عنوان یک کل در حال حاضر در حال تقلا برای کمک به یکدیگر با تعداد بسیار کمی از خطوط انداخته بودن جهت ما از نهادهای رسمی. ما واقعا نمی باید در هر نقطه به نوبه خود و به $1,200 که ما ممکن نیست یک راه حل دائمی. ما در موقعیت منحصر به فرد است که بهترین راه برای سرعت بخشیدن به روند شفا از این ویروس به طور کامل کشتن ما معاش خود را بنابراین ما بسیار به معنای واقعی کلمه fucked اگر ما و اگر ما نمی کنند. این احساس بد است.

چه چیزی شما را از دست ندهید بیشتر در مورد کار خود را ؟
من از دست تعامل با مردم است. من کار در یک نوار که در آن هر تعامل با مهمانان است یک فرصت برای ایجاد یک رابطه بیش از این دوره از خود باقی بماند و تا زمانی که به طور ناگهانی به پایان رسید, من فکر نمی کنم من متوجه شدم آنچه که واقعا به معنای به من. ساده اما لذت زیادی از کسی کوکتل آنها عشق را به دست خود را به سمت چپ بسیار جدی از درجه اعتبار ساقط در من روز به روز.

چه چیزی شما را از دست ندهید حداقل?
تمیز کردن من کوچک آپارتمان بسیار راحت تر از تمیز کردن که نوار. بین بقیه تیم و من, ما باید تمایل به دریافت بسیار عصبی به نقطه ناکارآمد در مورد چگونه بکر ایستگاه های ما در حال نگه داشته است. من در خانه می توانید از بی عیب به دیل-پخت و پز-فاجعه و دوباره در دقیقه ،

چه یکی از چیزهایی که شما مطمئن شوید که شما انجام هر روز به حفظ یک حس عادی?
من مشغول به کار سخت برای حفظ برخی از مرتب کردن بر اساس یک ساختار در روز است. به عنوان حواسشان به من و اینکه از کار می توان آن را فوق العاده آسان برای من به اسلاید به کاملا پر هرج و مرج و بی حال ظروف سرباز یا مسافر. به مبارزه با آن, من برای آماده شدن برای کار مثل من هر روز دیگر و سپس درگیر شدن در فعالیت های که بر روی پاهای من. می توان آن را واقعا تشریفاتی اما آن را به من کمک می کند تا در حفظ این روال است که من می دانم که من رشد در.

شما چه بوده است استرس-خوردن/نوشیدن به تازگی ؟
شده است وجود دارد بسیار نامناسب مقدار هم بزنید سرخ رفتن را از طریق آپارتمان من. برای برخی از دلیل ترکیبی از پروتئین و برخی از سبزیجات و برخی از رشته های تمام سرخ شده همراه با فوق العاده خوش طعم سس چرب است و من ردیف بالا مواد غذایی راحتی. بین توانایی من برای اشتباه کردن در اطراف در آشپزخانه و چیزی قابل قبول و نزدیکی به Pho بزرگ (که کاملا باز است برای حمل کردن راه) من شده است با هدف قرار دادن آن بسیار سخت است.

چه چیز شما ساخته شده مطمئن شوید که شما نمی خواهید برای اجرا از دیگر از کاغذ توالت?
من نمی خواهد در حال اجرا از لندن خشک جین هر زمان به زودی. کوکتل ساعت است یک زمان مقدس از روز برای من برای همیشه و حتی اگر من فرصت برابر imbiber لندن خشک است که همیشه همراه من بود. دوم اینکه من دو گربه های دوست داشتنی که از من شده است بهترین دوستانمان پس من پانزده ساله بود. من نمی خواهم به سن خودم بیش از حد, اما آنها نیست بهار جوجه های دیگر و آنها بسیار در راه خود به طوری که اگر آنها نمی تواند مورد علاقه خود را به گربه غذا در این زمان که آنها آن را دوست دارم جهان ممکن است در آتش گرفتن. من حدس می زنم آن را مرتب کردن بر اساس است که به هر حال ، سوم رشته فرنگی از طریق مسنجر. من سعی کنید برای غذا خوردن سالم به عنوان آنجا که ممکن است, اما من فقط دوست دارم رشته فرنگی از طریق مسنجر بسیار است. هنگامی که سیگنال پایین آمدن خط است که ما احتمالا می خواهید به بسته خودمان را در آپارتمان ما در حالی که شریک زندگی من و من به جی بین المللی و لود کردن در یک rockin’ انواع. آنها فقط یک میان وعده عالی. اگر شما هرگز تجربه سحر و جادو است که Ichiban نام تجاری, رشته فرنگی, پس از آن شما باید برای گرفتن دست خود را در برخی از. آنها یک عدد در نام و عطر و طعم.

