هر ماه Antone شده است جفت شدن با یک مشهور محلی و یا آشپز برای ایجاد یک ظرف است که نه تنها منحصر به فرد فراهم می کند اما پول برای سازمان های خیریه محلی. تا کنون هر یک شده است برنده از تگزاسی linebacker ویتنی Mercilus سنگین-دست خماری به Bun B مرغ بال های دیدنی و جذاب.

برای ماه فوریه Riel آشپز Ryan Lachaine ایجاد یک ایتالیایی کلاسیک: پیتزا زیر.

به عنوان کسی که در زمان برخی از بهترین hoagies در جنوب Jersey Shore بسیاری از آنها از انواع و زندگی را در مورد آن بگویید من می توانم به شما بگویم پیتزا زیر است جالب و خوشمزه علاوه بر Antone لیست افراد مشهور ساندویچ.

نان انسان پخت hoagie رول (بر خلاف سنتی سلطنتی نانوایی صندوق پسر نان به طور معمول استفاده می شود برای Antone ساندویچ) کلاسیک, ایتالیایی, سبک رول ترد خارج و داخل. تا آنجا که من عاشق سلطنتی کلاسیک صندوق پسر نان این است که بیشتر مناسب برای انتخاب این ساندویچ به این دلیل که نان مرد زیر رول می ایستد تا پر رو های داخلی.

صحبت از داخل پپرونی کالباس و پنیر پرولون هستند عناصر کلاسیک ایتالیایی hoagie در این ساندویچ را همراه با چاشنی ایتالیایی است که شامل مقدار زیادی از پونه. اما که واقعا فقط مجموعه ساندویچ. ستاره ها اینجا خانه ساخته شده مارینارا و توده موتزارلا نورد در داخل گوشت.

موتزارلا بود غیر منتظره ترین و دلپذیر است. آن را مانند پیدا کردن خامه شیرینی بادامی در مرکز نوار آب نبات. نیش می زنند به اندازه کافی دور به پیتزا زیر و شما می توانید یک مرد قوی هیکل که تازه mozz در این مرکز است.

اما آن را غنی و دلچسب مارینارا است که نیش ترمزی میزند کل ساندویچ با هم. نه تنها آن را بحرانی اضافه کردن رطوبت به چه چیزی می تواند خیلی خشک hoagie آن به ارمغان می آورد یک لایه دارای مزه تند گوجه فرنگی-y خوبی که واقعا یادآور پیتزا.

همه چیز مانند بسیاری از ساندویچ است که یک بیت از یک ظرف غذا. شما می خواهید یک دستمال. اما آن را به ارزش آن ارائه بهترین پیتزا ایتالیایی hoagie در یکی قاتل ساندویچ.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im