TVA متهم به آزار و اذیت و تبعیض علیه امنیت هسته ای خبرچین

هسته ای کمیسیون تنظیم مقررات است متهم Tennessee Valley Authority از اذیت و آزار و اخراج خبرچین به سکوت خود را در نگرانی های ایمنی سوابق به دست آمده توسط ناکس اخبار نشان می دهد.

این کمیسیون که تنظیم را دارا است نیروگاه های هسته ای مطلع TVA در مارس 2 نامه که ابزار بود که در “نقض آشکار” ایمنی خلاف کاران حمایت و آغاز “اذیت و آزار” تحقیقات از چهار خبرچین به خلاص شدن از آنها.

“NRC کارکنان بررسی شواهد جمع آوری شده در طول این … تحقیقات و مشخص شد که اقدامات صورت گرفته در برابر این کارمندان سابق بودند در آشکار نقض (قانون فدرال) و آشکار نقض شد عمدی” در این نامه اعلام کرد.

“این آشکار نقض در نظر گرفته شده برای تشدید اجرای عمل مطابق با NRC اجرای سیاست” آن را ادامه داد.

TVA سخنگوی جیم Hopson اصرار کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای اشتباه است و TVA بی گناه است.

“مالیات بر ارزش افزوده همکاری کامل با NRC در طول تحقیقات خود را,” او نوشت: در یک ایمیل. “اما ما نمی آمد به همان نتیجه گیری به عنوان NRC و مخالف با یافته های آن است.”

این نامه می آید تنها چند ماه پس از کمیسیون سیلی TVA با $145,000 خوب برای ارائه تنظیم کننده “ناقص و نادرست” اطلاعات در مورد یک پتانسیل با موضوع ایمنی در آن وات نوار نیروگاه هسته ای برای نزدیک به پنج سال است.

آن را نیز می آید تنها چند ماه پس از وزارت کار ایالات متحده به این نتیجه رسیدند TVA مورد آزار و اذیت و اخراج جانباز هسته ای مهندس بث Wetzel پس از او مطرح نگرانی های ایمنی در مورد برنامه هسته ای ایران. یک شکایت مشابه توسط دیگر اخراج ایمنی خبرچین باقی مانده است در انتظار.

TVA: ‘این است که یک موضوع جدید’

TVA عمل سه تجاری نیروگاه های هسته ای. دو واقع در تنسی است. سوم این است که در آلاباما.

بر خلاف آن زغال گیاهان را دارا است تاسیسات هسته ای به طور معمول توسط بازرسی هسته ای کمیسیون تنظیم مقررات برای نقض ایمنی برای اطمینان از ایمنی کارکنان و جامعه اطراف است.

در سال گذشته مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد و آن را دور انداختن مستقل آن را حس کرد برنامه به نفع یکی از جدید است که در آن خبرچین را امنیت خود شکایت به کارفرمایان خود را.

سه هسته ای و نظارت کارگران بودند که اخراج از شغل خود به عنوان بخشی از مالیات بر ارزش افزوده را انداختن مستقل برنامه شکایت با دو هسته ای کمیسیون تنظیم مقررات و وزارت کار ادعا را دارا بود و در تلاش برای ارعاب و سکوت خبرچین.

Wetzel ظ جداگانه شکایت هر چند آن را شامل اتهامات مشابه که او مورد آزار و اذیت و اخراج برای پخش نگرانی های ایمنی در مورد مالیات بر ارزش افزوده را از برنامه هسته ای.

وزارت کار در نهایت طرفه با Wetzel و دستور داد مالیات بر ارزش افزوده به پرداخت خسارت از جمله دستمزد و به Wetzel کار خود بازگشت. مالیات بر ارزش افزوده گفت: این امر تجدید نظر شود اما ناکس اخبار آموخته در اوایل سال جاری ابزار زخم ارائه Wetzel یک راز حل برای پایان دادن به شکایت او.

