طرفداران OliBea یک شانس بیشتری برای ناهار خوردن که در آن همه آغاز شده و قبل از صبحانه نقطه حرکت می کند و تا.

109 S. Central سنت محل خدمت نهایی آن وعده های غذایی در روز یکشنبه. جدید بزرگتر OliBea برنامه ریزی شده است برای باز کردن Feb. 22 در 211 S. Central سنت

اما نگران نباشید خوک و جوجه که تزئین محله سنگ خواهد پیدا کردن یک خانه جدید OliBea آشپز و صاحب جفری DeAlejandro گفت: یا ظهور که خود قصاب فروشگاه مرغ+Hoc باز می شود در این بهار.

“آنها همه در حال رفتن به خانه است.” “ما نیازی به مانند یک Sarah McLachlan تصویری برای آنها و یا هر چیزی.”

فقط در سراسر اجلاس هیل جدید OliBea را که همان احساس راحت واسوده برای صبحانه و ناهار اما با فضای بیشتر مواد غذایی بیشتر, بیشتر قهوه و کمی بیشتر پالایش.

“در حال حاضر ما در حال رفتن به مرحله بزرگتر, مرحله,” او گفت:. “من عصبی هستم که ما هنوز هم می تواند حمایت از شهر که ما تا به حال. من فکر می کنم ما فقط در حال رفتن به نگه داشتن سر ما و آنچه ما انجام دهد. ما می دانیم که ما می توانید انجام دهید غذا خوب. و ما باید بسیاری از مردم محلی که پشت سر ما است.”

اتاق بیشتر و بیشتر مواد غذایی بیشتر قهوه

فکر می کنم از جدید OliBea به عنوان رشد تا نسخه اصلی OliBea که باز پنج سال پیش.

داخل آشپزخانه بزرگتر وجود دارد صادقانه به خوبی یخ ماشین و پیاده روی در کولر به جای یک خانه یخچال و فریزر. وجود دارد اتاق را برای انجام پذیرایی شغل در پشت سر هم با پخت و پز برای کاربران.

با وجود آن ارتقاء DeAlejandro انتظار مشتریان را همان احساس گرم و راحت و آرام پرنیان.

“OliBea به نظر من جامعه این است که به همان پرنیان,” او گفت:. “این مثل این است که مادر بزرگ نقل مکان به یک کمی بزرگتر شما می دانید؟”

DeAlejandro ساختمان خریداری شده حدود سه سال پیش شده است و ارتقاء فضای تجاری در حدود هشت ماه است.

او تن از شرکای محلی مانند Eugenia Almeida از یک رنگ جدید برای قرار دادی داخلی و Knoxious Ironworks برای جداول. رستوران شامل سفال از Andro لوکس سفال و هنر از لورن لازاروس.

فضای جدید صندلی 65 در داخل حدود دو برابر است که از محل اصلی. این بهار یا تابستان پاسیو باز خواهد شد که صندلی های اضافی 16, DeAlejandro گفت. دوم سرپوشیده ناحیه می تواند برای احزاب خصوصی و باز کردن بر روی پاسیو.

وجود دارد یک نوار دائمی مجاور به جبهه ویندوز است که در خدمت زنبور عسل, قهوه, آبجو و شراب و مشروب. نوار را تا پنجره است که در خدمت قهوه خانه ساخته شیرینی و رفتار سگ خود را به رهگذران.

رستوران را گسترش دهد ساعت از 7 صبح تا 2 بعد از ظهر سهشنبه تا یکشنبه و افزایش تا منوی آن با بیشتر گزینه های ناهار.

توفو درهم و برهم جو باز صورت ساندویچ است که علاوه بر جدید ساخته شده با ضخامت برش VG نانوایی انگلیسی مافین نان دودی بخارا پانسمان و آفتابی تخم مرغ.

وجود دارد در نخود panisse ساخته شده با ترشی پیاز قرمز, کودک, سبزی, chermoula سرکه بریزید و تخم مرغ آب پز.

نیز وجود دارد چند سالاد مانند برنج chicharron سالاد پیاز دار با منداب, جعفری, دیژون شری سرکه بریزید قارچ “بیکن” جست و خیز و سرخ شده. دیگر غذاهای جدید شامل یک brassica سزار geechie پسر بچه دانه کاسه و یک باتلاقی قارچ خور gougéres torta.

قصاب مغازه نه چندان دور در پشت

پس از OliBea relaunches, DeAlejandro را به نوبه خود توجه خود را به راه اندازی مرغ+Hoc اغذیه فروشی و قصابی با آشپز جان نیومن.

در تاج & غاز ساختمان در شهر, مرغ+Hoc ارائه خواهد شد سالخورده charcuterie تازه و گوشت محلی, خانه ساخته شده اغذیه فروشی گوشت و سوسیس و کالباس و همچنین به عنوان سریع ناهار ویژه.

مرغ+Hoc در حال حاضر ارائه سوسیس و charcuterie به مشتریان مانند خلاصه بلوط اتاق الیور رویال و یک Dopo.

با وجود زودی تقسیم وقت خود را بین دو سرمایه گذاری DeAlejandro قصد ندارد در پله دور از اجاق گاز است.

“اگر من تا به حال از دست دادن تماس از مواد غذایی, قسمت, من فکر نمی کنم من می خواهم که در این,” او گفت:. “پس از آن بسیار مهم است برای من به دست باشد,” او گفت:.

برنا McDermott را پوشش می دهد مواد غذایی خرده فروشی و اخبار املاک و مستغلات برای Knoxville News Sentinel. او را می توان در رسید brenna.mcdermott@knoxnews.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im