شما باید قرنطینه با سه نفر. که شما را انتخاب کنید? خوب من باید لوکس در حال حاضر در بسته با من شریک جن و است که واقعا عالی است. برنامه ما به طور معمول خیلی از همگام و همراه بوده است متورم می شود. کمی وقت اضافی با بهترین دوست من, شما می دانید ؟ من واقعا علاقه به این شخصیت رادیویی و تولید پادکست به نام روم مریخ است. من احساس می کنم او یکی از کسانی است که می باید خیلی عمیق مکالمات و همچنین لذت را در خیلی بی معنی بحث کوچک اما در هر صورت راه خود را عمق دانش است که مطمئن شوید که به آن جالب است. در نهایت من فکر می کنم این امر می تواند لذت به اویختن با کمدین Tig Notaro. من واقعا لذت بردن از فیلم کمدی و من یک طرفدار قدرت از خنده. من فکر می کنم او واقعا خوب کار نمی جوک هستند که از لحاظ سیاسی یا اجتماعی متهم (حتی اگر زمانی که او می کند می توانید آنها را برش عمیق) اما ارائه خطوط پانچ در هیچ یک از هزینه. من احترام بسیار زیاد برای آن است.

یک بار COVID-19 است و دیگر تهدید و افراد مجاز به رفتن به عقب و اولین چیزی که شما می خواهید انجام دهید ؟
من احتمالا رفتن به پاپ را به زندگی مدنی و نوشیدن آبجو و بازی و امیدوارم برخی از حیوان خانگی سگ. که برای تلفن های موبایل مانند یک واقعا قاتل دوباره به زندگی عادی در حال حاضر.

چه چیزی شما فکر می کنم بزرگترین تغییر برای صنعت مهمان نوازی خواهد بود هنگامی که مردم مجاز به بازگشت به فعالیت طبیعی سطح ؟
من فکر می کنم که کل این مصیبت تا به نوعی در معرض برخی از مشکلات که مردم در این صنعت صورت. احساس می کنم مثل این بحران را برجسته مخالف و تاریک از چه چیزی ما را در نشان می دهد مانند آشپز جدولکه در آن استعداد و وعده ملاقات کرده است با موفقیت. وجود دارد برخی از واقعا شگفت آور, آشپزخانه و بارها در سنت لوئیس در حال حاضر است که به سادگی قادر نخواهد بود به بازگشایی در طرف دیگر از این چیز. این افراد واقعا سخت کار کرده اند و این فقط در برخی از گاز پول کار — آن را به یک حرفه ای از جلو به عقب است که گرفتن بسیاری از بی احترامی برای مدت زمان طولانی. من فکر می کنم که از درجه اعتبار ساقط است رفتن به احساس می شود بسیاری از مصرف کنندگان به شدت به عنوان آن است که احساس صنعت مهمان نوازی در حال حاضر, و من فکر می کنم نتیجه این است برای رفتن به یک کمی احترام بیشتری برای این کار در طرف دیگر. امیدوارم حداقل.

چه یک چیز است که به شما امید می دهد در طول این بحران ؟
در طول هفته گذشته و نیم شده است وجود دارد مقدار زیادی از پشتیبانی از طریق آمدن برای افرادی که درآمد خود را از دست داده و آن سنگ. می توان آن را آسان در زمان هایی از این مشکوک و کینه توز و خود محور, اما من می توانم مبارزه با این احساس که St. Louis شده است به عنوان مثال بزرگ چگونه برای مراقبت از دیگران است. واقعا فروتنی و من بسیار سپاسگزار و من بسیار خوش بینانه است که در حالی که هیچ یک از ما ممکن است بیرون آمدن صدمه ندیده ما خواهد آمد از این با هم و با تنگ تر گره جامعه است.

ما همیشه گرسنه برای راهنمایی و بازخورد. ایمیل نویسنده در [email protected]

  • ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما به دریافت آخرین اخبار همه چیز برای انجام و مکان برای غذا خوردن در حال تحویل به صندوق پستی خود را.
  • ما را دنبال کنید در Facebook, Twitter و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>