روشن نیست اگر “نقض آشکار” ذکر شده در کمیسیون مارس نامه شامل Wetzel و سه تن دیگر از کار اخراج ایمنی هسته ای نظارت کارگران است. این کمیسیون می گوید جزئیات نقض باقی خواهد ماند و تحت مهر و موم و تا زمانی که این سازمان تصمیم می گیرد که چه مجازات در صورت وجود به سطح برابر را دارا.

TVA را Hopson خواهد تنها می گویند که اتهامات در این نامه نیست “یک موضوع جدید.”

“وقایع گذشته خطاب شد به طور کامل بررسی شده توسط TVA با هیچ یافته و یا اقدامات علیه رهبران درگیر” Hopson نوشت. “علاوه بر این مسائل قبلا حل و فصل دوستانه در طول موازی وزارت کار فرآیندهای.”

او نداد.

NRC: خبرچین بودند مورد آزار و اذیت

هسته ای کمیسیون تنظیم مقررات نامه شامل موارد زیر است:

در مارس 9, 2018, “شرکت مدیریت تبعیض سابق Sequoyah (نیروگاه هسته ای) کارمند” که مطرح نگرانی های ایمنی که مشبک TVA مشکل از NRC.

“پس از آگاه شدن از این فعالیت های حفاظت شده یک شرکت مدیر ثبت یک شکایت رسمی علیه این کارمند سابق” نامه اعلام کرد. “این شکایت رسمی آغاز تحقیقات توسط TVA دفتر مشاوره عمومی که منجر به کارمند سابق قرار داده شده در پرداخت مرخصی اداری برای نزدیک به سه ماه تا که در آن نقطه از کارکنان سابق بود سازنده مرخص شد. این اقدام بر اساس, حداقل, در بخش, در این کارمند سابق درگیر شدن در فعالیت های حفاظت شده.”

نامه لیست جداگانه عمل می کنند و از آزار و اذیت در 9 مارس 2018 در برابر یک “کارمند شرکت” بود که در بالا بردن نگرانی های ایمنی.

پس از آگاه شدن از این فعالیت های حفاظت شده یک شرکت مدیر ثبت یک شکایت رسمی علیه این کارمند سابق. این شکایت رسمی آغاز تحقیقات توسط TVA دفتر مشاوره عمومی که منجر به کارمند سابق قرار داده شده در پرداخت مرخصی اداری پس از ختم.

در 25 مه 2018 نامه متحده یک TVA “مدیر ارشد” آموخته Sequoyah نیروگاه هسته ای کارمند تا به حال در زمینه نگرانی های ایمنی و به عنوان یک نتیجه “توصیه می شود که از کارکنان سابق قرار داده شده در پرداخت مرخصی اداری برای نزدیک به سه ماه تا که در آن نقطه از کارکنان سابق بود سازنده مرخص شد.”

نامه می گوید: TVA “شرکت مدیریت تبعیض” علیه دیگری “کارمند شرکت” از اکتبر 2018 ژانویه 2019.

“به طور خاص سابق کارمند شرکت های درگیر در فعالیت های حفاظت شده با افزایش نگرانی از سرد محیط کار به یک مدیر ارشد و یک را دارا وکیل در طول یک TVA دفتر مشاوره عمومی تحقیق” در این نامه آمده.

“پس از آگاه شدن از این فعالیت های حفاظت شده با مدیر ارشد قرار داده شده کارمند سابق در پرداخت مرخصی اداری و نقش مهمی در فسخ کارمند سابق.”

TVA را Hopson اصرار سودمند است “متعهد به یک سالم و پایدار” برنامه ایمنی “که در آن هر کارمند احساس می کند را تشویق به بالا بردن هر گونه بالقوه ایمنی نگرانی است. این فرهنگ برای ما حیاتی است و ما کار می کنند و هر روز به طور مداوم آن را بهبود بخشد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>